מאמר: יצירת הרמוניה בזוגיות
מדורי תוכן
יצירת הרמוניה בזוגיות | רוחניות | אהבה רוחנית | ראשי

יצירת הרמוניה בזוגיות

איך שומרים על הרמוניה בזוגיות? מדוע יש זוגות החוגגים את חתונת הכסף או הזהב ואילו אחרים מתגרשים אחרי זמן קצר? הגדרת תפקידים, דמיון בהשקפת עולם, מרחב נשימה הדדי והרבה אהבה הם - חלק מהפתרון.
הגדל טקסט: Decrease font Enlarge font
יצירת הרמוניה בזוגיות יצירת הרמוניה בזוגיות
שתף בפייסבוק | גוגל פלוס | שתף בטוויטר | שתף בטוויטר |

כששאלתי את חברתי מרים (שם בדוי) איך היא מחזיקה מעמד 50 בנישואיה לבחיר ליבה, איתו התחתנה בגיל 18 , היא ענתה לי בחיוך: "קבלה והרבה וויתורים מרצון." איפה מתחילה ונגמרת האהבה הרומנטית? עד לאן לוותר בלי להתבטל? האם לעצום עין מול מעידות  (בגידות) של אחד מבני הזוג? איך להתגבר על דרמות החיים? על חילוקי דעות בנוגע לגידול ילדים, כספים וניהול משק הבית? איך לחלק את המטלות ולהימנע משחיקה?

כל אלה הן שאלות שרוב הזוגות מתחבטים ומתלבטים בהם ומעסיקים לצורך פתרון המשוואה המסובכת פסיכולוגים, יועצי נישואין, ספרות 'מקצועית' ומיסטיקנים למיניהם. אם נצא מנקודת ההנחה שתקופת ההתאהבות אכן נגמרת מתי שהוא (בין שלושה חודשים לחמש שנים)  לאחר הטקס החגיגי ההדדי של ענידת הטבעות, הרי שזוגיות מתמשכת, ממוסדת או לא תצטרך להיות מבוססת על הרבה יותר ממראה מושך, משיכה פיסית וסקס מוצלח.

תנו לבן/ת הזוג להתגעגע

אחד הפטנטים הידועים לזוגות שזוגיותם מאריכה ימים היא היכולת לתת אחד לשני מרחב נשימה. הזוגיות והאינטימיות צריכה להישמר, גם כאשר הילדים קטנים, כאשר החמה מציקה וכאשר משברים כלכליים ואחרים מאיימים על הקן המשפחתי. שיווי המשקל העדין בין 'שנינו ביחד וכל אחד לחוד', חברות, הדדיות וכבוד לצרכים של הזולת מהווים ללא ספק נקודות חשובות למי שלא רוצה למצוא את עצמו חותם על הסכם גירושין. אם הקשר חזק ואיתן ומתבסס על קשר רגשי עמוק יש לו סיכוי טוב יותר לשרוד. פערים בתפיסת עולם, הרגלי בילוי, חשק מיני ואפילו העדפה של חברים מסוימים על פני אחרים, כל אלה יכולים לתקוע טריז עמוק בין שני אנשים שקשרו את גורלם למשך עשרות שנים.

פעם היו מתחתנים לנצח או 'עד שהמוות יפריד בינינו' אולם אז תוחלת החיים היתה קצרה יותר. היום, אם נצא מתוך הנחה שזוג מתחתן בשנות העשרים שלו, הרי שצפויות להם עשרות שנים ביחד. אם לא ישכילו לטפח כל אחד את אישיותו, תחומי התעניינות אישיים, התפתחות בעבודה ובלימודים וכו' הרי סביר להניח שהמרחק ביניהם ילך ויגדל בהדרגה עד שיום אחד יתעוררו ולא יבינו מה הם עושים במיטה עם גבר/אישה- זרים ומנוכרים. נראה שקבלה של עצמו כ'בני אדם שלמים אך לא מושלמים' תאפשר לנו לראות את בני הזוג לשנו באותו אור.

קבלה ללא תנאי וויתורים הנובעים מתוך התחשבות, הם אבני הדרך להרמוניה בזוגיות לאורך זמן...


ב ה צ ל ח ה!

לקבלת יעוץ אישי ומידע בנושא, התקשרו עכשיו: 072-2285801
מחפש מטפל/ת בתחום? בקטלוג המטפלים שלנו תמצאו את האדם הנכון... לחץ/צי כאןעמוד זה נצפה ושותף 5285 פעמים. גם אתה יכול לשתף עם חברים
לחץ/צי עכשיו על סמל הרשת החברתית שלך והחברים שלך יוכלו ליהנות גם הם
שתף עם חברים: שתף בפייסבוק | גוגל פלוס | שתף בטוויטר | שתף בטוויטר |

image למלח יש חשיבות בגוף אך כשהכמות גדלה מעבר לנידרש מתהפכת הקערה והוא המזיק העיקרי. ובכל זאת, לא ניתן לומר רק דברים רעים עליו מפני שבאפשרותנו לייעל אותו לתועלתנו
image כולם רוצים מזל טוב שיעניק להם שפע, בטחון וחיים מאושרים. אך מהו באמת מזל והאם הוא ניתן לשינוי לטובה? בואו לקבל תשובה כיצד לשנות את המזל שלכם
image יוגה היא איחוד, איחוד בין הגוף לנפש, איחוד בנינו לבין הסביבה ואיחוד של תנועה ונשימה.
image המלפפון מכיל אנזים בשם ארפסין המשתתף ביצור האינסולין בלבלב. היות שבקליפת המלפפון נמצא אנזים שעוזר לעיכול התאית ומרבית הויטמינים, עדיף לאכול אותו על קליפתו.
image תומכת לידה-דולה, אינה המצאה חדשה. מימים ימימה, ליוו, נשים מיומנות את היולדת, באהל, בשדה או בבית.
עמוד זה קשור לתגיות נושאים:
מטפל בתחום? בדוק כיצד אתה מופיע באינדקס המטפלים והיועצים מבית אלטרנטיבלי
הקלד שם, או לחץ כאן