מאמר: טיפול במצבים נפשיים באמצעות פרחי באך
מדורי תוכן
טיפול במצבים נפשיים באמצעות פרחי באך | רפואה משלימה | פרחי באך | ראשי

טיפול במצבים נפשיים באמצעות פרחי באך

לפרחי באך יכולת להתמודד עם מצבים נפשיים שונים, כגון מתח, חרדה, פחד, תסכול, קנאה, אגוצנטריות ועוד.
הגדל טקסט: Decrease font Enlarge font
טיפול במצבים נפשיים באמצעות פרחי באך טיפול במצבים נפשיים באמצעות פרחי באך
שתף בפייסבוק | גוגל פלוס | שתף בטוויטר | שתף בטוויטר |

לפי הרפואה המשלימה בכלל וד"ר אדוארד באך בפרט, כל מחלה היא פסיכוסומאטית, זאת אומרת, קשורה לנפש, למצב הרגשי – נפשי – אנרגטי של האדם. כל מצב שבו הגוף פגוע שייך לאיזשהו רגש או חוויה שהאדם חווה בעבר או חווה בהווה.

לפרחי באך יכולת להתמודד עם מצבים נפשיים שונים, כגון מתח, חרדה, פחד, תסכול, קנאה, אגוצנטריות ועוד.
כל התחושות האלו נגרמות כתוצאה מחוויות שחווינו בחיינו, מהדרך שבה גדלנו ולמעשה ממי שאנחנו. הרגשות הקשים הללו הנחווים מקורם בפחד, אותו פחד הישרדותי שאנו חיים איתו והוא מהווה סוג של דחף בחיינו. הפחד יוצר פעמים רבות מתחים ולחצים, ובמקום להיות מוזנים מבאר האהבה אנו מוזנים מבור הפחד עליו כבר הרחבנו בעבר. הפחד וכל "תוצרי הלוואי" (כעסים, מתחים, תסכולים ועוד) יוצרים חוסר הרמוניה מבחינה נפשית, היות ואנחנו לא מתמודדים עם הרגשות הקשים, והם יוצרים אצלנו בגוף מעין לבה רותחת, שמבעבעת ומפירה את האיזון הקיים. וברגע שקיימת דיסהרמוניה נפשית, נוצר פתח לדיסהרמוניה גופנית, מה שאומר מחלות.

התמציות השונות פועלות בהתאם לתדר, לאנרגיה, ו"מנקות" את הרגשות הקשים על ידי הצפתם והעלאתם למודעות, כמו הר געש. כל הרגשות הקשים, המודחקים והלא מודחקים, עולים ופורצים החוצה, והרי ידוע שהלבה מסוכנת ביותר כאשר היא רוחשת וגועשת בתוך הר הגעש וברגע ההתפרצות. לאחר מכן הלבה מתקררת. וזה התהליך שהמטופל חווה בעת לקיחת התמצית, כאשר שוכנת הלבה בדמות רגשות קשים ולא מעובדים, בתוכו.

הרגשות "מתבשלים" בתוך הגוף, יוצרים חוסר איזון נפשי שמביא פעמים רבות גם לבעיות פיזיות.

התמצית תעזור לתקן את חוסר האיזון על ידי הצפת ה"לבה" מעל פני השטח, למודעות.

בעת לקיחת התמצית יש לעתים התפרצות, מה שנקרא "ריאקציה".
ריאקציה היא התגובה לתמצית, תגובה שיכולה לעתים להתבטא כהחרפת המצב הקיים, למשל, אדם שסובל מכעסים מודחקים, וה"לבה" שלו היא כעס שהולך ומתבשל, הולך ורותח, מה שמביא פעמים רבות לדלקות שונות בגוף, ייתכן שאחרי טיפול בתמצית holly, תמצית אשר נועדה לטפל בכעס, יחווה ריאקציה. הריאקציה תוכל להתבטא בתחושה לא טובה, בהתפרצויות זעם לא מכוונות, וכמובן גם בשאר התופעות שקשורות לניקוי הגוף (בכי, צחוק, הזעה, השתנה דחופה ועוד).

אני מכנה זאת ירידה לצורך עלייה, שכן לאחר ההתפרצות הזו יש איזשהו ניקיון רגשי, שמאפשר לנו בצורה מודעת לעבד את הרגשות, ולמעשה אנו נחווה תחושת השלמה.

לאחר שהבאנו את הכעס לידי ביטוי וניקינו את החסימות הקשורות אליו, נוכל לראות בצורה ברורה מהיכן מגיע כל הכעס העצום הזה. אולי התייחסו אלינו בצורה לא יפה בילדותינו? אולי לימדו אותנו להדחיק רגשות כמו כעס משום ש"לא יפה לצעוק", ואולי עם השנים ועם החוויות שצברנו למדנו לנסות שלא להרגיש ולא לכעוס, במיוחד אם מישהו פוגע בנו.

