מאמר: קרניוסקרל וכאבי גב
מדורי תוכן

קרניוסקרל וכאבי גב

הסיבות השכיחות ביותר היום להופעתם של כאבי גב הן יציבה לא נכונה ומתחים נפשיים.‬
הגדל טקסט: Decrease font Enlarge font
קרניוסקרל וכאבי גב קרניוסקרל וכאבי גב
שתף בפייסבוק | גוגל פלוס | שתף בטוויטר | שתף בטוויטר |

מהו קרניוסקרל?
תרפיית קרניוסקרל היא שיטת טיפול ייחודית ומרתקת, המבוססת על הקשבה של המטפל לקצב זרימת נוזל המוח והשדרה בגוף המטופל.
השיטה מבוססת על גילוייו של ד"ר סאתרלנד, אוסטיופאט אמריקאי, שגילה שבכל תא בגוף בריא קיימת תנודה ריתמית שמקורה בנוזל המוח והשדרה. הוא כינה תנועה זו "נשימת החיים" והיא מבטאת את אנרגיית החיים שבגוף, תפקידה לשמור על הסדר הפנימי, על האיזון ועל הבריאות.
הטיפול הקרניוסקרלי בגישה הביו-דינאמית מעצים את "נשימת החיים" בגוף כדי להחזירו לקו הבריאות. הוא מחזק את כוחות הריפויהפנימיים הקיימים בכל אחד ואחת, ומאפשר לגוף לשחרר מתחים וטראומות שקיימים ברקמות.

הטיפול יעיל לטיפול במחלות שונות, ובהן: כאבי גבמיגרנות, חוסר איזון הורמונאלי, אפילפסיה, פגיעות ראש וצוואר, פגיעות נוירולוגיות, שיקום מתאונות ומניתוחים, כאבים במפרק הלסת, מתח נפשי, תשישות, עייפות כרונית, קשיי למידה, היפר-אקטיביות, אוטיזם, ADHD, PDD, טיפולים לנשים לתמיכה בפריון, הריון ולידה, טיפולים לילדים ותינוקות, ועוד.

קרניוסקרל וכאבי גב

הסיבות השכיחות ביותר היום להופעתם של כאבי גב הן יציבה לא נכונה ומתחים נפשיים.‬
העידן שבו אנו חיים הביא עימו, יחד עם הקדמה הטכנולוגית, מאפייני פעילות ועבודה חדשים כגון: ישיבה ממושכת, עבודה מול מחשב ועומס עבודה רב. מאפייני פעילות אלה גורמים בין השאר לכאבי גב אצל חלק ניכר מהאוכלוסייה. 

לכאבי גב עליון סיבות שונות, ביניהן: כאבי ראש המשליכים לגב, יציבה לא נכונה, חולשת שרירים ומתחים נפשיים.

כאבי גב תחתון נפוצים ביותר, בעיקר בגלל חלוקת עומסים לא תקינה, יחד עם שימוש לא נכון בעת הרמת משאות ופעולות שונות הדורשות מאמץ. כאב גב תחתון יכול להיות על רקע מפרקי, על רקע דיסקלי ועל רקע שרירי.

הטיפול בשיטת קרניוסקרל במקרים של כאבי גב מסיבות שונות יעיל ובטוח ביותר. פריצות דיסק - כ- 90% מפריצות הדיסק הן באזור הגב התחתון - החוליות הלומבריות. כאשר נוצרת פריצת או בליטת דיסק, הגוף ממהר להגן על האזור. המוח ומערכת העצבים פוקדים על השרירים מסביב לדיסק להתכווץ, והמקצב הקרניאלי פוחת באופן משמעותי. כך נוצר מעגל כאב הנמשך בדרך כלל זמן ארוך ומיותר.

לא כל בליטת או פריצת דיסק אמורים לייצר כאב. במחקר רפואי נמצא של- 65% מהאוכלוסייה שמעל גיל 50 יש פריצות ובליטות דיסק, אך רק 25% מהן גורמות לכאב. הסיבה לכך היא תגובת הגוף - כיווץ השרירים והחלשת המקצב הקרניאלי.

הטיפול בשיטת קרניוסקרל מסייע למערכת העצבים להסיר את פקודת הכיווץ לשרירים המקיפים את הדיסק. הוא מעודד את המקצב הקרניאלי באזור חוליות הגב התחתון ועצם העצה לשוב ולהיות מלא וחיוני. התוצאה - הכאב פוחת באופן משמעותי.

ליצירת קשר ופרטים נוספים על נופית אהרונסון

לקבלת יעוץ אישי ממני, התקשרו עכשיו: 072-2285800 שלוחה 287
מחפש מטפל/ת בתחום? בקטלוג המטפלים שלנו תמצאו את האדם הנכון... לחץ/צי כאן


עמוד זה נצפה ושותף 3588 פעמים. גם אתה יכול לשתף עם חברים
לחץ/צי עכשיו על סמל הרשת החברתית שלך והחברים שלך יוכלו ליהנות גם הם
שתף עם חברים: שתף בפייסבוק | גוגל פלוס | שתף בטוויטר | שתף בטוויטר |

image הפחתת המתח ושיפור יכולות מנטאליות ואינטלקטואליות באמצעות טיפול בעיסוי ואמבט חם
image "והיה ביום ההוא נאום אדוני יהווה והבאתי השמש בצהרים והחשכתי לארץ ביום ההוא" (עמוס ח' 8')
image האם חשבתם שהגיע הזמן לשינוי התקשורת במשפחה שלכם? אחת הדרכים המהירות והיעילות ביותר לעשות שינוי היא דרך מפגשי משפחה
image ארבעת השלבים הבסיסיים של הטכניקה מתוארים כ"יצירתה של התשתית האנרגטית לתמוך ביכולתו של האדם ליצור את חייו המוארים ביותר".
image כדי למנוע מחלות, חסרים תזונתיים, הפרעות עיכול וליהנות מבריאות טובה, לא די באכילת מזון איכותי, מלא, נקי ומגוון - יש חשיבות גדולה להרגלי האכילה שלנו
מטפל בתחום? בדוק כיצד אתה מופיע באינדקס המטפלים והיועצים מבית אלטרנטיבלי
הקלד שם, או לחץ כאן







דרג תוכן עמוד זה
5.00