משמעות / פירוש קלפי טארוט

מספר שש בקלפי טארוט

מאת: פורטל אלטרנטיבלי, שגיא מנדלבוים
משמעות המספר 6 – מספר התקשורת בקלפי טארוט ובחיים

המספר שש– נומרולוגיה
המספר שש הוא מספר קסום ונפלא. באופן פלאי ומסתורי, כבמטה קסם, הוא פותר את כל הבעיות והקשיים שנוצרו במספר 5. המספר עוסק בהרמוניה, שמחה. הוא פעמיים שלוש, ומייצג את כל ההצלחות שעולם החומר יכול לספק לנו. המספר שש הנו מספר קסום כיוון שהוא מייצג את היכולת שיש לנו להשיג הישגים ולהצליח, הישגים ששום מספר אחר לא יכול לייצג, הוא הופך קערה על-פיה ולא משנה מה היה, התוצאה תהיה הרמונית ומושלמת.

לא פלא שדווקא המספר זה מייצג הצלחות, את הבלתי אפשרי ואת היכולת להגיע להישגים הארציים, להתחלות ולניצחונות, שכן הנוכחות שלנו מורגשת כבר בספר בראשית בפסוק הראשון, במילה הראשונה – שם הוא מופיע. המילה בראשית מורכבת למעשה משני מילים 'ברא' ו-'שית'. משמעות המילה 'שית' בארמית היא שש, ומכאן שאחד מהפירושים למילה בראשית הנו המשמעות: 'ברא שש'. מאוחר יותר נגלה כי בריאת העולם מתחלקת לשני חלקים לששת הימים הראשונים וליום השביעי, כאשר האדם נברא ביום השישי.

הפיתגוראים רואים במספר שש מספר מושלם (משוכלל) שכן הוא שווה לסכום מחלקיו (1+2+3=6). אגב, המספר המושלם הבא אחריו הנו המספר 28. מספר שהנו גם מספר האותיות של הפסוק הראשון בספר בראשית.

אחד מהסמלים הגיאומטריים החשובים ביותר, הקוביה, מיוצג על-ידי המספר שש ובקבלה מייצג המספר שלמות כיוון שהוא מסמל את ששת קצווי המציאות: ארבעת הרוחות, למעלה ולמטה.
המספר שש אם כך, הנו מספר של שלמות, המייצג לא רק את עולם החומר, כי אם גם מכיל בחובו את סודותיו של עולם זה.

אבל…לאחר ההצלחה של המספר שש אסור לנוח על זרי הדפנה
המספר שש הוא גם השגיאה של האנושות. הוא הסיבה שבגללה בסופו של דבר, תהליכים משתבשים, מטרות ואידיאלים מתעוותים ונשחקים. זהו המספר של עולם החומר, של עשייה, אך גם של שלום ופשרה. שלום או הישג שלאחריו האדם נוטה לנוח על זרי הדפנה. המספר אמנם מייצג אדם המצליח להגיע להישגים נפלאים, אולם את טבעו הוא לא משנה, וטבע האדם נוטה להתמכר לעולם החומר ולשכוח את המטרה שלשמה הכל התחיל.


 הרעיון אותו מייצג המספר שש הוא הפשרה, ההישג המרצה אותנו, שלאחריו אנו מפסיקים לעשות תיקונים ושינויים בחיינו. במקרים רבים, לדוגמא, כשזוג עובר דירה לאחר כמה זמן הוא נזכר שאין שלט על הדלת המייצג אותם. רבות חושב הזוג על השלט ועל מה שהוא אמור להביע, אולם בסופו של דבר יתלה שלט זמני שיושם שם עד למועד הכרעה. מתי אתם חושבים שהשלט הזמני יוחלף? ברוב המקרים במעבר לדירה הבאה, ולמה? כיוון שזהו עקרון השש – כשאנו משיגים פשרה או הישג זמני, הם יישארו בחיינו ללא שינוי.

