מטפלים מומלצים ברפואה משלימה

עינת שחר

מערכת אלטרנטיבלי
כתבה על עינת שחר, מטפלת הוליסטית מקריית טבעון המטפלת באנשים במגוון שיטות הכוללות בין היתר דיקור סיני, שיאצו ועיסוי בשמנים, ייעוץ לגבי אורח חיים בריא ופיתוח מודעות עצמית.

עינת שחר – לחיות נכון. "מה שאתה מכניס לגוף שלך ואיך שאתה חי, זה מה שיקבע איך תרגיש וזה גם מה שתשדר לסביבה" זה ה'מתכון' של עינת שחר, מטפלת הוליסטית מקריית טבעון, להשגת איכות חיים גבוהה, לסיפוק והגשמה בכל תחומי החיים. חשיבה חיובית, הכרת תודה ולקיחת אחריות אישית הם המפתחות לכל מצב או קושי ומאפשרים בסופו של דבר להגיע ולחוות שמחה, בריאות ואושר פנימי.

השתדלות להגשמת המטרה
"המציאות מראה שבעולם מסתובבים הרבה מאוד אנשים עם בעיות, קשיים וצרות למיניהן. אני טוענת שכדי לשנות את איכות החיים שלנו גם בתחום הפיזי וגם ברגשי, כולנו צריכים לעשות השתדלות וכל השאר – יבוא מהיקום. כשאדם עובר תקופות קשות, חשוב מאוד להבין למה זה קורה ומה ניתן לעשות כדי להתמודד עם המשברים ולהפיק מהם את מלוא התועלת להתקדמות. בכל מצב יש מה ללמוד ולהגיע לתובנות חדשות. דברים לא קורים לנו בחיים ככה סתם. במקום להסתכל על אירועים מנקודת מבט שיפוטית של 'טוב' או 'רע' אפשר לבחור לראות בזה 'בית ספר' שבסיומו נהיה בני אדם עם משמעות בחיים, סיפוק והגשמה".

איך את יכולה לעזור לאנשים שנקלעו למשבר רגשי או בריאותי?
"אני מטפלת באנשים במגוון שיטות הכוללות בין היתר דיקור סיני, שיאצו ועיסוי בשמנים, ייעוץ לגבי אורח חיים בריא ופיתוח מודעות עצמית. הקליניקה שלי היא בבית בקריית טבעון, הטיפולים מתבצעים באווירה אינטימית ושקטה ונמשכים לפי בחירתו של כל אדם באופן אישי לפי הרגשתו. יש אנשים שמגיעים למספר בודד של טיפולים ויש כאלה שמתמידים להגיע במשך שנים. אנשים מגיעים אליי לא רק כשיש להם בעיה אלא גם למטרת תחזוק הבריאות ומניעת מחלות וכמובן גם כאשר מתעוררות בעיות/כאבים שלא מוצאים פתרון ברפואה קונבנציונאלית".

איך הגעת לתחום זה?
" מאז ומתמיד רציתי ללמוד רפואה משלימה וכך עשיתי. למדתי בבית ספר 'תמורות' במסלול של שיאצו ואחר כך גם רפלקסולוגיה. היו אלה ארבע שנים מהנות מאוד שבמהלכן גם הייתי אסיסטנטית. אחרי כן, המשכתי ללמוד בכיוון של שיטות יותר אזוטריות כמו 'קבוצת החמש' 'ריפוי עם מלאכים' ייעוץ בעזרת חלומות וכו'. עם השנים, התמקצעתי בטיפולים רוחניים, דיקור ומגע, וכיום אני משלבת את כל הידע שלי בטיפולים בהתאם לצורך".

מה מייחד אותך כמטפלת?
"יש לי ידע וניסיון רב ואני עובדת בשיטת ראיה הוליסטית שיכולה לעזור בהרבה תחומי חיים. בנוסף, אני מקיימת אורח חיים בריא ומייעצת גם למטופלי לאמץ סגנון הולם יותר לטיפוח בריאותם. אני צמחונית כבר שלושים שנה, מתרגלת יום יום, נשימות ופעילות ספורטיבית, מקפידה לשמור של שלווה ורוגע ושומרת על שעות שינה מספיקות. לדעתי, המפתח להצלחה שלי כמטפלת הוא העברת מסר של בריאות פיזית ורגשית למטופלים שמגיעים אליי ולהעניק להם כלים מעשיים ליישום. ככלל, הגישה שלי לחיים מבוססת על אמונה ביקום ובמסרים שאנו מקבלים כל הזמן מהסביבה…"

למה את מתכוונת?
"אני לא אישה דתיה אבל אני מאמינה באלוהים, שומרת שבת וקוראת בתהילים. במהלך השנים, גם למדתי קבלה ויש לי חיבור חזק לעולם היהדות. זה עולם רוחני שנותן כלים חשובים להבין את החיים באופן עמוק ולהגיע לדרגות גבוהות של שלווה, בטחון ורוגע".

תוכלי לתת דוגמה לטיפול מוצלח?
"הגיעה אליי אישה צעירה שסבלה מדיכאון קל. היא לא הייתה מטופלת בתרופות אולם חשה קושי בתפקוד יומיומי. לאחר שיחת היכרות ואבחון, הצעתי לה סדרה של טיפולי שיאצו. במהלך הטיפולים קיימנו שיחות וטיפולי שיאצו. התברר שזה היה 'מתכון' מאוד מדויק שעזר לה להתאושש תוך תקופה קצרה. איך זה עבד? לדעתי, הבסיס לטיפול מוצלח הוא קודם כל חיבור רגשי ואינטואיטיבי בין מטפל ומטופל ואחר כך – התאמת שיטת העבודה לפי הצורך. היתרון היחסי שלי לעומת מטפלים אחרים הוא שילוב של מספר גישות ושיטות מה שמאפשר לי לתת מענה מדויק לצרכים הספציפיים של האדם שמגיע אליי. כמו כן, יש לי יכולת לתקשר ולתת לאדם פרטים הנחוצים לו, מעומק הנשמה ומהתת מודע. התהליך קורה (לעיתים) באופן ספונטאני ורק כחלק מטיפול ולא לצורך הגדת עתידות. בכל מקרה, אני מרשה לעצמי לעשות את זה רק אחרי קבלת רשות מפורשת מהמטופל".

מה לדעתך הכי חשוב למי שמחפש דרך להיות בריא, מאושר ולחיות מתוך שמחה?
"להודות כל יום על מה שיש לנו ולמלא את הראש והלב במחשבות טובות!!!"

◆◇◆  ◆◇◆ ◆◇◆  ◆◇◆
ליצירת קשר חייגו עכשיו:  072-2285448
◆◇◆  ◆◇◆ ◆◇◆  ◆◇◆

לאזור האישי שלי באלטרנטיבלי

מידע נוסף על עינת שחר

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
לניווט אל הקליניקה באמצעות WAZE 
לחצו כאן
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

מאמרים קשורים

Back to top button