מאמר: ד"ר אוריאנה הלוי
מדורי תוכן

ד"ר אוריאנה הלוי

מטפלת אישית, זוגית ומשפחתית.
הגדל טקסט: Decrease font Enlarge font
ד"ר אוריאנה הלוי ד"ר אוריאנה הלוי
שתף בפייסבוק | גוגל פלוס | שתף בטוויטר | שתף בטוויטר |

לקבלת יעוץ אישי מד"ר אוריאנה הלוי התקשרו בכל שעה: 072-2285800 שלוחה 283

במסגרת מדור המומלצים של אלטרנטיבלי, אנו שמחים להציג את ד"ר אוריאנה הלוי. ד"ר אוריאנה הלוי, doctor of philosophy in psychology) phd) מטפלת אישית, זוגית ומשפחתית. מומחית לניהול קונפליקטים, מנהלת בית ספר לפסיכותרפיה יישומית.

מפרסמת בימים אלה ספר בשם: "מי מסתתר מאחורי אלוהים". עפ"י מודל שפיתחה המבוסס על מחקר הדוקטורט. אשר נותן כלים לזיהוי נכונות וסיכויי הצלחה בטיפול.

מה את עושה השונה ממטפלים אחרים?
"השקפתי האישית, שזכותו של כל אדם לקבל אמון, הערכה, צאנס ודרך חדשה שאינה נשענת על ניסיונות העבר. אני מסרבת לקבל סטיגמות או אבחנות אפילו הקשות ביותר. כערך מוחלט. ומציבה לעצמי תמיד סימני שאלה כדי להביא כל אחד שרוצה ליעד הנכסף.
אני נלחמת עם כל אחד להגיע למקסימום."

איך הגעת למקצוע?
"נושא מורכבותה ותפקודה של הנפש האנושית ריתק אותי מאז ומתמיד.  מזה 20 שנה אני מעורבת בתחום. ותמיד שימשתי "כאוזן קשבת", לב תומך ומבין, מוצאת דרכי פעולה ופתרונות יצירתיים לכל מי שהכיר אותי ופנה לעזרתי. לאחר לידת הבת הצעירה שלי, בגיל 38, החלטתי להפוך את התחביב למקצוע ולהגשים חלום. הלכתי ללמוד ובו זמנית התחלתי לעבוד בתחום באופן מקצועי החל משנת 2008. יש לי יכולת זיקה טבעית ומנוע פנימי חזק לסייע לאנשים לצאת ממצבים קשים. ואני רואה בעבודתי שליחות ומפעל חיים.

הטיפולים בקליניקה הם הליבה של כל הפעילות שלי, והחלק הכי משמעותי ואהוב עלי. שם אני חווה ביחד עם המטופלים שלי שינויים מרחיקי לכת בתחומים השונים של הטיפול. כמו: שחרור חסמים רגשיים, ניהול קונפליקטים, פתרון סוגיות אלימות במשפחה, הפרעות בתפקוד המיני, התנהגות כפייתית, התמכרויות, חרדות ועוד.

אין דבר המספק יותר מאשר להושיט יד ולעזור לאדם לשפר את איכות חייו ולהפוך מצבים של סבל ומצוקה לצמיחה, ריפוי ותקווה. המביאים לשמחה פנימית, אושר וסיפוק עצמי.
ההצלחות שלי בקליניקה הן אלו שדוחפות אותי קדימה להמשך בעבודתי."

מה מטרת הספר?
הספר הינו ייחודי ומעניין החושף הצצה לברית הנישואין המקודשת, מה קורה כשהיא נסדקת? מה עושים כשקונפליקטים ועימותים שונים עולים ומפירים את השלווה המשפחתית?
כיצד נדע מי משתמש במושג אלוהים כדי להשיג לעצמו טובות הנאה, או כדי לצבור כוח נסתר שבאמצעותו לשלוט בבן זוגו?
"בספר שלי אני מנסה לשרטט לזוגות הטועים בדרכם את השביל בחזרה לחיים של הרמוניה ושיתוף. הספר נולד כתוצאה ממחקר שערכתי בעבודת ה phd שלי.
פיתחתי שאלון ייחודי, יחיד מסוגו, הבודק את נקודת המבט האישית של כל אחד מבני הזוג ואת מידת השפעתו על סיכוייהם להצליח בטיפול.
מטרת המודל החדש היא לייעל ולקצר את הטיפול הזוגי ובכך להשיג תוצאות טובות וממוקדות יותר, שמשמעותן חיסכון באמצעים בכסף ובזמן.
השאלון מתאים לכל סוגי האוכלוסייה, ובאמצעותן ניתן למדוד את מידת הנכונות של המטופלים המעוניינים בשינוי."