להיזהר מעסקאות עם השטן
הפשרה אותה מייצג המספר שש משולה לעסקה עם השטן: אנו מקבלים את מה שאנו רוצים, אולם לרוב לא נצליח להתעלות ולהגיע להישגים מעבר לכך. לא נצליח לא בגלל כוחות חיצונים עוצמתיים, אלא דווקא בגלל הטבע האנושי, בגלל העצלות הטבועה בנו, בגלל חוסר המעש המתלווים לכל הצלחה. 
ישנו סיפור ישן על הנער שעושה עסקה עם השטן. בתמורה לנשמתו הוא מקבל שעון המאפשר לו להקפיא את הזמן וכך להישאר מאושר לנצח. השטן אמנם מקיים את חלקו ומספק את השעון לנער, אולם הוא מעולם לא משמש בו, הוא מעולם לא משתמש בשעון כדי לעצור את הזמן ולהישאר במקום בו הוא מסופק, במקום בו הוא נהנה לנצח כיוון שתמיד הנער חושב שתהיה תקופה טובה יותר, הישג או הצלחות ראויות יותר ובסופו של דבר מזדקן ומת וכך, לא מצליח להשתמש בשעון. הסיפור נגמר, אגב בצורה מפתיעה: הנער משתמש בשעון כדי להקפיא את הזמן לאחר שהשטן לוקח אותו וכך משבש גם את תוכניתו של השטן שנשאר קפוא עד היום יחד עם הנער בדרך לשאול.

המספר שש- קלפי טארוט
קלפי השש בטארוט אמנם עוסקים בניצחונות ובהצלחות שאינם ניתנים לערעור, אולם עלינו להקפיד, כקוראים, להזהיר את השואל בפני מה שיקרה לאחר ההישג, לאחר הניצחון. לאחר הניצחון לשואל תהיה הנטייה לנוח על זרי הדפנה, לשכוח את המקום ממנו הוא הגיע, את המטרות והאידיאלים שלו וכך, בסופו של דבר הוא יהרוס את כל ההישגים אליהם הוא יגיע.
בכל קלפי השש השואל צריך להיזהר מהנטייה שיש לו לחפש את הזמני, את הסיפוק המידי ולבחון את הדברים לטווח הארוך.

שישה מטות
מצב של ניצחון
שישה מטות הוא קלף של ניצחון והצלחה. זוהי שעתו היפה של השואל הוא מקבל קידום, הכרה ובלי ספק השואל "על הסוס". כל מה שהוא רצה וקיווה לקבל הוא מקבל. הניצחון של השואל כאן הוא בלתי מעורער ומגיע לשואל להשיג את הניצחון כיוון שהוא השיג אותו בזכות הכישורים שלו והעבודה הקשה שהוא עשה.
אבל… אסור לשכוח שזהו קלף מסדרת מספרי השש ולכן יש כאן אזהרה:
הבעיה היא שיש לשואל נטייה לנוח על זרי הדפנה. מייד לאחר שהשואל השיג את הניצחון שלו הוא יפסיק להיות מי שהוא היה. השואל חייב לזכור מי הוא ומאיפה הוא הגיע. מדוע הוא הגיע לניצחון הזה. להמשיך את מה שהוא עשה גם אחרי הניצחון.

כך למשל, אם השואל רוצה לדעת אם הוא יקבל קידום התשובה תהיה חיובית. הוא יקודם כיוון שהוא עובד חרוץ וכישרוני ומגיע לו קידום. אולם ברגע שהוא יקבל את המשרד החדש וההטבות תהיה לו נטייה להשתנות, הוא יפסיק להתאמץ ולהיות טוב כפי שהוא היה וכאן הבעיה כיוון שאם הוא לא ימשיך להיות טוב כפי שהוא היה – הוא יאבד את הקידום.


