מאמר: נני הקוסמת אצלכם בבית
מדורי תוכן
נני הקוסמת אצלכם בבית | אימון אישי | ראשי

נני הקוסמת אצלכם בבית

מכירים את הקוסמת מהתוכנית זו שעושה קסמים? זאת שהופכת ילדים מופרעים וחסרי חינוך לילדי מופת שכל הורה מאחל לעצמו. עכשיו יש לכם הזדמנות להציץ מאחורי הקלעים ולהבין את הסוד המדהים הזה.
הגדל טקסט: Decrease font Enlarge font
נני הקוסמת אצלכם בבית נני הקוסמת אצלכם בבית
שתף בפייסבוק | גוגל פלוס | שתף בטוויטר | שתף בטוויטר |

הקוסמת יודעת שני כללים מאוד פשוטים. כל תוכניתה פועלת על פיהם. הסוד הוא פשוט. ילדים זקוקים לשני דברים בסיסיים אהבה וגבולות.
לכאורה שני דברים ברורים אך בטעותנו כי רבה אנו מתרגמים אהבה לנתינה ללא גבול, להגנת יתר, לוויתורים, סיפוק כל הצרכים ומיד.
כאשר ילד מקבל כל שברצונו הוא לא לומד לדחות סיפוקים, לחוות כשלון ולהתמודד עם החיים. הילד גדל לעולם של "מגיע לי". לומד לדרוש את רצונותיו תוך רמיסת כבוד האחר וכבוד הוריו ולמעשה הוא הופך למלך והוריו לנתיניו.

אהבה נכונה היא לתת בילד אמון ביכולותיו להכיר בו ולהוקיר אותו. לאהוב ולקבל אותו תוך אמונה שהוא יכול ומסוגל ללמוד להתפתח ולהצליח כמובן עפ"י יכולותיו וכשרונותיו.
הבסיס השני הוא גבולות. כדי שילד יגדל ויתפתח הוא צריך לגדול במרחב מוגן. מרחב מוגן הוא מקום, שמאפשר התפתחות ולמידה תוך התנסות בדברים חדשים בידיעה,שאתה מוגן ובטוח להתנסות, לחוות, להיכשל ולקבל תמיכה ובטחון.
המרחב המוגן מורכב מאהבה וגבולות.הגבולות תוחמים את הילד מציבים לו כללים ומסגרת ומגנים על הילד. ללא גבולות של מותר ואסור הילד אינו מרגיש מוגן. החוקים והגבולות משמשים למעשה כמו מתחם של בית שמירה על טריטוריה נפשית ולא רק פיזית.

באילו גבולות מדובר?
במאמר זה נעסוק בגבולות היום והמסגרת במאמר השני נעסוק בהצבת גבולות תוך התנהלות יומיומית.
גבולות של סדר יום ברור לדוגמא בבקר קמים מתארגנים למסגרות, חוזרים, אוכלים, מכינים שיעורים, שעת משחק, חוגים (אחד מספיק-חשוב יותר שילד יהיה במשחק חברתי, בהוצאת אנרגיה. במסגרות הם כבר מקבלים מידע, חשוב שיהיה להם גם זמן נפשי פנוי למשחק עצמאי ויצירתי)
אחר כך התארגנות לילה עריכת טקס ברור של ארוחת ערב, מקלחת, שעת סיפור ושינה בשעה כתובה. תפקידו של הטקס להכניס את הילד לשגרה ומעניק לו ביטחון.
אחרי שהבנו מהם הגבולות נחזור לקוסמת ונראה מה היא עושה.
ראשית היא מגדירה את הכללים בבית של מ ותר ואסור. כדי לחזק זאת היא כותבת את זה כספר החוקים של הבית. לדוגמא בבית הזה מדברים בנחת, מדברים בשפה יפה, מכבדים את ההורים, מתנהגים בכבוד זה לזה (עדיף לכתוב בלשון חיובית ולא שלילית). עליכם לזכור, שגם אתם אמורים לכבד את החוקים שלכם אם לא צועקים אז גם אתם לא צועקים.
לאחר מכן היא מגדירה את סדר היום ואף כותבת את זה. בחלק של אהבה היא מתגמלת את קיום החוקים בפרסים נקודות וכו, כך הילד לומד לקבל תשומת לב חיובית למעשיו הטובים. בנוסף היא מאפשרת לכל הורה פעילות הורה ילד משותפת בחוויה של משחק, טיול, שעת סיפור וכל רעיון יצירתי במקום זה הוא נפלא. העיקר שיגרום חוויה מענגת להורה ולילד גם יחד.

