מיסטיקה
הורוסקופ יומי
אסטרולוגיה שבועית
קבלה ותורת הנסתר
אסטרולוגיה
מיסטיקה
קריאה בטארוט אונליין
נומרולוגיה

רפואה משלימה
רפואה משלימה
תזונה ונטורופתיה
רפואה סינית
אורח חיים בריא
אינדקס צמחי מרפא
טיפולי רפואה משלימה
הגשמה עצמית והעצמה

רוחניות
מודעות עצמית
הגשמה עצמית והעצמה
אהבה רוחנית
אימון אישי רוחני
יוגה ומדיטציה
פירוש חלומות
קריסטלים ואבני חן

מחשבונים
כלים לחיים טובים
מחשבון נומרולוגיה
פירוש שמות
התאמת מזלות
טיפים לחשיבה חיובית
מחשבון קלוריות ודיאטה

מטפלים, מאמנים ויעוץ רוחני
כל המטפלים בישראל
מאמנים אישיים מומלצים
מטפלים מומלצים
מיסטיקנים מומלצים
קידום יועצים ומטפלים


עוד באתר...

אינטליגנציה רגשית מהי?

אינטליגנציה רגשית היא יכולת מתפתחת להשתמש באינטואיציה ונסיון החיים שלנו כמקור מידע ברור - עליו נוכל לסמוך בזמנים של בלבול וחוסר ודאות.
אינטליגנציה רגשית פרושה בחירה מודעת בהבשלת תהליכים רגשיים שנתקעו בתוכנו - תוך כדי שחרור והחצנת החוויות והרגשות הקשות העצורות שם.
לשם כך עלינו לגשר על הפערים בין הראש - לרגש.
לחבר את ההגיון, הידיעה והמחשבות "איך עלינו לנהוג" ו"מה עלינו לעשות" - אל האינטואציה וההרגשה - "איך אנחנו מרגישים עם ההתנהגות הזו".
כך אנחנו יוצרים הלימה בין המחשבה וההרגשה - שהופכת למודעות עצמית ויכולת.
התהליך מלווה בשיחות, סיפורים, ציור, דרמה, קלפי טארוט ועוד, נתמך ומגובה ביכולת היצירתית האישית האינדיוידואלית - מרופד באנרגיה נפשית ש"משתחררת מכלאה". מתאפשרת זרימה והתארגנות מחדש של חוויות ולקחים מהעבר. מקרים לכאורה - הופכים לחומרי-גלם מודעים הניתנים לבנייה חדשה בהווה.
האדם חווה את עצמו קל יותר ובעל בטחון עצמי, משתמש בתכונותיו והופכן ליכולת, מסוגל להפוך מטרות בלתי מושגות בעבר - לברות השגה בהווה.
הפער בין הראש לרגש:
פער יוצר מתח - קונפליקט. מקום שקשה להיות בו.
כילדים הרגשנו חוסר אונים להביע רגשות אמיתיים מול מבוגרים שהקיפו אותנו. כשאדם מבוגר הכאיב לנו - לימדנו עצמנו להסתיר את הכאב, כי קלטנו באינטואיציה שזה מה שמבוגרים עושים ומצפים מאיתנו לחקות אותם.
איך עשינו זאת? יצרנו נתק מהמקום הכואב. השתמשנו ביכולת החיקוי שלנו ואמרנו "זה בכלל לא כואב לי". זה מה שעשו המבוגרים שדיכאו את רגשותיהם מסיבות שונות. היינו "הגיוניים" כשביקשו מאיתנו "תנהג בהגיון", ופיתחנו צחוק ובדיחות כשכאב לנו מאוד...
כך חונכנו "לא להרים קול" ובמקום זאת לחשנו... אימנו את המוח שלנו לתת פקודה לנפש לחסום את הכאב. לא להרגיש. להיות אטומים.
אולם - הגוף שלנו לא נשמע לנו. הוא יצירתי מאוד ומגיב באלפי צורות על הנתק שעשינו בנפשינו: שפתיים חשוקות, אגרופים קמוצים, הפניית ראש, הסתלקות מהירה מהשטח, אי יכולת להישיר מבט - אלה קצת מתגובות אמיתיות אותנטיות של ההרגשה. כמו-כן, לרגישים במיוחד ישנה יכולת לפתח כאבי-ראש ומיגרנות, לחץ דם גבוה, השמנה, אולקוס, שיתוק חלקי פנים, כאבי בטן, כאבי גב וגם סכרת...
"הדרך אל האושר..." בעזרת אינטליגנציה רגשית ובשלות נפשית:
בשלות נפשית מתפתחת תוך כדי התקשרות אמיתית עם עצמנו וחלקינו הרגשיים. כשנהיה בשלים רגשית, נרגיש אינטימיים עם עצמנו ועם אחרים. ננהג ברגשותינו כבחומרים פלסטיים, נרגיש נוח וטבעי עם כל התכונות שהעניק לנו הטבע.
בשלות זו נרכשת תוך כדי דבור רגשי וחוויית רגשות, בעיקר קשים, כמו קונפליקטים, תסכול, כעס, עלבון, דיכאון וכו'.
חוויות קשות, ששואבות מאיתנו הרבה אנרגיות, נחוות מחדש ומקבלות ביטוי מילולי באוירה של חום, תמיכה ואמון - מאפשרות לנו לשחרר מישקעים כואבים ולהפטר מהם. גם אדם "כבד" וביישן, שקשה לו לדבר על עצמו, יוכל לגלות ענין וסקרנות בשחרור שבמשחק.
דרך הפסיכותרפיה אנו "משחקים מחדש" קטעים בחיינו, מאפשרים לאישיותינו לחיות בהלימה עם רגשותינו. עולמנו הפנימי מלא ושלם יותר.

>>> לפרוט הנושאים והבעיות בהם אני עוסקת - לחץ/צי כאן <<<

אשמח לייעץ לך בכל בעיה - ליעוץ אישי ויצירת קשר לחץ/צי כאן.

 

 


 


 


מי אנחנו   תנאי שימוש ותקנון האתר  פרסמו באתר   צור קשר

בקרו גם ב: אתר רפואת שיניים  Goodee.co.il - אתר נשים אתר קוסטמיקה וטיפוח