עם כל התקדמות הטכנולוגיה ואיכות החיים, מדוע המאה ה-21 כל כך קשה ומאתגרת למרבית בני האדם?
"החיים בעולם המערבי מודרני, מהירים, תחרותיים ותובעניים מאד. הטכנולוגיה מתפתחת בקצב מסחרר ואתה מוצא את עצמך מנסה להדביק את הפער.. רוב בני האדם עסוקים בהישרדות, ומנסים להתאים את החיים שלהם לקצב המטורף, לא תמיד עם משאבי נפש מתאימים, או מערכת רגשית שאינה תומכת בכישורים הפוטנצייאלים. אנחנו מוצאים את עצמינו עסוקים בעיקר בהישרדות, מתפקדים בחוסר ברירה, מתוך הרגל וחוסר מודעות. ההרגשה של השחיקה והעייפות, חוסר ביטוי אישי, חוסר חשק לקום בבוקר- הם סימנים מקדימים לתמרור עצור, לשנות סדר עדיפות בחיים, לחשוב כיצד אתה מנהל מערכת יחסים תקינה עם עצמך ועם העולם ולהרים את זה לסדר עדיפות ראשון! ובוודאי לא לשכוח את עצמינו ולשים את עצמינו בתחתית הרשימה."

מה את מציעה למטופלים שלך?
"לעשות פסק זמן במירוץ המטורף של החיים. להתבונן, לשאול את עצמך שאלות, מדוע הם מגיעים למצבים שנראים כדרך ללא מוצא, להרגשה של דיכאון, תסכול, חוסר אונים וכו..
לקחת אחריות על חייהם, ולגשר בין המציאות לתפיסה העצמית שלהם.

לדוגמא: הגיעה אלי אישה שאושפזה בבית חולים לבריאות הנפש אחרי אבחנה רפואית מכרעת. היא סיפרה לי על חייה בבית, על בעל אלים ומתעלל ועל רגשותיה ותסכוליה, שנמשכו שנים, בתוך המצב הבלתי נסבל והבלתי אנושי הזה. התחלנו בטיפול. היא עברה תהליך שיקום מדהים. היא השתחררה מבית החולים וכיום מתפקדת כאחד האדם. לדעתי המקצועית, המצוקה שחוותה גרמה לה להתנהג בצורה "לא מקובלת" שהיום כבר אינה חלק מחייה. בהדרגה, הצלחנו, יד ביד, להחזיר לה את הכבוד העצמי האבוד שלה, להעצים אותה, להכיר ביכולות שלה, לפתוח בפניה את ההבנה לקיומן של אפשרויות נוספות ולחזק בתוכה את האומץ הנדרש לביצוע שינוי נסיבות חייה."

נחזור ללימודים בבית הספר שלך. מה לומדים בקורס פסיכותרפיה יישומית?
"פסיכותרפיה היא מילה אשר מחולקת לשני חלקים. פסיכו פירושו נפש, ותרפיה פירושה טיפול. פסיכותרפיה הינה שיטת טיפול בנפש האדם ומתייחסת לרגשות, למחשבות, לתחושות ולזיכרונות.

מטרות הלימודים:
- לחשוף את הלומדים לדרכי טיפול בשיטת הפסיכותרפיה היישומית.
- רכישת כלים פרקטיים לעיסוק בתחום.

