נומרולוגיה

בחירת שם לילד

מאת: פורטל אלטרנטיבלי, דורית יעקובי
בחירת שם משמעותית ביותר לחייו של אדם מכיוון שהיא מספקת לו את הכלים הנחוצים לו למיצוי ומימוש עצמו וייעודו בחיים.

כמו באסטרולוגיה כך גם לגבי נומרולוגיה ניתן לכתוב מאמרים שלמים על כל נושא. בחרתי הפעם לשפוך מעט אור על משמעות שמנו.

ניתן לדמות את שמו של האדם למוסיקת רקע המלווה אותו לאורך כל חייו. כלומר, אותיות ומספרים מייצגים סוגים שונים של אנרגיות שיש להם השפעה חזקה עלינו. כמוסיקת רקע יש להם השפעה אדירה על מצב רוחו של האדם, על הדרך בה יבחר, יפעל, יתנהל, יתנהג, ימצה את ייעודו קרי, יממש את הפוטנציאל שאתו נולד קרי, ירגיש מסופק, ממוצה ומרוצה או, לחילופין, מתוסכל, לא מסופק ובלתי מרוצה.

חיבור סה"כ המספרים של תאריך הלידה בצמצום לספרה אחת (יום + חודש + שנת לידה מלאה), נותן את בחירת ייעודו ומטרת חייו של האדם. כלי העזר למימוש ייעוד זה, הם השם הפרטי ושם המשפחה (חיבור על מספרי האותיות בצמצום לספרה אחת).

מכאן ניתן להבין עד כמה חשובה מערכת המספרים הנגזרים מהשם המלא. במילים אחרות, שמו של האדם מגלה לנו באם הכלים תומכים במטרת הנשמה לחיים האלה, מאפשרים לאדם לממשה, או מקשים.

משום שרובנו לא מודעים למשמעויות אלה ברצוני לתת לכם על קצה המזלג.


השם הפרטי
השם הפרטי מורה על הציפיות של ההורים והאדם מעצמו, כמו שמפת הלידה הנומרולוגית בכללה, מייצגת את מבנה האישיות הבסיסי של האדם. את המפה מרכיבים: תאריך הלידה, השם הפרטי ושם המשפחה בלידה. כשהאדם מחליף את שמו, מוסיף שם או אות נוספים (בין בשם הפרטי או בשם המשפחה), נרכיב מפה חדשה. יש חשיבות גדולה
א. להתאמה בין תאריך הלידה לשם המלא. 
ב. בין מפת הלידה למפה החדשה. 

חשוב שתהא הרמוניה. כל מספר נושא את התרומה שלו בתחום הספציפי, ודרגת החשיבות שלו תלויה באינטראקציה שלו עם המפה כולה.


 מיוחד לגולשי אלטרנטיבלי 

 רוצה לדעת מה מגלה תאריך הלידה שלך? מפה נומרולוגית מלאה בעברית שנכתבה על ידי מיטב המיסטיקנים של אלטרנטיבלי

 קריסטל המזל שלך – קריסטלים שיעזרו להגשמה עצמית, התמודדות ומיצוי הפוטנציאל

 הכנסו לחנות קריסטלים מבית אלטרנטיבלי

האינטראקציה של המספרים בינם לבין עצמם, זה הדבר הכי משמעותי. מפת הלידה תהייה משמעותית תמיד (גם אם בזרם התת קרקעי), היא מהווה בסיס, גם אם האדם יחליף את שמו. האדם השתמש כל הזמן בתכונות מסוימות, ובגיל מסוים הוא שינה את שמו, וזה שינה לו את המפה בהנחה שזה הרמוני למה שהיה קודם כי אם לא אז זה אוי ואבוי, ואז הוא מתחיל להשתמש בתכונות נוספות, כאילו יוצאים ממנו דברים חדשים. מה זה שינוי אישיות? שהרי לא יוצא מה שאין. אבל יוצאים ממנו דברים שהמפה הראשונה לא אפשרה.