שישה מטבעות
מצב של לקבל יותר ממה שמגיע
קלף שישה מטבעות, כמו הקלף שישה מטות, הנו קלף של ניצחונות והצלחה ובו השואל מקבל יותר ממה שהוא ציפה. לשואל יש מזל, כיוון שההצלחה שלו הנה ברובה תוצאה של מזל, של "להיות בזמן הנכון וברגע הנכון" ופחות תוצאה של כישרון ועבודה קשה כפי שראינו בקלף שישה מטות.
אבל… לפני שהשואל מתלהב יותר מידי צריך לזכור כי זהו קלף מסדרת מספרי השש ולכן יש כאן אזהרה:
השואל חייב לזכור כי הניצחון אותו השיג אינו באמת שלו. הוא קיבל מתנה, היה לו מזל ועכשיו מגיע החלק הקשה. עכשיו הוא צריך להוכיח את עצמו ולהראות כי הוא ראוי להצלחה אליה הגיע. קלף זה מראה כי השואל קיבל הזדמנות ועליו להבין שעכשיו הוא צריך להוכיח את עצמו כראוי להצלחה ולעמול קשה, כדי להביא את עצמו למקום בו כולם מצפים שהוא יהיה.
הבעיה בקלף היא שלאחר ההצלחה הנטייה של השואל תהייה לנוח ולא לעשות דבר. הוא ירגיש כי הוא "זכה בלוטו" ויאמין כי עכשיו הכול בסדר, אולם אם הוא לא יעבוד קשה כדי להדביק את הפער בין מי שהוא באמת לבין מי שמצפים ממנו להיות, הוא יאבד את מה שהשיג.

כך למשל, אם יבוא אדם וישאל על קידום הקלף יראה כי אכן הוא יקבל קידום. אולם השאלה היא מה הוא יעשה לאחר מכן. הקידום לא מגיע לו ואין לשואל את כל הכישורים, הידע והיכולות המתאימים לתפקיד החדש ולכן עליו לעמול קשה, ללמוד, לאמן את עצמו כדי שהוא יתפקד היטב במעמדו החדש.

שישה גביעים
מצב שבו העבר עומד לחזור על עצמו ויש ללמוד מהעבר, כדי לשפר את העתיד
קלף שישה גביעים איננו קלף תשובה בסגנון של "כן" או "לא", אלא הוא קלף של מסר המראה כי השואל עומד לקבל הזדמנות שנייה וכי עליו להיות מוכן. אפשר להגיד כי גם זה יכול להיות קלף של ניצחון, אולם הכול עכשיו תלוי בשואל. התשובה נמצאת בעברו של השואל והקלף מראה כי העבר עומד לחזור על עצמו. אירועים, אנשים, סיטואציות וכן כישלונות עומדים בפתח, והשואל צריך לבחון את עברו וללמוד ממנו כדי שיוכל לתקן את עצמו ולהיות מוכן לקראת העתיד לבוא.
כדי לתת תשובה לשאלה שנשאלה בקלף זה עלינו לבחון יחד עם השואל את עברו. עלינו להבין מה קרה בעברו של השואל בכל הקשור לנושא השאלה שנשאלה. כל מה שהיה בעבר, מה שהוא עשה ואיך שהכול הסתיים עומדים לחזור על עצמם. עכשיו הכול תלוי בשואל – אם הוא יסיק את המסכנות הנכונות ויערך בהתאם – הוא יצליח.
אבל… לפני אנו אומרים לעצמנו: "טוב, מה הבעיה.. כל שצריך לעשות הוא להיערך נכון.." צריך לזכור כי זהו קלף מסדרת מספרי השש ולכן יש כאן אזהרה:

הנטייה של השואל הוא לקבל את העתיד לבוא בצורה פסיבית, ולתת למהלך הדברים להתנהל בדיוק כפי שהם קרו בעבר. הוא נוטה להתבונן בעבר ולשקוע בו במקום לאפשר לעבר לקדם אותו. התפקיד שלנו, הקוראים, הוא להראות לשואל את עברו, את השגיאות שלו ולעזור לו לקחת את עצמו בידיים כדי שהוא יצליח.

