מדורי תוכן

מתי ניר פרימק

מתי ניר פרימק מתי ניר פרימק

דרך הגוף - תנועה לשינוי

ID: 659105726 EX: 248

מתי ניר פרימק - דרך הגוף - תנועה לשינוי. אנחנו שמחים להכיר לכם את מתי ניר פרימק, מאמנת אישית, מאמנת לזוגיות, התמודדות במצבי משבר ומלווה תהליכי שינוי בתחומי מיקוד שונים בחיים כמו מיקוד עסקי, מיקוד קריירה, מיקוד יחסים, ליחידים, קבוצות וארגונים.
מרצה ומנחת סדנאות לפיתוח מנהלים וצוותי עובדים, "חושבים בגוף-חיים בתנועה" .

מכירים את ההרגשה? 
מצבים שהמתח מכריע אותנו או הפחד, החרדה...מצבים בהם אנחנו לא מתפקדים במיטבנו. זה קורה דווקא בנקודות זמן בהן אנו נדרשים להיות הכי במיטבנו
זה קורה בצמתי חיים וכשנדרשת קבלת החלטה, זה קורה במערכות יחסים, בשיחה קשה עם המנהל, הבוס, או עם בן/בת הזוג, זה קורה בעבודה, זה קורה כל יום שעה שעה....

מתי, ניחנה בכישורים יוצאי דופן ללוות תהליכי שינוי תוך הפחתת המתח והפחדים המהווים חלק בלתי נפרד מההתמודדות בדרך לשינוי הרצוי.   

אם גם אתם חולמים על שינוי, מאמנים אישיים מקצועיים  בשיטת שילובים יכולים להפוך את הדבר לאפשרי גם עבורכם.
אימונים האישיים מיועדים לכל אדם שרוצה לקדם יעדים אישיים, להגשים חלומות ומרגיש שהוא רוצה אבל... עדיין לא הצליח להגיע לשם, מרגיש שהוא מנוהל על ידי הנסיבות... ורוצה ליצר את הנסיבות. האימון לזוגיות מקנה כלים לתקשורת מקדמת ולהתמודדות במצבי קונפליקט, פתיחת זוויות ראיה וההבנה של התפקידים במערכת הזוגית והסיפור שאנו מספרים, ובהמשך לכך, אחריות לתוצאות.

איך התחלת לעסוק באימון אישי ולעזור לאנשים?
"בעברי עסקתי בניהול פרויקטים תחבורתיים גדולים. בשלב מסוים הרגשתי רצון עז לשינוי והלכתי ללמוד, זה היה לפני יותר עשור, ומאז אני לומדת. כל כלי חדש תורם  להרחבה של ארגז הכלים ולשכלול שיטות העבודה. מאז אני עובדת כמאמנת כאשר המומחיות שלי היא כאמור, שיפור ופיתוח מערכות יחסים בין האדם לבין עצמו ובין האדם לסביבתו, תוך כדי הפחתת מתח, שחרור פחדים, העצמה ותהליכי שינוי מגוונים. 

הייחוד שלי הוא בשילוב כלים מתחומים שונים וגיוס היצירתיות. אני משלבת כלים מתחומי הניהול והאימון כמו גם עבודה בשיטות המשלבת גוף-נפש, כלים תנועתיים, קינסיולוגיה ותרגילי מוח כדרך חיים ועוד עם דגש על החוויה.  

אימון מהסוג הזה יכול להתבצע בצורה פרטנית או במסגרת קבוצתית בסדנאות המתקיימות ברחבי הארץ; סדנאות לארגונים, לקבוצות, לפיתוח צוותי עבודה ומנהלים וכדומה.   
סדנאות מיוחדות מתקיימות עבור בני הגיל השלישי תוך הקניית כלים ועבודה ממוקדת לשיפור תפקודים בכל תחומי החיים".  