אחרי שייפלו כל החומות והלבה תתקרר נוכל לראות את המקור לכעס ולטפל בו, נוכל להשלים עם הכעס ולעבד את החוויה.

כעס הינו רגש מורכב למדי וגם הטיפול בו ארוך, ודורש את היכולת לאהוב, בעיקר את עצמך, ועל כך נרחיב במועד אחר.

אם ניקח דוגמא נוספת, את הדיכאון, על ידי לקיחת תמצית מתאימה, למשל gentian או gorse, נוכל "לרכך" את הדיכאון. התמצית תביא לשינוי בתפיסת העולם, או לשינוי בפרספקטיבה של הדברים, ואותו ענן שחור שכביכול רבץ מעלינו כמו יתפוגג בעזרת התמצית.

התמצית למעשה שחררה חסימה אנרגטית, וגרמה למודעות. כך הצלחנו להשתחרר מהתחושה שהעיקה עלינו.

כמובן שלא תמיד תמצית אחת תספיק, ולעתים יש צורך גם בשיחות תמיכה עם המטפל על מנת שיעזור לעבד את החוויות והשינויים הנגרמים בעקבות השימוש בתמצית.

חשוב לזכור ולדעת כי לכל מצב נפשי שהוא נוכל למצוא פתרון, אולי לא פתרון קל ופשוט ואולי יהיה צורך במקרים מסוימים להשתמש בכלים נוספים, אך כל מצב של חוסר איזון אפשר, על ידי עבודה, להביא למקום של איזון בטרם יגיע למצב פתולוגי (גופני – פיזי). כאשר המצב הוא מצב פתולוגי, כאשר יש ביטוי של מחלה (גופנית או נפשית) נאלץ להיעזר בכלים נוספים, אבל תמיד נוכל להיתמך בתמציות פרחי באך על מנת לחזור לשאוב אנרגיות מבאר האהבה, במטרה לחזור לאיזון ולהרמונית גוף – נפש.


מאחלת לכולנו לשאוב הרבה אנרגיות מבאר האהבה.

לקבלת יעוץ אישי ומידע בנושא, התקשרו עכשיו: 072-2285801
מחפש מטפל/ת בתחום? בקטלוג המטפלים שלנו תמצאו את האדם הנכון... לחץ/צי כאן


עמוד זה נצפה ושותף 4551 פעמים. גם אתה יכול לשתף עם חברים
לחץ/צי עכשיו על סמל הרשת החברתית שלך והחברים שלך יוכלו ליהנות גם הם
שתף עם חברים: שתף בפייסבוק | גוגל פלוס | שתף בטוויטר | שתף בטוויטר |

image האם אתם מקבלים את עצמכם כפי שאתם? "חוק הקבלה העצמית" מלמד אותנו שהיחס שנקבל מזולתנו תלוי ביחס שניתן לעצמנו.
image רגשות כמו פחד וחרדה יוצרים אצלנו מחשבות שליליות מחשבות אלו יוצרות אצלנו באופן לא מודע אמונות מגבילות, אמונות מגבילות הן תפיסות שאנו מגבשים לגבי דברים שונים בחיים, אשר משפיעות על התנהגותנו ומקבעות אותה באופן שלא יסתור את האמונות האלו.
image כל ההורים מכירים את התחושה המתסכלת של תינוקם בוכה ללא סוף וסובל מכאבי בטן, גזים וקוליק. כאשר מגיעים לרופא, התסכול מתגבר מכיוון שהתשובה המתקבלת פעמים רבות היא: אין מה לעשות... זה יעבור בעבוד מספר חודשים... האם יש דרך להפחית ולהתגבר על בעיית הגזים אצל תינוקות יונקים? התשובה במאמר.
image רפלקסולוגיה ככלי טיפולי, מאפשרת מגע אשר מעניק תמיכה רבת עוצמה, בשחרור הרגלי עבר אשר מזיקים לנו בהווה
image כשלושת-רבעי אוכלוסיית העולם שותים קפה. למעלה משליש שותים יותר משתי כוסות ליום ואפשר להגדיר אותם מכורים. אם זו הייתה מחלה, זה היה מוגדר מזמן כמגפה והיינו שרויים במצב חירום.
מטפל בתחום? בדוק כיצד אתה מופיע באינדקס המטפלים והיועצים מבית אלטרנטיבלי
הקלד שם, או לחץ כאןדרג תוכן עמוד זה
5.00