מאמר: הסוד לאושר אמיתי
מדורי תוכן
הסוד לאושר אמיתי | רוחניות | הגשמה עצמית והעצמה | ראשי

הסוד לאושר אמיתי

אושרנו תלוי אך ורק בזווית הראיה שלנו. אושרנו תלוי במה שאנחנו בוחרים לראות, בכיוון שבו אנחנו בוחרים ללכת ובאינטרפרטציה לאירועים בחיינו.
הגדל טקסט: Decrease font Enlarge font
הסוד לאושר אמיתי הסוד לאושר אמיתי
שתף בפייסבוק | גוגל פלוס | שתף בטוויטר | שתף בטוויטר |

כמה אנשים אתם מכירים שאומרים את המשפטים הבאים:
"אני אהיה מאושר כשאמצא עבודה".
"אני אהיה מאושר כשילדי יתחתנו".
"אני אהיה מאושר כשאסיים את לימודי".
"אני אהיה מאושר כשיהיה לי הרבה כסף, (או כשאזכה בלוטו וכו')".
"אני אהיה מאושר כשיהיה לי בית".
"אני אהיה מאושר כשאצליח בעסק".
"אני אהיה מאושר כשהבן / בת יחזור ארצה".
"אני אהיה מאושר כשאעבור לגור  בבית קרקע".
"אני אהיה מאושר כשארד במשקל".
"אני אהיה מאושר כשיהיה לי בת זוג/ בן זוג".
"אני אהיה מאושר כשהבן/בת שלי יהיה בריא".
"אני אהיה מאושר כשילדי יקשיבו לי".
והרשימה עוד ארוכה...
 
כן, אני יודעת ששמעתם לפחות חלק ממשפטים אלה, או אפילו אתם בעצמכם אמרתם אותם. ההפתעה היא, כי אותם אנשים, אשר בסופו של דבר הגשימו את ה"תנאי לאושרם", אכן זכו להיות מאושרים לזמן קצר. לאחר תקופה זו, הם חזרו לאותו מצב נפשי, שהיה חלק בלתי נפרד מהם, עוד לפני שהשיגו את מבוקשם. ועתה, הם מתחילים עם תנאי נוסף לאושר...

מסקנה:
אושר אמיתי אינו תלוי בהשגת דבר זה או אחר. אושר אמיתי הוא תחושה, אשר חווים בכל רגע נתון, ללא קשר למה שקורה מסביבנו. הווה אומר: עלינו ליהנות מן הרגע.
 
על האדם ליהנות מכל רגע נתון בחייו. עליו לראות את היופי, את החיובי, את הייחודי ואת היתרון של כל דבר, בכל רגע נתון.
 
אושרנו תלוי אך ורק בזווית הראיה שלנו. אושרנו תלוי במה שאנחנו בוחרים לראות, בכיוון שבו אנחנו בוחרים ללכת ובאינטרפרטציה לאירועים בחיינו.
 
במילים אחרות, כאשר אנו בוחרים במחשבה שלילית, היא אכן תתגשם. ואז, כאשר המחשבה השלילית מתגשמת, אנו עוד מוסיפים לקינוח: "ידעתי שזה מה שיקרה". ואז, כביכול, אנחנו מקבלים "הוכחה" כי אנו צודקים. עובדה: יש לנו "הוכחות" לכך.
 
באותה מידה, כאשר אנו בוחרים במחשבה חיובית, אנו מקבלים הוכחות חיוביות לצדקתנו.
 
מסקנה:
אם נחשוב חיובי, אם נזמן לעצמנו שפע, אושר, רוגע וכו', זה מה שנקבל. ז"א, אם נתמקד בחיובי - נקבל חיובי.
 
אושרנו אינו תלוי בדברים חיצוניים. אושרנו אינו תלוי באדם זה או אחר, או במה שהוא עושה, או לא עושה. אושרנו אינו תלוי בבריאותו של יקירנו. ברגע שיקירנו חולה, אין זאת אומרת שעלינו להכנס למרה שחורה, או להתמוטט. מן הסתם, אם נתמוטט, הדבר לא יביא לבריאותו של יקירנו, אלא רק יוסיף עוד אדם לא בריא לסביבה לא בריאה.