תוכלי להסביר מזה "חושבים בגוף חיים בתנועה"?
"יש גם סדנאות בשיטת תרגילי מוח וקרוס להכשרת מאמנים/מנחים מורים ומנהלים בתרגילי מוח®. זה מתאים מאוד לכל מי שרוצה לעזור לעצמו ולאחרים לשחרר מעוררי מתח ולשפר תפקודים. Brain Gym® Coaching - תרגילי מוח® הינה שיטה בינלאומית מבוססת תנועה טבעית ופשוטה, לשחרור מעוררי מתח, שיפור תפקודים, ביצועים, מיומנויות, יכולות למידה ועבודה. באמצעות עבודה דרך הגוף, תוך שימוש בתנועה וכלים עוקפי תודעה, ניתן בקלות ובמהירות, לשפר את יכולת ההתמודדות והנעת תהליכים בכל תחומי החיים. 
בבסיס השיטה מצוי מודל הפלסטיות של המוח, ההכרה ביכולת של המוח להשתנות, לשנות את תפקודיו באמצעות פעולה ו/או מחשבה. ההכרה כי ניתן באמצעות תנועה ופעולה לחזק קשרים עצביים כמו גם ייצור קשרים חדשים. על פי גישה זו ניתן באמצעות תנועה לשפר תפקודים של כל המערכת מוח –גוף. 
באמצעות הפעלת שיטת תרגילי מוח® אנו מעוררים ומשפרים את זרימת המידע בתוך רשתות התקשורת במוח ומשחזרים את היכולת הטבעית ללמוד ולתפקד במצבים נתונים, דבר המתבטא בשיפור תפקודי. הקסם הוא בקלות ופשטות השיטה. הסדנאות מתאימות לכל אחד בכל גיל, ההכשרה בקורס מיועדת למאמנים, מנהלים, מורים, מנחים ואנשים שעובדים עם אנשים. ההכשרה מקנה תעודה מטעם האגודה הבינלאומית לתרגילי מוח® "

מה בדיוק את עושה? ולמי זה יכול לעזור?
"הקסם הוא בעבודה דרך הגוף. באמצעות תנועה והדמיה ניתן לייצר עבודה משולבת של המוח הגוף והרגש. באמצעות הגוף אנו יכולים להשפיע על הרגש  ועל המחשבה ובהמשך לכך על ההתנהגות, בדיוק כמו שבאמצעות המחשבה אנו משפעים על התחושה בגוף. כשאדם מגיע לאימון אני מקשיבה לסיפור. מה הוא מספר לעצמו ולאחרים. מאתרת בסיפור את הטריגרים שמנהלים ומעצימים אותו. איזה פחדים ואמונות יושבים שם, איזה רגשות מנהלים את השיח הפנימי? אז באמצעות תהליכי איזון מבוססי תנועת הגוף בשילוב עם הדמיה, המותאמים לכל אחד באופן אישי, אנו משחררים אט אט את מעוררי המתח ומאפשרים את פתיחת זוויות הראיה ועבודה קוגניטיבית, המבוססת על חשיבה מודעת ובחירה ולא על אינסטינקטים הישרדותיים. הכלים התנועתיים ועבודה בעזרת כל החושים מקנים חוויה מאפשרת מסוג חדש. 

התקשורת הבינאישית היא בבסיס ההתנהלות היומיומית שלנו. במקרים רבים, התקשורת הבינאישית עם אדם מסוים היא מעורר מתח משמעותי בחיים. ביחסים עם בן הזוג, עם הבוס, עם חברים, עם הילדים, עם ההורים ובכל מיני מצבים, אנו מגיעים למשברים ומתח המבוססים על ה"תסריט שלנו" ולא מסוגלים לראות שיש גם תסריט אחר, שיש אפשרויות וזוויות ראיה אחרות. אנו לא מסוגלים לצאת ולראות את המטרה שלנו, לאן אנו רוצים לקחת את מערכת היחסים שלנו. העבודה דרך הגוף מאפשרת את בהירות המחשבה ושחרור הפחדים והגורמים המעכבים אותנו".

