מאמר: נעמי גבעון
מדורי תוכן

נעמי גבעון

נתיב הבריאות
הגדל טקסט: Decrease font Enlarge font
נעמי גבעון נעמי גבעון
שתף בפייסבוק | גוגל פלוס | שתף בטוויטר | שתף בטוויטר |

לקבלת יעוץ אישי מנעמי גבעון התקשרו בכל שעה: 072-2285821

נעמי אורה גבעון - מטפלת ברפואה משלימה המתמחה בטיפול בבעיות פריון ובתמיכה בהריון.

נעמי גבעון - נתיב הבריאות. אנחנו שמחים להכיר לכם את נעמי אורה גבעון, עוסקת בתמיכה וטיפול בבעיות פוריות, יעוץ תזונתי, וטיפול בחרדות ומתח.
שיטות הטיפול שבהן עוסקת: שיטת אביבה, ושימוש במכשיר הביופידבק, התאמת תזונה, וצמחי מרפא.

הדרך הנכונה ביותר לרפא מחלות היא... למנוע אותם. כך גורסת נעמי גבעון, מטפלת ברפואה טבעית.
שואלים איך עושים זאת?
מנהלים אורח חיים בריא ורגוע, אכילה נכונה, פעילות גופנית מתונה וניהול סטרס.
"נפש בריאה בגוף בריא" אמר הרמב"ם. כלומר בריאותנו תלויה בשני מרכיבים הקשורים זה בזה – הגוף והנפש.

כדי לשמור על בריאות מיטבית טוב להקפיד על שניהם במקביל ולהימנע ככל האפשר מהתערבות חיצונית של תרופות כימיות והורמונים. יש נתיב שמוביל לבריאות.

בקליניקה של נעמי אורה גבעון, קליניקת "נתיב הבריאות" תוכלו לקבל ייעוץ תזונתי לאורח חיים בריא,
תמיכה וטיפול בבעיות פוריות, טיפולים לחרדות ומתח כמו חרדת מבחנים ועוד.

איך הגעת לתחום?
"סיימתי לימודי תואר שני בביולוגיה, חלמתי על רפואה טבעית והחלטתי ללמוד את התחום.
אחרי ארבע שנים נוספות של לימודים ב"רידמן" הפכתי להיות מטפלת מן המניין בתחום תזונה וצמחי מרפא". 

אחרי שני תארים אקדמיים החלטת להיות 'מרפאה טבעית? איך ומדוע זה קרה?
"ביולוגיה, מדע ובריאות עניינו אותי מאז ומתמיד. למדתי ביולוגיה באוניברסיטת בן- גוריון ואחר כך השלמתי את התואר השני שלי באוניברסיטת ירושלים. התחום מעניין ומושך אולם אחרי כן, כשהתחלתי לעבוד במקצועי, הרגשתי שחסר לי משהו רחב יותר, באמצעותו אוכל לעזור לאנשים כפי שאני נעזרתי בזמנו ברפואה טבעית".

מה הכוונה? במה חלית?
"זה לא היה משהו דרסטי, סבלתי מכבד שומני, סחרחורות והרגשה כללית לא טובה. כך למעשה גיליתי את התחום לראשונה והסתקרנתי מאוד לדעת יותר על צורות ריפוי אלטרנטיביות. אחרי שלמדתי תזונה טבעית, צמחי מרפא וביופידבק, התחלתי לטפל באנשים במקביל לעבודתי השוטפת כביולוגית במעבדה".

מי מגיע אלייך? במה את יכולה לטפל?
"יש לי קליניקה ביתית בבית שמש, מגיעים אליי מאזור ירושלים, מכבים רעות, מודיעין ועוד.
בקליניקה אני מטפלת בעיקר בשני תחומים עיקריים: טיפול בחרדות ובסימפטומים הגופניים הנלווים לה, באמצעות מכשיר ביופידבק ושיטת אביבה לטיפול בבעיות הורמונליות ופוריות נשים בהתאם לצורך אני מצרפת טיפול בצמחי מרפא והדרכה לתזונה מתאימה.

מהי שיטת אביבה?
"שיטת אביבה היא שיטה לטיפול טבעי בבעיות פוריות. השיטה בנויה מתרגילים מלווים במוזיקה שתפקידם לשפר את זרימת הדם לאברי הרבייה של האישה ובכך לשפר את תפקודם ולהביא לאיזון הורמונלי ומחזור תקין ומתוך כך גם לטיפול בבעיות פוריות. השיטה היא ללא תופעות לוואי – (פרט לחיטוב הגוף וירידה אפשרית במשקל כמו כל התעמלות…)
היא מסייעת לעבור את התהליך מתוך שמחה ותחושה של שליטה בגוף בניגוד לטיפולי הפוריות המקובלים ברפואה המערבית שגורמים לעומס הורמונלי, מצבי רוח, ועוד.
שיטה זו פותחה על ידי אביבה שטיינר, מורה להתעמלות, שראתה קשר בין התרגילים שנתנה לתלמידות שלה לבין שינוים במחזור ואיזון הורמונלי אצלן.