מאידך, אם נקרין חיוניות ואושר בסביבתו של אדם חולה, יש סיכוי שהוא יידבק בחיוניות ובאושר שהקרנו, ויתן לו כוחות להחלים.
 
למרות כל הנאמר לעי"ל, ישנם אנשים מאושרים, החוששים כי הם עלולים לאבד את האושר. חשש זה אינו עולה בקנה אחד עם הגדרת האושר האמיתי. לאושר אין צורה, גודל או משקל. לכן, אי אפשר לאבד אותו. אנשים החוששים לאבד את האושר, הם אנשים שאושרם תלוי בדבר חיצוני. כפי שכבר נאמר, אושר אינו תלוי בדבר זה או אחר.
 
ישנו פתגם האומר: "אושר אינו שיש לך כל מה שאתה אוהב, אלא שאתה אוהב כל מה שיש לך". זאת אומרת, תהנה מכל רגע בחייך, ללא פרשנויות שליליות.
 
מי שבוחר להיות מאושר בכל רגע נתון, יהיה מאושר גם אם, חלילה, קורה ארוע לא נעים בחייו.
 
אנשים רבים מתייחסים לאושר כאל שאיפה הקשה להשגה. אושר אינו תלוי בזמן מסוים. אושר אינו תלוי בעשייה עתידית. אושר חווים כאן ועכשיו, ובכל רגע נתון.
 
תחליטו עכשיו שאתם מאושרים, ותהיו מאושרים.

לקבלת יעוץ אישי ומידע בנושא, התקשרו עכשיו: 072-2285801
מחפש מטפל/ת בתחום? בקטלוג המטפלים שלנו תמצאו את האדם הנכון... לחץ/צי כאןעמוד זה נצפה ושותף 3803 פעמים. גם אתה יכול לשתף עם חברים
לחץ/צי עכשיו על סמל הרשת החברתית שלך והחברים שלך יוכלו ליהנות גם הם
שתף עם חברים: שתף בפייסבוק | גוגל פלוס | שתף בטוויטר | שתף בטוויטר |

image הרפואה הקונבנציונלית מתחילה להכיר בכך שבריאות או חולי אינם רק "קורים" לנו. הם חלק מדפוסי חשיבה, חלק מגופנפש. הגוף והנפש נמצאים באינטראקציה יומיומית. קשרים אלו עלולים להתערער בעקבות אירועים וחוויות טראומטיות אותם חווינו במהלך חיינו. מחלות רבות מקורן בגופנפש.
image זוגיות כולנו יודעים מה זה, שני בני אדם שהחליטו לגור ביחד ומנהלים בניהם מערכות יחסים כאלו ואחרות, יחד או בלי ילדים. אז מה היא זוגיות עסקית?
image את בהריון, לפני לידה, נושאת ברחמך את תינוקך, פרי היצירה שלך. בקרוב תרחיבי את התא המשפחתי שלך, תהפכי להיות אם, ואולי את כבר אמא ועדיין התא המשפחתי משתנה, מתרחב ושני ילדים זה לא כמו אחד, ושלושה הם לא כמו שניים.
image חוקי מרפי הפכו למין בדיחה צינית שאנשים נוהגים להשתמש בה כדי להסביר כישלונות ואכזבות שלהם. חוקים אלה יוצרים לגיטימציה לחשיבה פסימית ודאגנית ומקטינים את אחוזי החשיבה החיובית.
image מה קורה שם כשאנו הולכים לישון .היכרות עם סוגי החלומות ושלבי השינה השונים.
מטפל בתחום? בדוק כיצד אתה מופיע באינדקס המטפלים והיועצים מבית אלטרנטיבלי
הקלד שם, או לחץ כאן