מדורי תוכן

ורה שפמן

ורה שפמן ורה שפמן

נס גדול קורה פה

ID: 6010609311 EX: 281

ורה שפמן - אימון אישי, ייעוץ זוגי ועוד.

ורה שפמן - נס גדול קורה פה. אם תעזבו לרגע את הלוחמניות, הציניות והפרשנות האישית ותאמינו שניתן לחולל 'ניסים' בחיים, תגלו שזה אפשרי וזה קורה כל יום מחדש. ורה שפמן, בעלת ותק של שנים כמטפלת ומדריכה ב'קורס בניסים', מאמינה שניתן לשנות ולהבריא כל מערכת יחסים שיש לכם ואת איכות החיים בכלל. 

כשאת אומרת 'נס' למה את מתכוונת?
"נס זה לא מעשה קסמים ולא 'הוקוס פוקוס'. ה'נס' הוא כאשר אנו מצליחים להגיע ממצב של קונפליקט למצב בו שני הצדדים מרגישים טובWIN-WIN - . אני מטפלת ומלמדת שיטה של חשיבה ומודעות המאפשרת שינוי במערכות היחסים שלנו עם עצמנו, עם הסובבים אותנו ועם העולם. כך ניתן להשפיע לטובה על החיים בצורה מעמיקה ומהפכנית. מי שמחפש דרך חיים מתוך מודעות ועובר את הקורס - זווית הראיה שלו משתנה לחלוטין ואת זה - אני מגדירה בגדר נס".

איך הגעת לתחום הזה ומה בדיוק כולל העיסוק שלך?
"לפני כשלושים שנה, נחשפתי לקבוצה הראשונה של פיליס שלמר, שהעבירה' קורס בניסים' בישראל. הייתי אז במצוקה רגשית והקורס שינה לחלוטין את השקפת עולמי. מאז אני עובדת בשיטה זאת ובטיפול אני משלבת גם אלמנטים נוספים. בנוסף, אני גם עוסקת בהדרכה של סדנאות מודעות שונות כולל 'ריפוי הילד הפנימי'. במהלך השנים עבדתי יחד עם בני- ד"ר גלעד שפמן. מלבד טיפול אישי וסדנאות אני גם  עוסקת בייעוץ זוגי ועובדת תחת הכותרת של 'תקשורת מקרבת' לשיקום מערכות יחסים".

מה בעצם מייחד את השיטה ומה יתרונותיה?
"בכל קונפליקט, בכל תחום, יש תמיד צד אחד שמרגיש 'מנצח' וצד אחד שמרגיש 'מפסיד' או מוותר כאילו בעל כורחו... הגישה הזאת תקפה במיוחד לאורח החיים המערבי המודרני והתחרותי. השיטה של ה'קורס בניסים' גורסת שניתן לפתור קונפליקטים וחילוקי דעות כך ששני הצדדים יצאו 'מרוויחים' ולא ייווצר מצב של וויתור מתוך פחד ותחושת תסכול. כדי להגיע לסיטואציה רצויה, בה שני הצדדים מרגישים שנותנים להם כבוד ומתחשבים ברגשותיהם, צריך לעשות שינוי בצורת חשיבה, לצאת מהתחרות וממאבקי כוחות. חשוב להבין שה'מלחמה' היא קודם כל בתוכנו. אם נגיע ל'שלום' פנימי, נוכל לתקשר עם הסביבה בצורה שונה ובריאה הרבה יותר".

איך ואיפה את מלמדת?
"הקורס נמשך שנה והוא כולל מפגשים חד שבועיים. אני עובדת בקריית טבעון ובתל אביב". 

למה זה נמשך כל כך הרבה זמן?
"ניסים לא קורים מעצמם. זה לוקח זמן לעבור תהליך של שינוי מחשבתי, הסתכלות פנימית והתמודדות עם צדדים והיבטים שמפחידים אותנו ומעוררים קשיים בתחומי חיים שונים. לעיתים קורה שאדם מצהיר שהוא רוצה לרפא תחום או תכונה מסוימת בתוכו ובעצם מגיע למסקנה שמקור הבעיה היא במקום אחר לגמרי... למשל, כשמטפלים בחוסר ביטחון או חוסר אמונה בעצמנו, כאשר מגיעים למקומות ומצבים בהם אנו מבינים שהפרשנות מעוותת את המציאות או לחילופין מבינים שאנו נמצאים במקום 'לא בריא' לנו. אז אפשר לעשות שינוי אמתי כדי לא לחזור על דפוסי העבר הכואבים. דוגמה קלאסית היא אישה שמתחברת לגברים אלימים כל חייה. למה זה קורה? כי יש בתוכה 'תסריט' עליו היא חוזרת שוב ושוב בלי להיות מודעת לו. אחרי שמבינים שיש כאב פנימי שבו צריך לטפל, ההתנהלות בחיים משתנה".