עד כאן ההצצה מאחורי הקלעים וכעת ליישום.
דמיינו שנני הקוסמת אצלכם בבית. איזה חוקים של מותר ואסור היא היתה כותבת בספר החוקים שלכם?כתבו אותם.
מהו סדר היום הטוב עבורכם ועבור ילדיכם? פרטו שעת קימה שמאפשרת קימה רגועה ובנחת (בדרך כלל חצי שעה לפני השעה שאתם רגילים להעיר את הילדים תעשה את כל ההבדל) שעת יציאה מהבית המאפשרת עזיבה נינוחה מהבית ללא כעס ועצבים, פעילות כל היום לפי שיגרה מסוימת ובריאה שתאפשר גבול של מה עושים בזמן מסוים אך עדיין תאפשר מרחב של עשייה.
כתבו את סדר היום הזה ותלו במקום גלוי לעיני הילדים. קראו אותו ביחד עם הילדים הבהירו בצורה ברורה שאלו הכללים בבית. כאשר הכללים מופרים חזרו וקראו את הכללים ותגמלו את הילדים בהתאם.

דוגמא לסדר יום:
6.30 קמים-התארגנות ארוחת בקר
7.30 יציאה
צהריים
ארוחה
שעורי בית\ קריאה\ תרגול
משחק\ חברים.
19.00 ארוחת ערב\מקלחות \סיפור\ שינה-לפי גיל הילד.
זה לא קסם זה אפשרי בהצלחה

ליצירת קשר ופרטים מלאים על טלי גרברציק

לקבלת יעוץ אישי ממני, התקשרו עכשיו: 072-2285800 שלוחה 377
מחפש מטפל/ת בתחום? בקטלוג המטפלים שלנו תמצאו את האדם הנכון... לחץ/צי כאןעמוד זה נצפה ושותף 3377 פעמים. גם אתה יכול לשתף עם חברים
לחץ/צי עכשיו על סמל הרשת החברתית שלך והחברים שלך יוכלו ליהנות גם הם
שתף עם חברים: שתף בפייסבוק | גוגל פלוס | שתף בטוויטר | שתף בטוויטר |

image הרפואה הסינית הקלאסית תומכת בכך שכל אדם הוא אינדיבידואל בפני עצמו ומושפע מאנרגיות היקום בצורה אחרת.
image עייפתם מהפסימיות? נמאס מכל הנבואות השחורות? חיי היום יום גם כך עמוסים במטלות ובצורך להספיק. יש תרופות פלא? סביר שלא, אך יש מספר דרכים לגשת ולהתחבר אל העוצמה ואל הקסם של החיים.
image הפחתת המתח ושיפור יכולות מנטאליות ואינטלקטואליות באמצעות טיפול בעיסוי ואמבט חם
image "והיה ביום ההוא נאום אדוני יהווה והבאתי השמש בצהרים והחשכתי לארץ ביום ההוא" (עמוס ח' 8')
image האם חשבתם שהגיע הזמן לשינוי התקשורת במשפחה שלכם? אחת הדרכים המהירות והיעילות ביותר לעשות שינוי היא דרך מפגשי משפחה
מטפל בתחום? בדוק כיצד אתה מופיע באינדקס המטפלים והיועצים מבית אלטרנטיבלי
הקלד שם, או לחץ כאן