ארומתרפיה

סבונים ארומתיים- מכינים לבד! המדריך המלא

מאת: פורטל אלטרנטיבלי, גידי גלבוע
מחפשים מתנה מקורית ? רוצים להעניק משהו שיצרתם במו ידיכם ? כמהים לקצת עניין בחיים ? עשו סבוני גליצרין !

מחפשים מתנה מקורית ? רוצים להעניק משהו שיצרתם במו ידיכם ? כמהים לקצת עניין בחיים ? עשו סבוני גליצרין ! סבונים אשר כאלה יפהפיים, מרקמם חלק והם תורמים לחות לעור. אפשר גם לצקת לתוכם בושם כלשהו ולהניחם בארון הבגדים. ניתן להשתמש בהם כקישוט ואפשר לפתח ואריאציות נוספות כיד הדמיון הטובה עליכם. סבוני גליצרין לא באים להחליף את הסבונים שאתם נוהגים להסתבן בהם אלא להשלים אותם.

לרקוח סבוני גליצרין זה קלי קלות. פתיתי גליצרין תוכלו לרכוש בכל חנות יצירה ותחביב. הפתיתים באים בחבילות בנות 500 גרם ונחלקים לחבילות בעלות פתיתים שקופים ולחבילות בעלות פתיתים אטומים [מאט]. אני השתמשתי בשקופים, אבל תוכלו להשתמש באטומים או בשניהם גם יחד.

לעיתים מגיע הגליצרין בגושים. במקרה מעין זה יש ליטול סכין [רצוי סכין שף או קופיץ] ולפרוס את הגוש לריבועים קטנים בני 3 ס"מ על 3 ס"מ. לא חייבים לדייק. אני השתמשתי בגוש גליצרין שפרסתי לריבועים.

תזדקקו ל:
500 גרם פתיתים או ריבועים שקופים מגליצרין
תבניות כלשהן, רצוי סיליקון
מתז [שפריצר] גדוש אלכוהול רפואי
מקלון בחישה
כלי שקוף חסין מיקרוגל, רצוי פיירקס
שמן אתרי ריחני כלשהו [לא חובה אבל מוסיף ניחוח] צבע מאכל נוזלי + כף ליציקת נוזל הצבע [לא חובה אבל מוסיף יופי] מצב רוח טוב [חובה]

וזה מה שתעשו:
1. הניחו על משטח כלשהו את התבנית שבחרתם ליציקת הגליצרין. אני השתמשתי בתבניות סיליקון, אבל תוכלו להסתייע בכל תבנית שעולה בדעתכם.

2. הציבו בהישג יד מתז [שפריצר] גדוש באלכוהול רפואי [התזת אלכוהול מונעת היווצרות בועות אוויר במרקם הסבונים] + צבע מאכל נוזלי [בכל מרכול על המדף של מוצרי אפיה] + מקלון בחישה דק ככל האפשר.

3. הניחו את פתיתי הגליצרין בתוך כלי שקוף חסין מיקרוגל [רצוי כוס מידה מפיירקס שרוכשים בחנות לכלי בית], הציבו אותו במיקרו, הפעילו על החום הגבוה ביותר ועקבו אחרי התהליך מבעד לזגוגית הדלת. פתחו את הדלת מדי פעם כדי להציץ מקרוב והמשיכו בהפעלת המיקרו עד להמסה מלאה של הפתיתים. משהו כמו 30 עד 60 שניות, כל מיקרו והקצב שלו. מותר לבחוש בעדינות מדי פעם, רק לא להגזים כדי להימנע מבועות אוויר. אל תמשיכו לחמם לאחר ההמסה משום שהנוזל יקציף ויציף את המיקרו.

4. הוציאו את הכלי מהמיקרו, התיזו לתוכו 3 שפריצים נדיבים של אלכוהול ובחשו בעדינות [לא בפראות כדי למנוע היווצרות בועות אוויר]. לעולם אל תתיזו אלכוהול לפני הכנסת הכלי למיקרו, אלא רק לאחר הוצאתו.

5. עכשיו צריך לעבוד במהירות כדי למנוע את הקרשת הנוזל: הוסיפו 20 טיפות שמן אתרי ריחני [רוזמרין, יסמין, פאצ'ולי] מהסוג שמרנין את נחיריכם ובחשו בעדינות. תמיד כדאי להוסיף את השמן לפני הוספת הצבע ולא להיפך. זאת, כדי למנוע את דהיית הצבע.

6. הוסיפו 2 כפות נוזל צבע מאכל כלשהו לפי בחירתכם ובחשו בעדינות.

7. התיזו אלכוהול על התבניות וצקו לתוכן את הגליצרין המומס.

8. התיזו אלכוהול על המשטח העליון [החשוף לאוויר] של התבניות. השאירו כך כשעה והעבירו את התבניות למקרר למשהו כמו 20 דקות. אין צורך במקפיא.

9. שלפו החוצה את הסבונים בעזרת לחיצה קלה על גב התבניות.
וכך זה נראה… מהמם!

הסבונים מוכנים לשימוש כעבור יממה, אבל הכי כדאי להניח להם שבוע כדי להבשיל לחלוטין.

אם בא לכם, קפצו לבקר באתר שלי בו אני מלמד כיצד לרקוח סבונים טבעיים:


מאמרים קשורים

Back to top button