משמעות / פירוש קלפי טארוט

ארבעת האסים בקלפי טארוט

מאת: פורטל אלטרנטיבלי, שגיא מנדלבוים
היכרות עם ארבעת האסים של חפיסת הטארוט

המספר אחד – נומרולוגיה
בראשית ברא אלוהים את השמיים ואת הארץ: והארץ היתה תהו ובהו וחושך על פני תהום ורוח אלוהים מרחפת על-פני המים: ויאמר אלוהים יהי-אור ויהי-אור: וירא אלוהים את האור כי טוב ויבדל אלוהים בין האור ובין החושך: ויקרא אלוהים לאור יום ולחושך קרא לילה ויהי-ערב ויהי-בקר יום אחד.

אחד הוא מספר הבריאה, יצירת "יש מאין". האחד הוא ניצוץ הבריאה המכיל בתוכו את הכל עד לפרטים הקטנים ביותר. הוא אשליה של יצירה מושלמת ותהליך שקורה בלי תקלות ובצורה חלקה ובלתי מופרעת. אחד מרכז בתוכו את התמצית ההוויה ומהווה כוח מוחלט, שלם ובלתי נדלה. הוא מיצג את הכל, הוא הכל והכל בו. הוא מכיל את האמונה, המחשבה, הרצון והמעשה. האחד שואב את כוחו מהיותו היחיד שקיים בין אם הדבר זמני או קבוע. כמו זרע המכיל בתוכו את כל המידע הגנטי של הצמח בשלמותו וממנו צומח השלם לפרטיו.

האחד הוא התחלה. הוא עצמאי, חסר תלות ועומד בפני עצמו בניגוד למספרים אחרים שמהווים חלק מקבוצה, משום כך, יכול להיות גם האמצע והסוף. להבדיל מראשון שהוא חלק מהשלם ואחריו יש עוד, אחד הוא היחיד, הוא קיבוץ של כל מה שקיים. האחד מתייחס לעצמו בעוד שהראשון מתייחס לסביבה שלו – לבאים אחריו. במספר אחד נוצר דבר חדש ושלם השואף להישאר כך. כאשר האחד לא מצליח להכיל את כל הפרטים הוא נהפך לנקודת פתיחה וממנו יוצאים כל שאר המספרים.

בקלפים רגילים ה"אס" הנו קלף מיוחד שהערך שלו הוא יותר מהמספר שלו: הוא אמור להיות הקלף הקטן ביותר, אך יש לו עוצמה גדולה מאשר לשאר הקלפים שמספרם גדול ממנו, למעשה הוא הקלף החזק ביותר.

בקלפי טארוט האסים הם המממשים את היסודות בעולם החומר. הם מיצגים אנרגיה של התחלות, הזדמנויות לפתוח דף חדש, שינויים  משמעותיים, מציאתו של כיוון חדש, עליה על דרך המלך, ברכה, שפע, הצלחה ותמיד נותנים תשובה חיובית.


המספר אחד – בקלפי טארוט

אס המוטות
אנרגיה של מימוש הרצונות בעולם החומר
מיוצג ע"י יסוד האש – יסוד האש עוסק בתשוקות מאווים ורצונות. יסוד האש נוגע בשורשי הוויתנו ברעיונות הכי מופרכים ובחלומות הכי  כמוסים. יסוד זה הוא שמצית את להבת יצירתיותנו ומקושר למיניות, אימפולסיביות ועשייה.

אס האש מרכז את תמצית היסוד, הוא עוצמתי, רענן ומוכן לצאת לפעולה  בעוד הוא אוצר בתוכו את כל הכלים לכך. אס זה מיצג את מטה הקסם היוצר יש מאין ובורא אל תוך עולם החומר רעיון או מחשבה באמצעות כוונה ומיקוד.

