הכל על אסטרולוגיה

אסטרולוגיה קבלית- תכונות מזלות האוויר

מאת: פורטל אלטרנטיבלי, יצחק אהרון
האסטרולוגיה הקבלית היא תחום שמנסה לענות על שתי שאלות. האחת – תכונות האופי וטְבַעֵי אישיות האדם. והשנייה- מזל , גורל ותיקון.

מאז ימי בראשית חיפש האדם את מקומו ומטרת קיומו בעולם. שאלת מה צופן לי העתיד מהדהדת במוחו של כל בר דעת והכמיהה לכך נתגשמה בשמים.שם מצא האדם את הסדר והחוקיות לקיום. הצורך לדעת יותר ומעבר לזמן ההווה גרם להתפתחות האסטרולוגיה הקבלית. האסטרולוגיה הקבלית היא תחום שמנסה לענות על שתי שאלות. האחת – תכונות האופי וטְבַעֵי אישיות האדם. והשנייה- מזל, גורל ותיקון. במאמר הבא נתמקד במזלות האוויר דלי, מאזניים ותאומים כפי שמנתחת אותם חכמת הקבלה


מזל דלי – חודש שבט:
אמרו חז"ל: "דלי הוא מזלם של ישראל. חודש זה מתייחס לשבט אשר שעליו נאמר "מאשר שמנה לחמו" שהוא סוד הברכה. על פי הקבלה הנולד בחודש זה יהיה סקרן, חדשן ושאפתן. רוצה במעורבות חברתית ובייחודיות רעיונית. בעל משמעת עצמית חזקה. קשה לו להישאר במקום אם בגופו ואם במחשבתו ולפיכך זקוק תמיד למרחב או לאופק חדש. אוהב אנשים אך נבדל מהם. למול חביבותו הרבה ויכולתו לתקשר עם הסביבה קיים חוסר ברגישות למצוקת הפרט ולקשייו. הייחודיות הקיצונית שבו עושה אותו למיוחד ושונה ולכן לא ניתן להתעלם ממנו. דואג להימצא במרכז בכל מפגש.

עצת חכמים: צריך לדעת כי התחדשות כרוכה לעיתים בייסורים ואם יתעניין וישקיע רק בענייני השעה צפויות לו אכזבות. ללמוד להודות בטעויות ולא לחשוב שאתה תמיד צודק. לשחרר, להבליג ולסלוח כך תוכל לפתח גמישות מחשבתית וסובלנות לזולת. הענקת חסדים ואהבה אמיתית ללא תנאים או שיקול דעת של אינטרסים אישיים. לפתוח את הלב ואת הרגש לנתינה לשם נתינה. השאיפה המתקדמת לשוויון ולצדק נובעת מתוך אמת גדולה הטבועה בך. עליך לתעל זאת לאפיקים חיוביים המועילים במישרין לכלל ובעקיפין לך. 


מזל מאזניםחודש תשרי:
בלשון חז"ל חודש תשרי מורה על שני עניינים האחד התחלה חדשה והשני מחילה (מובא מארמית). על פי הקבלה, הנולד בחודש זה יהיה נעים הליכות ובעל אופי ממוזג ומעודן. הססן ובוחן כל עניין לעומקו ולכן יתקשה לקבל החלטה מיד. פועל תמיד בהתחלקות שוויונית ולכן זוגיות חשובה לו ביותר. משתדל להתחבב על הבריות. נווטה לפשרות ומבקש לגשר בין ניגודים. חסר ביטחון, נוח להשפעה וירבה להתייעץ עם אחרים על ענייניו האישיים.

עצת חכמים: לא לפחד לטעות. לדעת כי הצלחה צומחת מכישלון. לא לצפות יתר על המידה כדי לא להתאכזב. להיפתח אל הזולת ללא תנאים מוקדמים וללמוד כי כאשר הלב סגור הוא מזמן אכזבות. לוותר למען אחרים ללא ציפייה לתמורה. לא לנטור טינה ולשחרר כעסים. להפסיק להתלונן על כמה אתם עושים ונותנים.זה מרחיק, מתיש וגורם לאי נחת בסביבתכם. הניחו את כל הקלפים על השולחן והתרחקו ממניפולציות אשר בסופו של דבר פוגעות בכם.

מזל תאומיםחודש סיון:
שני פנים לו וככזה רומז לקוטביות ולהשלמה. לדוגמה תורה שבכתב ותורה שבע"פ, מצוות עשה ולא תעשה, אור וחושך, ברכה וקללה וכדומה. המוטיב העיקרי לנולד בחודש זה הוא התנועה והסקרנות. ערני, פעלתן, הגיוני חריף ושנון. מדבר הרבה וחפץ בתקשורת ובידע. יודע לנתח מצבים בצורה בהירה ולהסיק מסקנות מידיות. הואיל ודרכו לאסוף מידע במגוון תחומים הוא ימהר לאבד עניין וככזה הוא בד"כ שטחי. אי יציבות וחוסר עקביות באפיו. מצבי הרוח שלו משתנים תדיר ויש בו שתי דמויות. אחת כלפי חוץ והשנייה כלפי פנים. אם הכוח השלילי שולט בו הוא יטה עצמו להתחזות, לצביעות ולשקר. אך אם יטה עצמו לחיובי הריהו שומר סוד וידע להתמודד היטב עם מאורעות החיים מבלי להישבר.

עצת חכמים: ללמוד לרסן את הצורך בסיפוקים מידיים. לפתח מחויבות עמוקה לערכים ולמערכות יחסים עם הזולת. לדעת כי אמת יש אחת בלבד ולהיות נכון להתחייב לה. מבלי חשש להחמצת הזדמנויות. לפתוח את הלב לזולת ולהרגיש אותו מתוך סבלנות וסובלנות. לראות בעולם הרוחני צוהר לקבלת שפע הממלא כל מחסור וללמוד לחפש שינויים והתנסויות חדשות הקשורים בחיי החברה. להשתמש בחופש בצורה ראויה ומעגנת. לעבוד על יציבות ויצירתיות צעד אחר צעד עד שתתגלה תחושת החופש הנובעת מהכרה בצורך למשמעת עצמית.

ליצירת קשר ופרטים נוספים על יצחק אהרון


מאמרים קשורים

Back to top button