זה נשמע כמעט פשוט מידי. איך זה עובד? 
"בסיס הגישה בה אני עובדת כולל שילוב של שיחות אימון ותרגילי מוח התורמים להפחתת מתח. מצב של לחץ מוגבר אינו מאפשר לנו לתפקד במיטבנו ושחרור המתח מהגוף יוצר תפקוד איכותי יותר. במקרים רבים, אנו מאשימים את עצמנו כאשר אנו מתפקדים באופן לקוי תחת לחץ ומתח. המתח והלחץ המשפיעים עלינו גופנית, שכלית ורגשית וגם מגבילים את פעולת המוח. כך נוצר מצב בו אנו מתפקדים ברמה פחותה מהיכולת הפוטנציאלית שלנו. אנשים שונים חווים את המתח בצורות שונות יש מי שחש תחושות גופניות ממש שמאותתות לו שיש עליו מעמסה מוגזמת. מצבים כמו "בלאק אאוט", פיק ברכיים, מתח בשרירים באזור הכתפיים, הצוואר והגב, כאבי בטן ועוד. אחרים מרגישים הצפה רגשית ונפשית. אנשים רבים מוצאים את עצמם מתפקדים באופן חלקי ומעכב שלא מאפשר להם לפעול ולקבל החלטות מתוך בהירות מחשבה ובחירה מיטבית להשגת המטרות. בפער שנוצר בין מה שהיינו רוצים לבין הביצוע שלנו בפועל, צפים הרגשות... קשת של רגשות קשים המציפים אותנו ומשפיעים באופן ישיר על התפקוד וההתנהגות שלנו. מדובר על הרגשת תסכול או כעס, על עצמנו ו/או על אחרים, כמו גם תחושת חוסר אונים, עצבות, תחושת דכאון או כל רגש אחר. שחרור הרגשות הקשים פותח דלת לשינוי הסיפור".
 
אז איך יוצאים מזה?
"הנחת העבודה הבסיסית היא שעל מנת לתפקד באופן אופטימאלי, על המוח והגוף לעבוד בצורה משולבת ומאוזנת. מחקרים עדכניים מוכיחים כי לקשרים בין המוח הגוף והרגש, יש השלכות משמעותיות על יכולות התפקוד שלנו. כל עוד אנחנו נעולים ב"סיפור שלנו" אנחנו נעולים במעגל סגור של רגשות קשים. 

בתהליך האימון אנחנו משתמשים בתרגילי מוח מבוססי תנועה של הגוף המשחררים את מעוררי המתח, ובכך מאפשרים פתיחה של מעגל הקסמים הזה, והחזרת האיזון. התהליך משלב כלים מתחום האימון והניהול כמו גם פעילות מסונכרנת של כל המערכות בגוף והפעלת כל החושים. באימון מסוג זה, לומדים המתאמנים, תוך שילוב של תנועה, מיומנויות של תקשורת אישית ובינאישית. לומדים באמצעות חוויה דרכים יצירתיות לפיתוח משאבי התמודדות, בכדי להגיע לביצועים טובים יותר עם 'ארגז כלים' למיצוי הפוטנציאל, תוך ראיית האפשרות למימוש" .

איך אימון אישי יכול לעזור במצבי משבר בחיים?
"ההתנהגות שלנו היא פועל יוצא של הרגשות שאנו חווים בכל מצב נתון. במצבי משבר במקרים רבים מדובר בחוויה של פלונטר ממנו אין מוצא. הרגשת תקיעות, הצפה רגשית וחוסר אונים שאינו מאפשר לנו לנוע לכיוון הפתרון המיטבי. יותר מכך, ברוב המקרים במצבים כגון אלה אנו מתפקדים על טייס אוטומטי הכולל דפוסים ותבניות חשיבה שנרכשו בעבר ואינן מתאימות או אפילו מכשילות אותנו."

מתי מתארת את תהליך הליווי כמתן יד והליכה משותפת. התהליך כולל לימוד ועבודה על כלים יישומיים בהתאמה אישית, בדרך לשינוי. לא מדובר בכלים חד פעמיים. מדובר בבניית ארגז כלים להתמודדות בדרכי החיים. 

"כל אחד מאתנו הוא התסריטאי של חייו. אנחנו כותבים תסריט המשרת אותנו בהתנהלות היומיומית שלנו. התסריט כולל אמונות על מי אנחנו ומה אנחנו שווים. אמונות שהתקבעו בעברנו מנהלות את חיי היומיום שלנו. לפעמים הסיפור שלנו/הסרט שלנו במקום לשרת אותנו מכניס אותנו למצבי מתח וקיבעון".

איך מיישמים את התובנות הללו בחיים?
"פותחים זוויות ראיה נוספות על הסיפור של חיינו. על הסיטואציה המלחיצה. על הפחד שמנהל אותנו. הרעיון הוא ביכולת לראות זוויות ראיה נוספות שהרי לכל סיפור יש נקודות מבט שונות וכשאנחנו מסוגלים לראות נקודות מבט נוספות נפתחת דרך לשינוי.

הקושי הוא שבמצב מתח, הצפה רגשית או דחק, אנחנו נעולים בסיפור ולא מסוגלים לפתוח זוויות ראיה נוספות. במצב כזה אנחנו לא מסוגלים לחשוב בבהירות, במצב כזה נידרש משהו  אחר, כלי אחר, משהו  שיאפשר לנו להפחית את המתח ולהחזיר את בהירות החשיבה".