השיטה בנויה ממספר תרגילים אותם יש להתאים באופן מקצועי למטופלות ומסייעת לטיפול בבעיות פוריות וגם להארכת המחזור ומניעת כאבים הנלווים לזמן הדימום הוויסתי.
גם על תופעות גיל המעבר ניתן להתגבר על ידי תרגול בשיטת אביבה. ואפשר, כמובן לשלב גם עם צמחי מרפא"

מהו ביופידבק ואיך מתבצע הטיפול בעזרתו?
בטיפול במתח וחרדה אני נעזרת במכשיר שנותן משוב על רמת המתח אצל המטופלים. המכשיר מעביר מידע מקצות האצבעות למחשב שמעבד את הנתונים לגרף או אנימציה. במקביל אני מלמדת שיטות הרפיה שונות והמטופל מתרגל אותה ומקבל משוב מהמכשיר. המשוב מאפשר למטופלים להיות יותר מודעים לרמת המתח בגופם וגם ליעילות של שיטות ההרפיה בהורדת המתח. הם מקבלים בטחון ביכולת שלהם לשלוט במתח ובחרדה וזה חלק משמעותי בתהליך השחרור מהחרדות. השיטה מתאימה גם לילדים שאוהבים את משחקי האנימציות במחשב.

ואיך התזונה משפיעה?
כבר לפני שנים הבינו אנשי רפואה שישנם מזונות שיכולים לרפא מצבי מחלה מסוימים. למשל, בשיבולת שועל, נבט חיטה, קשיו ועוד יש חומצה אמינית שהגוף הופך, בסופו של תהליך, לסרוטונין האחראי על מצב הרוח. מאכלי דגים (הליבוט, סלמון, סול, טונה), זרעי פשתן וצ'יאה, מספקים לאדם את התצרוכת של אומגה 3 החשובה לתפקוד המוח והזיכרון, למניעת דיכאון, סוכרת ועוד. לעומת זאת, מזון מתוק שמעלה את רמת הסוכרים בדם, קמח ואורז לבן, כמו גם כל מיני הג'אנק פוד, גורמים לעייפות כרונית ואינם רצויים במיוחד (בלשון המעטה) בוודאי לא בכמויות המקובלות בעולם המערבי. ניתן לראות שיש עליה משמעותית בשנים האחרונות בחולים במחלת הסוכרת, לב, לחץ דם וסרטן. ובמקביל עליה בכמות המזון כמו סוכר, מזון תעשייתי וכו'. המזון שאנו אוכלים, פעמים רבות, גורם לנזק. איך יוצאים מזה? לומדים לחיות נכון! לאכול טוב, להירגע, לשלוט בלחצים וכעסים שמנהלים אותנו באורח החיים במודרני ולהקפיד על פעילות גופנית קבועה.
גם בנושא פוריות – לעיתים שינוי בתזונה יכול להביא לטיפול בבעיות של שחלות פוליציסטיות ואפילו לאפשר הריון."

איך את משכנעת את המטופלים לשנות את אורח החיים שלהם?
"אני משתדלת לא לשנות באופן מאוד חד את התזונה אלא מתאימה אותה לסדר היום של המטופלים והאפשרות שלהם לשנות תוך כדי הסבר לגבי היתרונות וההשפעות של אורח חיים בריא. אדם שמגיע אליי עם מוטיבציה גבוהה בגלל סבל מבעיה בריאותית כל שהיא, בדרך כלל, כבר מוכן ובשל לעשות 'משהו שונה' כדי לשפר את בריאותו והרגשתו הכללית. הייעוץ שלי כולל, מלבד המלצות תזונה, גם הצבת מטרות ממוקדות לצורך שיפור הבריאות ואיזון הגוף. זה כולל כמובן תוכנית לפעילות גופנית, גישה חיובית יותר לחיים ושמירה על הבריאות כדי להאריך ימים במצב בריאותי תקין. מה שרוצה בכך מבין שיש רק דרך אחת שיכולה להניב תוצאה כזאת".

תוכלי לתת כמה טיפים לבעיות שכיחות?
"ברור שכדי להתייחס בצורה רצינית ומקצועית למכלול בעיות בריאות יש להגיע לאבחון ולבנות תוכנית טיפולית מתאימה שכוללת התאמת תזונה וצמחי מרפא. עם זאת, ככלל אציין מספר דברים שיכולים לעזור: למי שסובל מלחץ דם גבוה, ניתן לעזור על ידי עבודה עם מכשיר הביו פידבק ולמידת תרגילים להתרגעות והרפיה, זאת במידה והבעיה נובעת מעומס ולחץ רגשי. כמו כן, מומלץ להוסיף לתזונה היומית שום ו/או עלי זית בכמוסות או בחליטה. לטיפול בבעיות בתחום הפוריות כדאי להתאים צמחים שמאזנים את ההורמונים בגוף באופן שיאפשר כניסה להיריון כמו ויטקס – שיח אברהם, כמהריליום ועוד. כמוסות אומגה 3 וגם 6 יכולות במצבים מסוימים לעזור במניעת התסמונת הקדם ווסתית. ויטמין E מתאים לגיל המעבר וכמו כן צמחים כמו קוהוש שחור, דון קוואי – אנג'ליקה ושיח אברהם. כל אלה מסייעים בייצוב מצבי רוח, גלי חום, מחזור משובש ועוד."

