מאמר: רפואה משלימה וכושר גופני
מדורי תוכן
רפואה משלימה וכושר גופני | ????? ?????? | ראשי

רפואה משלימה וכושר גופני

לכולנו ברור שאין שיטה יעילה המתאימה לכל אדם, הרי מדובר בבריאות, שהוא המצרך החיוני ביותר לכולנו, (לצערנו, אנו מתעסקים בו רק כשאנו חולים או חשים ברע).
הגדל טקסט: Decrease font Enlarge font
רפואה משלימה וכושר גופני רפואה משלימה וכושר גופני
שתף בפייסבוק | גוגל פלוס | שתף בטוויטר | שתף בטוויטר |

לכולנו ברור שאין שיטה יעילה המתאימה לכל אדם, הרי מדובר בבריאות, שהוא המצרך החיוני ביותר לכולנו, (לצערנו, אנו מתעסקים בו רק כשאנו חולים או חשים ברע). כאן אנחנו נתרכז בנושא של כושר גופני שהרי בגישה הבריאותית הכוללנית (הוליסטית) אין מדובר בדיאטה אלא בתזונה נבונה, ואין מדובר "בלהרוג את עצמי", אלא באורח חיים בריא, הכולל חשיבה נכונה, חיובית והרגלים בריאים המתאימים לכל אחד.

פעילות גופנית ודיאטה מפחיתות את הסיכון לחלות במגוון מחלות כיצד?
המנגנונים באמצעותם פעילות גופנית אכן משפיעה על ירידה בתחלואה: ויסות הגנים, שיפור במצב- רוח (ע"י העלאת האדרנלין כושר + תחרות + חברתיות), האטת הזדקנות ע"י התרחבות כלי הדם ההיקפיים ע"י תחמוצת החנקן, הגברת הרגישות לאינסולין, עליה ברמות HDL  "הכולסטרול הטוב", שיפור התפקוד הקוגניטיבי ועוד. חוסר פעילות גופנית, לצד תזונה לקויה הם נגד הפיזיולוגיה של הגוף והמחיר הוא תופעות פתו- פיזיולוגיות של מערכות גופניות שונות. ההבנה שפעילות גופנית זו או אחרת משפרת תפקודים זה השלב הראשון.

השלב הבא הוא להסביר מהי הפעילות הגופנית הספציפית הנכונה לכל אדם. יש גם להתחשב במה שהאדם נהנה לעשות ועל כן יעשה מתוך רצון ולא מתוך הכרח, כך התוצאה תהיה טובה יותר. אני מתפרנסת מהנזקים שהאנשים עושים לעצמם בחדרי הכושר השונים. ההדרכה שניתנת ע"י מוסמכים לגבי המכשירים והשימוש הנכון בהם יכולה להיות טובה. אבל אף מדריך מסומך אינו יכול לחוש את מה שאתם חשים לפני, בזמן הפעילות ואחריה.

אני מדגישה את ההקשבה לגוף שהוא הרי אישיות בפני עצמו. הוא מדבר עימנו בכל רגע נתון: דופק, נשימה, מתח, סימטריה בין שני הצדדים, וכמובן כאב שהוא אות אזהרה. חשוב להתחיל לאט ולהעלות תוך מספר שבועות את העוצמה, את מס' החזרות בכל תרגיל ואת המשך הפעילות, עד כשעה ליום. רצוי לשלב בין פעילויות אירוביות כמו: הליכה, דיווש (אני אישית לא ממליצה על ריצה בשל הנזק לגב ולברכיים), ובמכשירים המפעילים את כל חלקי הגוף, בהדרגה ובאיזון. בכל דבר שתבחרו, הבחירה והאחריות על חייכם- בידיכם.

תתחרו אך ורק בעצמכם, תוך כדי הכרות והוקרה לגוף, המכונה הנהדרת הזו שתפקידה לשרת אותנו. קחו זמן להפוגות, למנוחות, לשתייה, מחשבה תחילה, נשימה מודעת וכך תתחברו לנשמה. רקמת השומן מן המחסנים/עודפים מפנה את מקומה לרקמת שריר, שנבנית במיוחד בעזרתן של חומצות האמינו הנמצאות אין ספק שכושר גופני תות כדי כושר שיפוט, נתונים את תוצאות המרביות. נפש בריאה גוף בריא! זה סוד (רז) הכיף!

לקבלת יעוץ אישי ומידע בנושא, התקשרו עכשיו: 072-2285801
מחפש מטפל/ת בתחום? בקטלוג המטפלים שלנו תמצאו את האדם הנכון... לחץ/צי כאן


עמוד זה נצפה ושותף 3117 פעמים. גם אתה יכול לשתף עם חברים
לחץ/צי עכשיו על סמל הרשת החברתית שלך והחברים שלך יוכלו ליהנות גם הם
שתף עם חברים: שתף בפייסבוק | גוגל פלוס | שתף בטוויטר | שתף בטוויטר |

image היה רוצה מפתח לדלתות העתיד כך שיוכל להשקיף אל הבאות ולדעת מראש לנתב, להיערך ולשנות את מסלול החיים. שהרי הדעת אינה סובלת כל אפשרות לחיות חיים בחוסר ודאות. יצחק אהרון פותח דלת לעתיד.
image "אז מה מתאים לי ללמוד, ובמה עלי לעסוק", זו השאלה העיקרית החוזרת ונשאלת ללא הרף.
image הרפואה הנטורופתית היא אסכולת ריפוי הוליסטית, מבוססת מחקרית, המשלבת ידע מודרני עם רפואה טבעית ומסורתית.
image כעס הוא ייצוג לאנרגיה תוקפנית הקיימת בקרבנו מאז לידתנו. גם אם נרצה להכחיש את התופעה הזו, לא נוכל.
image אכילת ירקות בחמישה צבעים כל יום חשובה וחיונית להגנת הגוף ולשמירת הבריאות.
עמוד זה קשור לתגיות נושאים:
מטפל בתחום? בדוק כיצד אתה מופיע באינדקס המטפלים והיועצים מבית אלטרנטיבלי
הקלד שם, או לחץ כאןדרג תוכן עמוד זה
5.00