יסוד האש מקושר למושג הרצון שמניע את התרחשות הדברים ודוחף אותנו לממש ולהוציא אל הפועל את האש שמרצדת בתוכנו. הוא נותן לנו השראה ליצור ולברוא משהו מתוכנו בעזרת היכולות שלנו. כמו צייר אשר בתוכו בוערת אש היצירה הגורמת לו להוציא מעצמו רעיון, מחשבה או רגש אל הבד הלבן בסערה בלתי ניתנת לעצירה ובכך לברוא דבר שהיה קיים עד לאותו רגע רק בצורה של אנרגיה.

אס המוטות מרוכז בעצמו, להוט וחסר מעצורים. הקלף מיצג שינוי חד ומיידי בעולם הרצונות שלנו, התחלות, גילויים והצלחות. דרכו אנו לומדים להתמקד בעצמנו ובתשוקותינו הסמויות ומגלים כי הנושא בו אנו עוסקים חשוב ומשמעותי ונוגע בכמיהה עמוקה בתוכנו.

הנושאים בהם יגע יסוד האש הם אלו שיגרמו לנו אושר, סיפוק והרגשה של מימוש פוטנציאל אישי. ניתן לומר שהקלף עוסק ברגשות ובתחושות בטן, באהבה ובהתפתחות אישית. אס המוטות לא בהכרח יביא לנו עושר או דבר מה חומרי אלא יאיר את חדרי ליבנו באושר של מימוש עצמי ותחושה של מלאות. הקלף נותן לנו תשובה חיובית ודוחף אותנו להמשיך וללכת ע"פ צו הלב והאינטואיציה, הוא מעודד אותנו ליצור ואומר לנו בדרכו שאנחנו בכיוון הנכון.

אס המטבעות
אנרגיה של מימוש הצרכים בעולם החומר
מיוצג ע"י יסוד האדמה – עוסק ביציבות, הגשמה ופשטות. יסוד האדמה הוא שקט וצנוע, שקול והגיוני. הוא מלא בסבלנות ושקט נפשי ובטוח  בעצמו ובמטרותיו ברות המימוש.

אס המטבעות יוצר המשכיות ומקדם תהליכים שהתחילו על מנת ליצור יציבות ובטחון. הקלף מדבר על עשייה, התמדה ומימוש עצמי לטווח ארוך. לאחר שגילינו את רצונותינו הכמוסים עלינו לנטוע שורשים ולקדם את המצב הקיים. אדם שמרגיש שייעודו בחיים והדבר שגורם לו ליהנות מיומו הוא כתיבה, יחליט לכתוב ספר ואף יתחיל אותו, אך מה שיגרום לו להמשיך ולבסס את כשרונו על הנייר הוא אס המטבעות שיגרום לו לשבת כמה שעות בכל יום ולהשקיע בכתיבת הספר.

אס המטבעות עוסק בצרכים הבסיסיים בחייו של כל אדם: בית, משפחה, אוכל, עבודה, וכו'. הקלף מעיד על הלך רוח מחושב, שקול ומקורקע תוך דאגה לעתיד, להתבססות וליציבות. אס זה הופך את מה שהחל כתחביב וכפרץ של אנרגיה לא מלוטשת לעיסוק מכניס תוך שהוא מעדן את מיומנותו. אס האדמה יבצע דברים לעומקם ובשלמות, הוא מחושב ורציני, יעבוד בסבלנות ויבצע משימות בצורה הטובה ביותר. הקלף מעיד על שפע, הצלחה וסיפוק מתוך העשייה.

אס הגביעים
אנרגיה של שחרור, זרימה והתחדשות בעולם החומר
מיוצג ע"י יסוד המים- עוסק באמונה, קבלה, השלמה ופתיחות לשינויים.  יסוד המים זורם ונע. כמו נהר המשייף ומחליק סלעים העומדים בדרכו, אס המים דוחף באמצעות זרימה חזקה והחלטית של אמונה את המכשולים הרגשיים הניצבים בדרכו.

