מאמר: מבוא לאסטרולוגיה- כיצד נולדה תורת האסטרולוגיה חלק א'
מדורי תוכן
מבוא לאסטרולוגיה- כיצד נולדה תורת האסטרולוגיה חלק א' | אסטרולוגיה | הכל על אסטרולוגיה | ראשי

מבוא לאסטרולוגיה- כיצד נולדה תורת האסטרולוגיה חלק א'

כיצד נולדה תורת האסטרולוגיה חלק א'
הגדל טקסט: Decrease font Enlarge font
מבוא לאסטרולוגיה- כיצד נולדה תורת האסטרולוגיה חלק א' מבוא לאסטרולוגיה- כיצד נולדה תורת האסטרולוגיה חלק א'
שתף בפייסבוק | גוגל פלוס | שתף בטוויטר | שתף בטוויטר |

דמיינו לעצמכם אנשים העומדים משתאים לנוכח תופעות הטבע. השמש, ירח, כוכבים מנצנצים הטומנים בחובם רזים אין-ספור. הגאות והשפל, הגשמים, הברקים מטילי היראה והרעמים הנשמעים כקולות אלים. אנו, אנשי המאה ה-21 עדיין נפעמים, אז תארו לעצמכם את תושבי כדור הארץ לפני 6,000 שנים.

השומרים במסופוטמיה, בסביבות 4000 לפנה"ס, היו הראשונים שסגדו לשמש, לירח ולנוגה הם ראו בגרמי השמיים אלים. לירח קראו=ננה,לשמש=אוטו ולנוגה=איננה. האכדים, שכניהם אימצו אלים אלה, אך החליפו את שמם, הכוהנים שתקשרו עם האלים היו השליטים הראשונים. הם הקימו מערכת מקדשים ואלפים שירתו בקודש וסיפקו מגוון צרכים, כהני דת צעירים, מוזיקאים, קדרים וכבר בהמשך נוצר צורך במנהיגים צבאיים שחלקם נהיו מלכים. למלכים אלה היה בדרך כלל מלווה ששמו "כוהן בארו", אשר תפקידו היה לפענח גרמי שמיים- כמו לחזות ליקויי מאורות. ניתן לאמר שהם היו האסטרולוגים הראשונים. במטרה לתקשר עם האלים ניבנו תילים שאחר כך הורחבו למבנים  שנקראו זיגרט (כעין מקדשים), ברבות הימים ישמשו אלה למיפוי כוכבים ולצפייה בגרמי שמיים. כוהני הבארו היו תחת הלחץ לחזות במדויק, הם הצליחו בחיזוי בעזרת מתמטיקה שתרמה רבות להתפתחותה הבאה של חוקים אסטרונומיים.

אסטרונומיה הינה כלי מדעי של לימוד הכוכבים ותנועתם. אסטרולוגיה היא הלימוד הפסיאודו-מדעי של השפעת גרמי השמיים ותנועתם על  האנושות, אך באותה תקופה האסטרולוגיה אינה מה שהיוונים או אנו בימינו מגדירים אותה ככזאת. מטרת הכוהנים היתה לחזות תופעות טבע (מזג אויר, ליקויים וכולי) זאת, על מנת לשמור על כוחם. יחד עם זאת מאמציהם תרמו להתפתחות האסטרולוגיה. הם עיצבו לוח שנה, זיהו את המחזורים הבסיסיים של השמש והירח ושל כוכבי הלכת וחילקו את השנה ל12 חודשים בהתבסס על 12 מחזורי הירח בשנה.

ניתן לראות את ההתחלה של האסטרולוגיה המודרנית בתקופת בבל העתיקה בזמן האלף השני לפנה"ס. ההתמקדות היתה על רווחת הממלכה והמלך העומד בראשה ולא על הפרט בחברה. הכוהנים הבבלים תיעדו במדויק את מהלכי נוגה (ונוס) את הופעתו והעלמותו של הכוכב ומאחר שנוגה סובב את השמש לאחור, הפך לכוכב הקשור באהבה ומלחמה. בסביבות 1300 לפנה"ס נוצרו ניצני ההורוסקופ האישי. אלה היו תחזיות שהתבססו על החוד' בו נולד הילד, ומשמעות הכוכבים באותו חודש התקופה האשורית, 1300-600 לפנה"ס מציינת התפתחות נוספת של האסטרולוגיה. האשורים כבשו את בבל בשנת 729 לפנה"ס וכמובן  ונחשבה לאל עליון. המדינה עדיין נחשבה חשובה יותר מאזרחיה כפרטים והתחזיות עדיין היו לגבי אירועים שהשפיעו על המדינה.

האשורים יצרו לוח שנה מדויק, מפות שמיים מדויקות וערכו רשומות של כוכבים. אלה מהכוהנים שחזו במדויק זכו לכבוד רב. האשורים פיתחו את קונסטלציית הכוכבים, אך אין לטעות בה עם סימני גלגל המזלות שטרם נוצרו, אך הרבה מהאסטרולוגיה היום מבוססת על היחסים בין קונסטלציות אלה לבין עונות השנה. האשורים שמו דגש על חמשת כוכבי הלכת אותם זיהו ואת תנועתם. הם האמינו שהכוכבים הינם אלים או בתי אלים. במאמר הבא נספר על הפאזה החדשה שמתחילה בבבל בשנים 600-300 לפנה"ס.

ליצירת קשר ופרטים נוספים על נינה אבן יקרה

לקבלת יעוץ אישי ממני, התקשרו עכשיו: 072-2285528
מחפש מטפל/ת בתחום? בקטלוג המטפלים שלנו תמצאו את האדם הנכון... לחץ/צי כאןעמוד זה נצפה ושותף 4090 פעמים. גם אתה יכול לשתף עם חברים
לחץ/צי עכשיו על סמל הרשת החברתית שלך והחברים שלך יוכלו ליהנות גם הם
שתף עם חברים: שתף בפייסבוק | גוגל פלוס | שתף בטוויטר | שתף בטוויטר |

image הפחתת המתח ושיפור יכולות מנטאליות ואינטלקטואליות באמצעות טיפול בעיסוי ואמבט חם
image "והיה ביום ההוא נאום אדוני יהווה והבאתי השמש בצהרים והחשכתי לארץ ביום ההוא" (עמוס ח' 8')
image האם חשבתם שהגיע הזמן לשינוי התקשורת במשפחה שלכם? אחת הדרכים המהירות והיעילות ביותר לעשות שינוי היא דרך מפגשי משפחה
image ארבעת השלבים הבסיסיים של הטכניקה מתוארים כ"יצירתה של התשתית האנרגטית לתמוך ביכולתו של האדם ליצור את חייו המוארים ביותר".
image כדי למנוע מחלות, חסרים תזונתיים, הפרעות עיכול וליהנות מבריאות טובה, לא די באכילת מזון איכותי, מלא, נקי ומגוון - יש חשיבות גדולה להרגלי האכילה שלנו
עמוד זה קשור לתגיות נושאים:
מטפל בתחום? בדוק כיצד אתה מופיע באינדקס המטפלים והיועצים מבית אלטרנטיבלי
הקלד שם, או לחץ כאן