הכל על אסטרולוגיה

על המזל האסטרולוגי ויחסו לרכוש ולכסף – מזל גדי

מאת: פורטל אלטרנטיבלי, גילה בויום
במאמר זה, ובימים טרופים אלה, של טרום שביתות ומאבקים כלכליים רציתי לדבר על כל מזל ומזל ויחסו לרכוש ולכסף. בכתבה זו אתייחס למזל גדי.

בעיסוקי בתור אסטרולוגית ויועצת מיסטית מזה שנים רבות, אני שומעת ללא הרף את המשפטים הבאים:"בגלל שאין לי כסף אין לי חיים, אין לי לימודים, אין לי גירושים, אין לי תנאי מחייה נורמליים, אין לי ואין לי…" וככה כל החיים שלנו נראים כמו ברירת מחדל אחת גדולה. ואז חשבתי לעצמי, שכסף במקום שיהיה לנו לברכה, הפך להיות רעה חולה. מדוע?

אומרים שלכסף אין ריח, אבל לדעתי יש לו את טעם החיים, כאשר הוא נקנה בעמל, בחריצות ומתוך אהבה. למה הגענו למצב הזה? למה שכסף לא יביא לנו תחושה של שפע וסיפוק, למה הוא הפך למקור של כל צרה, וכל אילוץ?

במאמר זה, ובימים טרופים אלה, של טרום שביתות ומאבקים כלכליים רציתי לדבר על כל מזל ומזל ויחסו לרכוש ולכסף. למי שירצה להעמיק יותר, מדובר גם על המזל הפותח את בית 2 בית הכספים והקניין במפה האסטרולוגית. לפני שאפרט ברצוני לומר מספר מילים על כסף ושפע, על מנת לשפר את הדברים.


לאהוב את מה שעושים – זה מתחיל מכך שמרביתנו לא אוהבים את עבודתנו, ולכן הכסף שאנו מרוויחים לא יכול להוות פיצוי, זה רק מגביר את הריקנות. עדיף אפילו להשתכר פחות ולאהוב יותר את העיסוק שלנו.

לכסף עלול להיות עין רעה- אם אתה נותן שירות כמו פסיכולוג, רופא, או יועץ או אפילו מטפל אלטרנטיבי. הכסף שתרוויח  "מלוכלך", כי הוא נובע מצערם של אחרים. לכן היה הוגן במחירים ואל תגרום להם לתת אותו מתוך מצוקה, אלא מתוך הכרת תודה, רק אז הוא יביא עימו ברכה.  

האומנם כל אושר ניתן לקנות בכסף?- אנחנו בעלי הרגלי צריכה מנופחים של תרבות מפונקת. מתמכרים לחוויות הקניות והמבצעים. זה משחרר אדרנלין, וזה גורם לחוויה של התרוממות הרוח לרגע, ואולי זה מחפה על הריקנות של חוסר אושר אמיתי. פעם חשבתי, כמה משאבים וכמה אנרגיה אנו מבזבזים על מותרות, שאם היינו מחפשים אותם בתוך החלל הפנימי שלנו, היינו פחות צרכנים רעבים!

התחבר למעגל השפע- יש מעגל של שפע בעולם, ככה הטבע בנוי. כל אחד נותן בו את חלקו ומקבל ממנו. התחבר למעגל זה. חשוב על מה שאתה יכול לתת כאשר אתה רוצה להרוויח את כספך. חשוב על התרומה שאתה נותן, ולא על השכר בתלוש המשכורת.

אז מה עושים שהמצב כל כך קשה?
נכון, אין פיתרון של קסם. הרבה לא עובדים, ואלה שכן חרדים על  מקום עבודתם. אולי זה זמן לחשוב על ההסבה המקצועית המתאימה, על לימודים, על מציאת עבודה, אולי על לימודים במקביל לעבודה, אם אני לא אוהב את אשר אני עושה. לדעתי מדיטציה מן הלב, על כך שמגיע  לכל אחד מאיתנו להתחבר אל השפע, מלווה ברצון כנה, תוכל להביא למציאת עבודה, גם אם כלו כל הקיצין.

חשוב מה יש לך להציע, ולא על מה שלא: "אני כבר מבוגר, מי ייקח אדם בגילי לעבודה, אין לי מספיק ניסיון לעומת אחרים…"

מה אני מרגיש מבחינת היחס שלי לכסף? האם בכל מחיר? כיצד אני מתייחס למה ששייך לי. ומה לגבי קניינים? גם קניין רוחני, גם ידע וגם ערכים, כולל התמקצעות, אומנות, יצירה וכו'. 

על כך מדבר בית 2 באסטרולוגיה. בעוד אשר בית 1 מדבר על אני עצמי, ההתהוות שלי, על מה שמתפרץ ממני, הרי שבית 2 נותן לדבירם את המסגרת, הצורה והתבנית, כלומר, הוא כבר האובייקט ולא הסובייקט!


בכתבה זו אתייחס למזל גדי הן מבחינת מזל השמש והן מבחינת המזל המצוי בבית 2, ונעשה זאת מכמה אספקטים: כצד יתייחס למה ששייך לו ולכסף, מה מוכן לעשות על מנת להשיג זאת, עבור מה הוא יוציא כסף, עד כמה הכסף בכלל חשוב לו בחיים ועוד.

מזל גדי
בעל יכולת לסמכות, בדומה לזקן הכפר, איש שמעריכים אותו בגיל מבוגר בגלל החכמה, הניסיון והידע שלו. מתייחס לכל מה שיש לו בכבוד במיוחד על מה שהתאמץ עבורו. לכן הוא שונא מתנות, ומעדיף להגיע בעצמו לדברים.

מאוד חשוב לו לדאוג לעצמו בגיל מאוחר, ולכן ישקיע בתוכניות חיסכון, בקופות גמל, בהשתלמויות, גם עבור עצמו אבל במיוחד עבור בני משפחתו. בשל הצורך בביטחון כלכלי לעתיד הוא לא יוציא כסף בקלות במיוחד לא על הנאות השעה.

עבור כסף הוא מוכן להתאמץ- הוא רגיל לעבוד קשה, לא מוכן לאבד את מה שצבר, חושב על העתיד, חסכן, וכל הזמן יחשוב על הפרישה לגמלאות גם אם זה עוד שנים רבות. לכן גם ידבק בעקשנות במקומות עבודה, גם אם חש שהוא קופא על שמריו.

מאוד אחראי, ומאוד משקיע בקריירה, בלימודים ומוכן לסמוך רק על עצמו, לכן גם לא מוכן להיות תלוי באף אחד. כן עדיף עבורו להיות שכיר אבל בעל תפקיד בכיר ואחראי, וגם קרוב להתעסקות בכספים.

ביחסו לכסף הוא עלול להיות אובססיבי בכל מה שקשור לניהול ענייניו הכספיים. הוא מעדיף לקנות בתשלומים, צריך אתגרים כלכליים ומאוד יהיה לו קשה לספוג אכזבות, ולכן גם לא יודה בכשלונות.

חייב להיות יותר גמיש עם כסף, ולנסות להתחבר לשפע ולהנאה שבו, ולא לראות אותו רק מנקודת מבט של עול וקשיים.

ליצירת קשר ופרטים נוספים על גילה בויום


מאמרים קשורים

Back to top button