את מטפלת המון שנים, האם תוכלי לתת מספר דוגמאות לטיפולים מוצלחים?
"אחת מהמטופלות שלי הייתה אישה שסבלה מכאבי ראש חזקים מאוד במשך תקופה ארוכה. היא וגם הרופאים לא מצאו הסבר לתופעה. במהלך הטיפול שכלל תשאול מפורט לגבי ההתנהלות ואורח החיים שלה, התברר כי היא מאוד נלחצת בעיקר בשעות הבוקר, בגלל הרבה מטלות שעליה למלא, ובכלל סובלת מלחץ רב בחיים. השיחה על כך ועליית המודעות שלה, כמו גם תרגילי הרפיה ועבודה עם מכשיר הביו פידבק, ושינויים מסוימים בתזונה שלה - עשו 'עבודה מצוינת'. תוך ארבעה טיפולים היא למדה תרגילים מסוימים שאפשרו לה להתאזן לשלוט על המתח ולהיטען מחדש באנרגיות והבעיה פשוט נעלמה.

נער שהיה תלמיד טוב בבית ספר, סבל מחרדת בחינות, אחרי מספר מפגשים שבהם תירגל טכניקות לשליטה על מתח כשהוא מקבל משוב ממכשיר הביופידבק בצרוף עידוד וחיזוק הבטחון ביכולות הלימודים שלו, התגבר על החרדה לחלוטין וסיים את הלימודים בהצלחה מרובה וללא סבל מיותר". גם בהתעמלות בשיטת אביבה יש תוצאות טובות בשיפור הפוריות, איזון המחזור ההורמונלי, כאבי מחזור ועוד."

לסיכום:
אני מזמינה אותך לפגישת הכרות ללא עלות, בעזרת מגוון שיטות הטיפול שבהן אני מטפלת
אני יכולה לעזור לך ולהעניק לך אורח חיים בריא בעזרת התאמת תזונה נכונה, הקלה על כאבי מחזור, איזון הורמונלי, הורדת רמות FSH, שיפור הביוץ, כיצד לאכול נכון ולשפר את הפוריות, ועוד...
טיפול אישי לחרדות ומתחים, וכן תופעות הנגרמות ממתח כמו מעי רגיז, כאבי ראש, לחץ דם גבוה, אקזמות, ועוד..

◆◇◆  ◆◇◆  ◆◇◆  ◆◇◆

ליצירת קשר חייגו עכשיו: 072-2285821
◆◇◆  ◆◇◆  ◆◇◆  ◆◇◆

לאזור האישי שלי באלטרנטיבלי

מידע נוסף שיעניין אותך נמצא כאן

לקבלת יעוץ אישי מנעמי גבעון התקשרו בכל שעה: 072-2285821


עמוד זה נצפה ושותף 1539 פעמים. גם אתה יכול לשתף עם חברים
לחץ/צי עכשיו על סמל הרשת החברתית שלך והחברים שלך יוכלו ליהנות גם הם
שתף עם חברים: שתף בפייסבוק | גוגל פלוס | שתף בטוויטר | שתף בטוויטר |

image מדיומים מקצועיים מסכימים כי לכל אחד מאיתנו יש רמה מסוימת של כוח אינטואיטיבי – ישנם מחקרים התומכים בתופעה.
image טיפול ותזונה תומכת לבעיות פוריות אצל נשים וגברים
image אחד מהצמחים המוכרים ברפואה הטבעית ובנטורופתיה הוא ורד הסלע- ה- Wild rose, ה-Hibiscus. גביעי הפרחים משמשים לסלטים, תיבול בבישול ותיבול תה ולריפוי מחלות
image למידה רוחנית הינה עבודה מודעות אשר מאפשרת לאדם לתקן מידות בהתנהגותו ובהתנהלותו היומיומית, ללמוד לשלוט על הצדדים הלא רצוניים והלא מודעים בתוכו.
image נר-הופי היא שיטת טיפול עתיקת יומין שהיתה נהוגה בקרב השבטים האינדיאנים בארצות-הברית ובעיקר ע"י בני שבט ההופי.
מטפל בתחום? בדוק כיצד אתה מופיע באינדקס המטפלים והיועצים מבית אלטרנטיבלי
הקלד שם, או לחץ כאן