את יכולה לתת לי דוגמא להמחשה? 
"א' הגיעה אלי בהצפה רגשית אחרי שנפרדה מבן הזוג שלה ואז לא הייתה בטוחה יותר שפעלה ממניעים נכונים. א' לא הייתה מסוגלת לחשוב בבהירות ולפיכך נהלנו את השיחה תוך כדי ציור בשתי הידיים בו זמנית. אט אט המתח פחת והיא התחילה לחקור את המחשבות והסיבות שבגינן היא כל כך מוצפת. תרגיל מעניין אחר היה שימוש ביד לא דומיננטית לצורך כתיבה או ציור או כל פעילות אחרת. התוצאה: פיתוח גמישות שעוברת גם לחלקים נוספים במודעות . ההמשך היה בחינה של התקשורת והכשלים במערכת היחסים ביניהם, תוך הקניית כלים להתנהלות שונה במערכות יחסים עתידיות.  

גם לאדם שלא יודע בדיוק מה מטרה שלו ולאן בדיוק הוא רוצה להגיע, אני ממליצה לו לקום ולהתחיל לנוע. כשמתחילים לזוז לאיזה שהוא כיוון, תוך כדי התנועה, נפתחות אפשרויות שלא נראו קודם. כך למשל  ל' הגיעה אלי עם בקשה לעשות שינוי תעסוקתי וממש לא ידעה מה הכיוון, מה היא רוצה. "אני מרגישה שאני סובבת בערפל ובחושך", אמרה. חוסר הידיעה עורר הרבה מאד פחד. באחד המפגשים  עברנו שתינו יחד את המסלול ב"דיאלוג בחשיכה". המסלול בדיאלוג בחשיכה מחייב אותך להתקדם במסלול בחושך מוחלט ולחוות את הסביבה דרך החושים האחרים. וכך תוך כדי ההליכה בחשיכה וגישוש הדרך הגיעה לתובנות לגבי המשך דרכה. התחושה שבסוף הדרך יש אור מאפשרת להתקדם ולנוע קדימה תוך תחושת ביטחון".

שיטת האימון המשולבת של מתי ניר פרימק, תורמת לשחרור מתחים ולחצים מיותרים הפוגמים ביכולת שלנו 'לחשוב בהיגיון', מאזנת בין פעולת המוח לגוף ומאפשרת למצוא זוויות ראיה חדשות לפתרון מצבים מאתגרים. בנוסף, היא מלווה 'יד ביד' את המתאמנים לקביעת מטרות, להתמקדות, לשיפור מיומנויות תקשורת בינאישית, להעצמה ולחשיבה חיובית.

אני מזמינה אתכם להתבונן במקומות בחייכם בהם אינכם מרוצים ולשאול את עצמכם מה אני באמת רוצה? ומה אני יכול לעשות אחרת ולקבל תוצאות טובות יותר בחיי?

אני מזמינה אתכם למסע בארץ האפשר. האימונים האישיים מיועדים לכל אדם שרוצה לקדם יעדים אישיים, להגשים חלומות ומרגיש שהוא רוצה אבל... עדיין לא הצליח להגיע לשם, מרגיש שהוא מנוהל על ידי הנסיבות... ורוצה ליצר את הנסיבות.

◆◇◆  ◆◇◆ ◆◇◆  ◆◇◆
ליצירת קשר חייגו עכשיו: 072-2285506
◆◇◆  ◆◇◆ ◆◇◆  ◆◇◆
 
לפרטים נוספים על מתי ניר פרימק לחצו כאן

מידע נוסף שיעניין אותך נמצא כאן

מחפש מטפל/ת בתחום? בקטלוג המטפלים שלנו תמצאו את האדם הנכון... לחץ/צי כאן


1742 אנשים קראו ושיתפו עמוד זה. שתף עם חברים: Post on Facebook Twitter

מחפש מטפל בתחום? אינדקס המטפלים והיועצים מבית אלטרנטיבלי
הקלד שם, או לחץ כאןעוד באותו נושא:

קינסיולוגיה, גוף-נפש, תרגילי מוח, תהליכי שינוי, מתי ניר פרימק, מאמנת לתקשורת, התמודדות במצבי משבר, כלים תנועתיים, תנועה לשינוי, סדנאות לארגונים

תן ציון למאמר זה

0