מטפלים מומלצים ברפואה משלימה

רעיה לייטון

מערכת אלטרנטיבלי
כתבה על רעיה לייטון מירושלים, אחרי שהשתחררה מבעיות צוואר וגרון, מהן סבלה זמן רב באמצעות שיטת אלכסנדר, פנתה ללמוד את השיטה, הוסיפה שיאצו וקרניו סקרל והפכה למטפלת בעלת מוניטין ומבוקשת שמסייעת לאנשים להבריא את גופם ונפשם ביעילות מופלאה.

רעיה לייטון – טיפול ריגשי לילדים בירושלים.

רעיה לייטון – שפת המגע. רעיה לייטון מירושלים, למדה ועבדה במשך שנים, בתפקיד גננת, מורה לדרמה יוצרת ולחינוך מיוחד, אך תמיד נצרה בליבה את הרצון לשלב בין 'עבודה סטנדרטית' לשיטה ושפה לא מילולית. לפני כשלושים שנה, אחרי שהשתחררה מבעיות צוואר וגרון, מהן סבלה זמן רב באמצעות שיטת אלכסנדר, פנתה ללמוד את השיטה, הוסיפה שיאצו וקרניו סקרל והפכה למטפלת בעלת מוניטין  ומבוקשת שמסייעת לאנשים להבריא את גופם ונפשם ביעילות מופלאה.

איך הגעת לתחום זה ולמי את יכולה לסייע? 
"המהות הפנימית שלי היא עבודה עם אנשים ועזרה לזולת על מנת להקל על מצבי סבל ולהתקדם לבריאות מלאה. כמו שקורה למורות רבות, גם אני סבלתי במשך תקופה מסוימת מבעיות צוואר וגרון. טופלתי בשיטת אלכסנדר וגיליתי שזה פשוט הציל אותי. הרגשתי שאני רוצה לסייע לאנשים באמצעות כלי יעיל זה, למדתי את השיטה ובשלב הבא גם הוספתי שיאצו. הטיפולים שלי הם 'שפה' של מגע מדויק בגוף תוך כדי איזון המרידיאנים (ערוצי אנרגיה הפרושים לאורך הגוף האנושי). במשך הזמן הוספתי כלי טיפולי נוסף והוא קרניו-סקרל. למעשה שיטה זאת, כמו הקודמות, מתבססת על פיתוח יכולת הקשבה עמוקה לגוף. הטיפול מסייע להניע את נוזל עמוד השדרה ועצמות הגולגולת בין המרווחים הקטנים הקיימים. תנועת הנוזל מקלה על תנועת הגוף, מרגיעה ומחברת את האדם לעצמו ולעוצמותיו הפנימיות מתוך שלווה ורוגע".


מה סוד הקסם בשיטות אלה? איך הן פועלות ומה זה תורם לך?
"שיטות לא מילוליות מתבססות על ההנחה ש'לגוף יש שפה משלו'. כבר נאמר מזמן ש'נפש בריאה בגוף בריא'. אדם שגופו מתוח ולחוץ גם ירגיש כך מבחינה רגשית ולהיפך. העבודה עם הגוף מתוך התייחסות לפיסי ולרגשי כאחד, מתן מקום למשמעות תחושותיו של האדם, מאפשרת לפתח שינוי ובריאות משופרת בכל הרמות והרבדים. אדם שנכנס לתהליך של שינוי מתוך רצון ומחויבות, מתחבר לאינטליגנציה הפנימית שלו, מצליח לצאת מקיבעונות מחשבתיים וכך יכול לרפא את גופו ונפשו כאחד. זה תהליך שלוקח זמן בהתאם לבשלות של האדם לשינוי. מבחינתי, העבודה מרתקת ומעניינת כי לכל אדם יש את הסיפור המיוחד שלו המהווה אתגר מקצועי. במהלך כשלושים השנים בהם אני עוסקת בתחום זה, עבדתי עם אוכלוסיות שונות ואני עדיין מתלהבת כמו בהתחלה. בשבילי העבודה זה אתגר מעניין ומרתק וכשאני יוצאת לחופש – אני מתגעגעת לעבודה".

תוכלי לתת דוגמה?
"בין המטופלים שלי הייתה לאחרונה בחורה שעברה שני ניתוחים בגב וגם סבלה מעקמת. במקרה זה, המיקוד בטיפול היה פיזי למטרת הקלה בכאבים המתמשכים. במקרה אחר, הגיע אליי אדם שעובד במשרה תובענית מאוד ונמצא כל יום שעות ארוכות מול המחשב. הוא סבל מכאבים ממושכים ללא הסבר רפואי והגיע אליי כמוצא אחרון. תוך כדי תהליך העבודה, (בעיקר באמצעות קרניו סקרל), הוא הצליח ללמוד שיטות להרפיה שסייעו לו להיפטר מהכאבים, שהיו למעשה על בסיס מתח רגשי". 


מה הכי חשוב להצלחת הטיפול?
"קודם כל ההצלחה תלויה במטופל עצמו בהתאם לקצב המתאים לו. האימון והחיבור שנוצר במסגרת הדינאמיקה בין המטפל למטופל, הרצון והנחישות, כמו גם הידע והניסיון שלי – התמהיל כל המרכיבים הללו יוצר נתיב להצלחה".

ללמוד ללכת זקוף, להחזיק את הגוף, להיות מודע לתנועות השרירים, לחיצה פה, לחיצה שם… שיטת אלכסנדר, שיאצו וקרניו סקרל בשימושה של אישה שיש לה 'ים של ידע ואוקיינוס של נתינה'- הם מתכון בטוח להצלחה בטיפול לריפוי כאבים פיזיים ורגשיים.

רעיה לייטון מקבלת לטיפול בירושלים.

לתיאום טיפול ולשאלות נוספות אתם מוזמנים להתקשר אליי.

◆◇◆  ◆◇◆  ◆◇◆  ◆◇◆
ליצירת קשר חייגו עכשיו: 072-2285851
◆◇◆  ◆◇◆  ◆◇◆  ◆◇◆ 

לאזור האישי שלי באלטרנטיבלי

מידע נוסף על רעיה לייטון

מאמרים קשורים

Back to top button