כך למשל, אם השואל רוצה לדעת אם הוא יקבל קידום נצטרך לבחון את עברו של השואל כדי לתת לו תשובה. עלינו לבדוק מהי ההיסטוריה שלו במקום העבודה הזה בפרט ומה קרה בכל מה שקשור לקבלת קידום במקומות עבורה בכלל. אם למשל, במקום העבודה הקודם הוא היה צריך לקבל קידום ועובד אחר "חטף" לו את התפקיד, סביר להניח כי הדבר יחזור על עצמו. עכשיו אנו והשואל צריכים לשבת ולחשוב מדוע זה קרה בעבר וכיצד ניתן למנוע את זה. עצם הופעת הקלף זהו סימן שניתן למנוע את זה, ויש להבין את השגיאות אותן השואל עשה ולהימנע מהם בעתיד.
פעמים רבות עבר שחוזר יכול להיות דבר טוב וכך לדוגמא אם בעבר השואל קיבל קידום ללא בעיות, סביר להניח כי גם הפעם הוא יקבל קידום.

שש חרבות
מצב של חופשה
חופשה זהו מצב זמני בו נחים, נהנים ומנקים את הראש. אולם, לאחר החופשה הכול נשאר בדיוק כפי שהיה ואנו חוזרים לאותן הבעיות, הקשיים, אנו חוזרים בדיוק לכל מה שהשארנו. ההבדל הוא שעכשיו, לאחר החופשה, אנו יכולים להתמודד עם הכול טוב יותר. הראש שלנו נקי יותר, נחנו ואנו יכולים למצוא פתרונות חדשים ולבצע שינויים.
הרעיון העומד מאחורי הקלף הוא חופשה וזמניות. השואל צריך לקחת פסק זמן, לנקות את הראש ולהתרענן. בעתיד הוא יוכל לממש את התוכניות שלו, תהיה אולי עבודה קשה ויהיו אפילו קשיים, אולם כעת השואל צריך לנוח ולהתארגן מחדש.
פעמים רבות הקלף יראה כי כבר הכול מוכן, כי השואל כבר תכנן הכול וצעדיו ידועים לו. עכשיו מה שנשאר לשואל הוא לנוח קצת, לאסוף כוחות ולאחר מכן לצאת למסעו החדש.
קלף זה אמור להיות פשוט, קל ונעים, אבל… אסור לשכוח כי זהו קלף מסדרת מספרי השש ולכן יש כאן אזהרה:
העצה שהקלף נותן כאן היא מצוינת והשואל יכול לנוח, אולם עליו להיזהר מהנטייה לאמץ את המצב הזמני ולנסות להשאיר אותו כמצב קבוע בחייו. פעמים רבות קלף יראה כי השואל אינו יכול להישאר בחופשה לנצח ולעליו לחזור אל המציאות.

במערכות יחסים, למשל, יכול הקלף להצביע על "סטוץ". "סטוץ" זהו מצב זמני בו ברור לכל הצדיים כי בשלב מסוים זה יגמר וכי כל אחד ילך לדרכו. אולם, השואל צריך להיזהר בקלף זה שלא לנסות לאמץ את המצב הזמני ולחשוב שה"סטוץ" יהפוך לזוגיות.

כך למשל, אם השואל רוצה לדעת אם הוא יקבל קידום נצטרך לבחון שתי אופציות. הראשונה היא שזהו בכלל מקום עבודה זמני. השואל מצא מקום עבודה זמני כשלב ביניים בחייו, ונשאר שם. אם זהו המקרה, הקידום עליו הוא מדבר דמיוני בלבד. נראה כי הוא אימץ את רעיון החופשה זמן רב מידי ועליו לחזור למציאות ולהתקדם הלאה בחייו.
האפשרות השנייה היא שזוהי אכן עבודה נכונה עבורו, וכאן ההמלצה של הקלפים היא לצאת לחופשה, לנוח, לנקות את הראש וכשהוא יחזור הכול יראה אחרת. אז הוא יוכל לבחון את הדברים מזווית ראיה אחרת, רעננה יותר וידע מה לעשות.

טארוט חלומות וקצת יותר – האתר של שגיא מנדלבוים

ליצירת קשר ופרטים נוספים על שגיא מנדלבוים


מאמרים קשורים

Back to top button