נוכחותו של אס הגביעים בקריאה מעידה על תקיעות בנושא מסוים שלא מאפשרת התפתחות או המשך הלאה וכעת מגיעה אנרגיה חדשה שתגרום לתקיעות להשתחרר. רוחות השינוי המנשבות ישחררו את המכשול וניתן יהיה לנשום שוב לרווחה. הקלף מרמז שיש צורך בנקודת מפנה ובשינוי גישה על מנת
להפשיר מצב שהיה קודם לכן קפוא. אס הגביעים בא לחזק את השואל בהתמודדות עם קשיים, לשחרר, להבליג ולחדש את האמונה שדברים טובים בדרך. אם אדם מסוים ממשיך לחשוב על אהובתו הקודמת ולא משחרר אותה ומוציא אותה ממחשבתו הוא מונע מאהבה חדשה להיכנס לליבו.

יתרונו של אס הגביעים הוא ביכולתו להסתגלות למצבים חדשים בחיים, לעקוף מכשולים בדרך של שינוי, ויתור על העבר, תנועה קדימה ותחלופה של דרך המחשבה. הקלף אומר לנו שאם עד כה היינו תקועים בדרך חשיבה מסוימת עלינו לפתוח את העיניים ואת הלב לדברים חדשים ושונים ממה שהכרנו עד כה.

אס החרבות
אנרגיה של מימוש המחשבות, הרעיונות וההתפתחות הרוחנית בעולם החומר מיוצג ע"י יסוד האוויר – עוסק בפילוסופיה, לימודים ודעת.  יסוד האוויר הוא חד, קר וחודר. כמו החרבות הנוגעות בצורה חדה
וממוקדת כך גם האינטלקט הקר והמחושב.


אס האוויר הוא עצמאי ואינטלקטואל, מתפלסף ומתפלפל. הוא מביא שינויים בדפוסי החשיבה, מחדד את חושי התפיסה ומביא להתבהרות ולראיית המציאות בצורה ברורה. באס זה הבחירות העומדות לפנינו כאילו מסתדרות בשורות ישרות כמו פלס ודרכי הפעולה נראות ברורות. הקלף מעיד על שינוי ביכולת להביע ולהביא לידי ביטוי את הרעיונות והמחשבות שעד כה רק התגבשו. בחור שסיים זה עתה שירות צבאי תוהה על המשך דרכו ומתלבט בין טיול, לימודים או עבודה. סימני השאלה יתבהרו כהרף עין לאחר שהוריו יציעו לממן לו את הלימודים והוא יכיר בעובדה שלא כדאי לזרוק הזדמנות כזו לפח ושזוהי אכן הדרך הכי נכונה בשבילו כעת.

אס החרבות שופך אור על מצב של עמידה במקום וחוסר בהירות והחלטיות בנוגע לכיוונים בחיים, מביא להתבהרות הנתיב ודוחף לעשייה. נוכחות הקלף מעידה על כך שעד כה היתה עצירה בהתקדמות הרוחנית והוא מעודד ליישום התשוקה לימודים והתפתחות אינטלקטואלית.

אס החרבות מיצג גם את ה"תוכנית הקוסמית" שמתערבת בחיי השואל, מביאה לסף דלתו הזדמנויות להתפתח רוחנית ומכוונת אותו לעתיד נכון יותר.

יסוד האדמה יכול לייצג: חומריות יתר, רדיפה אחרי כסף, התמכרות לעבודה, קמצנות, היצמדות, עקשנות. יסוד המים יכול לייצג פחדים, חוסר בטחון, חוסר אמונה, תקיעות בעבר, יובש. יסוד החרבות יכול לעסוק בחשיבה קרה, חוסר רגשות, ניתוק בין הנפש לגוף, התעלמות מצרכים רוחניים, כאב וסבל.

טארוט חלומות וקצת יותר – האתר של שגיא מנדלבוים

ליצירת קשר ופרטים נוספים על שגיא מנדלבוים


מאמרים קשורים

Back to top button