אז מה צריך לעשות כדי לחיות בשלווה עם עצמנו והסביבה? לוותר? לשתוק? 
"ממש לא. ההתנהלות החדשה שלומדים בקורס היא קודם כל גישה חדשה לעצמנו. המטרה אינה וויתור או ביטול עצמי אלא פעולה מתוך מקום שאין בו כעסים ופחדים. על כל סיטואציה בחיים ניתן להתבונן כ'שיעור' ולאו דווקא כקורבנות. אם בן אדם מסוים 'עושה' או מתנהג כלפי בצורה שאני לא מרגישה בה 'טוב' זאת אומרת שהוא בא ללמד אותי משהו... אין פירושו של דבר שאני צריכה להינזק או לחיות במצבים של אלימות למשל, אלא עליי להבין ולהפנים את העובדה שבעצם כשאני מפחדת – אז אני נלחמת. אסרטיביות היא שביל הזהב בין חיים של וויתור ובין עמידה על זכויות של אדם חופשי עם יכולת בחירה! אני יכולה לתת דוגמה מהחיים האישיים שלי: במשך שנים הייתה לי מערכת יחסים קשה מאוד עם אימא שלי. אמי היא אישה שחינכה וגידלה אותי לפי ה'אסכולה הישנה', בה לא נכללו חום או חיזוקים... כשהבנתי את החסכים שגישה זאת יצרה אצלי, כעסתי עליה מאוד והתרחקתי ממנה. אחרי שלמדתי ועברתי תהליכים פנימיים עמוקים, הבנתי שהיא נתנה לי את כל מה שידעה ויכלה. בהמשך, לא רק שסלחתי לה, אלא כיום, אני גרה לידה ועוזרת לה מתוך תחושה אמתית של חמלה ואהבה. איני מנוהלת יותר על ידי חוויות הילדות המכאיבות כיוון שהמודעות שהגעתי אליה, שחררה אותי וריפאה את חיי. הבנתי גם שלמעשה פחדתי מאוד 'להיות כמוה' אבל זה - לא קרה. בחרתי לחיות אחרת ובכך שחררתי את עצמי. תהליך סליחה כלפי אדם שגרם לך להרגיש 'רע' היא ראייה שונה של הסיטואציה ויכולת לשחרר את השיפוטיות והכאב, מה שפועל לטובתנו. גם במקרים אובייקטיביים של אנשים שעברו התעללות, המודעות משנה את המצב הרגשי שלהם ומאפשרת להם לבחור כיצד להמשיך בחייהם. היכולת לשחרר את הקשר המכאיב מתוך חיינו או להתמודד אתו בצורה שונה, במידה וזה אפשרי, משחררת את הנפש שלנו מהכאב והסבל שחווינו. בוחן המציאות משתנה וכך יכול כל אדם להחליט להיות הנווט של חייו במקום להיות קורבן של הנסיבות".

כיצד היית מגדירה בתמצית את הגישה של הקורס בניסים?
"הרציונל של ה'קורס בניסים' אומר שיש לכל בני האדם, תודעה משותפת. לכל האנשים בעולם יש זיכרון קולקטיבי שמלווה אותנו מתחילת האבולוציה האנושית. לכן, אני מאמינה שיש מסה קריטית של מודעות בקרב כל בני האדם החיים על כדור הארץ. ככל שיותר בני אדם ישנו את התודעה שלהם מפחד, סבל ומאבקים - כן ייטב לכולנו. לכן, אני רואה את העיסוק שלי כיעוד ושליחות! העבודה הפילנטרופית שאנשים עושים בכל רחבי העולם, תורמת קודם כל להם וגם עוזרת לאחרים. זאת הדוגמה האולטימטיבית של מצב בו כולם יוצאים מרוויחים. כאשר יש איזון בין קבלה ונתינה- האדם הופך להיות מסופק ומאושר באמת".

חיים מתוך אסרטיביות, סלחנות וחמלה כלפי עצמנו והזולת, הקשבה ובדיקה מעמיקה של מילים ומעשים – הם המפתח לחיי אושר, סיפוק הגשמה עצמית ושמחה.

◆◇◆  ◆◇◆ ◆◇◆  ◆◇◆ 
ליצירת קשר חייגו עכשיו: 072-2285838
◆◇◆  ◆◇◆ ◆◇◆  ◆◇◆

לאזור האישי שלי באלטרנטיבלי

מידע נוסף שיעניין אותך נמצא כאן

מחפש מטפל/ת בתחום? בקטלוג המטפלים שלנו תמצאו את האדם הנכון... לחץ/צי כאן


1965 אנשים קראו ושיתפו עמוד זה. שתף עם חברים: Post on Facebook Twitter

מחפש מטפל בתחום? אינדקס המטפלים והיועצים מבית אלטרנטיבלי
הקלד שם, או לחץ כאןעוד באותו נושא:

מודעות, חשיבה חיובית, ייעוץ זוגי, קורס בניסים, הגשמה עצמית והעצמה, חוסר ביטחון, חשיבה חיובית, מודעות, ורה שפמן, שיקום מערכות יחסים, שינוי בצורת חשיבה

תן ציון למאמר זה

5.00