למי זה מתאים?
- לאנשים בעלי נפש טיפולית וניסיון חיים אשר שואבים כוחות מעזרה לאנשים אחרים.
- לאנשים עם התבוננות פנימית בעלי יכולת טבעית להכיל את הזולת ולהעניק תמיכה, הכוונה ואוזן קשבת ברגעים משמעותיים בחייהם ולהוביל אותם ליצירת שינוי.
- לאנשים אשר רוצים לעבוד כמאמנים לאיזון גוף- נפש ומעוניינים לרכוש כלים יישומיים ומיומנויות מעשיות.
- לאנשים בעלי רקע בתחום הטיפול (פסיכולוגיים, עובדים סוציאליים, קרימינולוגיים, פסיכיאטריים). ובתחום הרפואה משלימה אשר מעוניינים ללמוד את השיטה ככלי טיפולי נוסף ויעיל.
בין נושאי הלימוד: עקרונות יסוד הפסיכותרפיה| עולם הרגשות| תיאוריית "בין המציאות  לדמיון"| ניהול קונפליקטים| מודל דאגה ודאגת יתר- פסיכופתולוגיה| חרדה חברתית| התנגדויות| סמכות הורית| חקר המוח ועוד."

והסדנאות?
"יש מגוון סדנאות כאשר 'סדנת הדגל' היא "התאטרון הפנימי"- הפנים מאחורי המסיכה. שמפענחת את הקודים החברתיים לפיהם אנו פועלים, את השיח הפנימי ואת הדרך למצוא איזון בין כל אלה."

ד"ר אוריאנה הלוי מעבירה סדנאות ומלמדת, מרצה במסגרות של מוסדות וארגונים שונים למטרת שיפור רווחתם של העובדים. בבית הספר שלה ניתן לרכוש מקצוע טיפולי, ללמוד איך לחיות טוב יותר וגם להגיע לטיפול פרטני לקליניקה הפרטית שלה- במקרה הצורך.

◆◇◆  ◆◇◆  ◆◇◆  ◆◇◆
או חייגו עכשיו: 072-2285800 שלוחה 283
◆◇◆  ◆◇◆  ◆◇◆  ◆◇◆

לאזור האישי שלי באלטרנטיבלי

מידע נוסף שיעניין אותך נמצא כאן

לקבלת יעוץ אישי מד"ר אוריאנה הלוי התקשרו בכל שעה: 072-2285800 שלוחה 283


עמוד זה נצפה ושותף 1264 פעמים. גם אתה יכול לשתף עם חברים
לחץ/צי עכשיו על סמל הרשת החברתית שלך והחברים שלך יוכלו ליהנות גם הם
שתף עם חברים: שתף בפייסבוק | גוגל פלוס | שתף בטוויטר | שתף בטוויטר |

image הרפואה הקונבנציונלית מתחילה להכיר בכך שבריאות או חולי אינם רק "קורים" לנו. הם חלק מדפוסי חשיבה, חלק מגופנפש. הגוף והנפש נמצאים באינטראקציה יומיומית. קשרים אלו עלולים להתערער בעקבות אירועים וחוויות טראומטיות אותם חווינו במהלך חיינו. מחלות רבות מקורן בגופנפש.
image זוגיות כולנו יודעים מה זה, שני בני אדם שהחליטו לגור ביחד ומנהלים בניהם מערכות יחסים כאלו ואחרות, יחד או בלי ילדים. אז מה היא זוגיות עסקית?
image את בהריון, לפני לידה, נושאת ברחמך את תינוקך, פרי היצירה שלך. בקרוב תרחיבי את התא המשפחתי שלך, תהפכי להיות אם, ואולי את כבר אמא ועדיין התא המשפחתי משתנה, מתרחב ושני ילדים זה לא כמו אחד, ושלושה הם לא כמו שניים.
image חוקי מרפי הפכו למין בדיחה צינית שאנשים נוהגים להשתמש בה כדי להסביר כישלונות ואכזבות שלהם. חוקים אלה יוצרים לגיטימציה לחשיבה פסימית ודאגנית ומקטינים את אחוזי החשיבה החיובית.
image מה קורה שם כשאנו הולכים לישון .היכרות עם סוגי החלומות ושלבי השינה השונים.
מטפל בתחום? בדוק כיצד אתה מופיע באינדקס המטפלים והיועצים מבית אלטרנטיבלי
הקלד שם, או לחץ כאן