מבחינה פילוסופית ניתן להניח שמאחר וההורים בחרו בשם הפרטי של ילדם, הם באופן תת מודע בחרו את סוג האנרגיה שהם היו רוצים להעניק לו. זו יכולה להיות אנרגיה דומה לשלהם, או שונה לגמרי משום שרצו להעניק לו משהו שלהם אף פעם לא היה, ולכן, במובן מסוים השם הפרטי יכול לתת לנו אינדיקציה לגבי ההורה יותר מאשר לגבי הילד. אך מצד שני הילד עצמו קולט, אולי גם בתת מודע, את הציפיות של הוריו ממנו, בין אם אמרו לו אותן במפורש ובין אם הוא קלט את זה באופן אחר.

לכן השם הפרטי יכול לייצג את ציפיות האדם מעצמו – מה או איך הוא מצפה ודורש מעצמו להיות. זה לא בהכרח אומר שהוא יאהב את התכונה, או שהוא יהיה מחובר אליה בתוך תוכו. אך כילד ציפיותיו של האדם מעצמו מתגבשות במידה רבה דרך הוריו ודרך החינוך שהוא קיבל. בגיל מבוגר יותר הוא יכול לגבש לעצמו ציפיות חדשות על פי מודלים אחרים, לפעמים, במקרה כזה, האדם משנה את שמו הפרטי.


שינוי שם פרטי פירושו, בין השאר, שינוי הציפיות של האדם מעצמו. אחד הגורמים החשובים ביותר, כמו שאמרתי קודם, זה הקשר בין מספר השם, ציפיותיו של האדם מעצמו לבין כלל המפה הנומרולוגית = האישיות הבסיסית. במידה וקיימת דיס הרמוניה, יש להניח שהציפיות של סביבתו ממנו נוגדות את מי שהוא באמת. במילים אחרות, מה שהוא יפנים זה שהיותו כפי שהוא אינו בסדר. כאן יכולה להתעורר בעיה של דימוי עצמי. כאשר הקונפליקט בין המספרים הוא משמעותי יהיה קשה לתקן את הדימוי העצמי הפגום. לרוב הבעיה תתמיד ברמה מסוימת גם אם האדם ישנה את שמו ואת אישיותו.

מספר השם מייצג את מה שהאדם בטוח/חושב, שהוא חייב להיות. את הציפיות שלו מעצמו ורצוי שתהייה הלימה בין הציפיות של האדם מעצמו לבין מה שהוא מוציא מן הכוח אל הפועל, אחרת הוא לא יהיה מאושר. במידה ומספר השם ומספר הייעוד(גורל, לב) בקונפליקט יכול להיווצר לאדם קושי מאד גדול בחיים. זה יכול לומר שיהיו הרבה מכשלות בדרך למימוש המטרות שבחר לעצמו בחיים האלה.

השם הפרטי מול שם המשפחה
מספר שם המשפחה לא תמיד ולא בהכרח ייצג את האווירה השוררת במשפחה הראשונית של האדם. עם זאת, ההרמוניה או דיס הרמוניה השוררת בין השניים יכולה להראות באיזו מידה האינדיבידואל, מוצא עצמו בתוך התא המשפחתי. האמירה הכללית היא ששם פרטי מייצג את הציפיות של האדם מעצמו, ושם המשפחה את האווירה השוררת במשפחה. כששם המשפחה והשם הפרטי הרמוניים זה מאפשר לאדם להסתדר בצורה הטובה ביותר במשפחתו.

אם קיים קונפליקט בין המספרים, הילד עלול להרגיש חוסר שייכות, חוסר התאמה, ואפילו זרות ביחס למשפחה שלו. זה לא אומר שלא אוהבים אותו או מבקרים אותו, למרות שגם זאת אפשרות. התחושה הסובייקטיבית של האדם לא תמיד קשורה למה שקרה באופן אובייקטיבי בבית. זה גם יכול לומר שמבחינת האישיות או הכישרונות, האדם לא מתאים למשפחתו. למשל, ילד מופנם מאוד במשפחה חברותית, ילד סקרן וצמא לחוויות במשפחה עם חוקים נוקשים.

לסיכום, בחירת שם משמעותית ביותר לחייו של אדם מכיוון שהיא מספקת לו את  הכלים הנחוצים לו למיצוי ומימוש עצמו וייעודו בחיים.

ליצירת קשר ופרטים נוספים על דורית יעקובי


מאמרים קשורים

Back to top button