עולם הנסתר

תקשור וחיבור לאני הפנימי

מאת: פורטל אלטרנטיבלי, אליאן פיצ'וטקה
תקשור הנו יצירת קשר בין תודעה לתודעה. לדוגמא, קשר בין תודעות של בני אדם מתקיים כל הזמן, חלקו נעשה באופן מודע, דרך דיבור או מגע, וחלקו באופן לא מודע.

תקשור הנו יצירת קשר בין תודעה לתודעה. לדוגמא, קשר בין תודעות של בני אדם מתקיים כל הזמן, חלקו נעשה באופן מודע, דרך דיבור או מגע, וחלקו באופן לא מודע, דרך השפעות הדדיות עדינות וסמויות מן העין. למשל, כאשר אנו נמצאים ליד אדם מרוגז, ייתכן ונחוש עצבנות, גם אם לא נדבר עמו כלל. זרימה של רגשות, תחושות ואנרגיות בין בני האדם קיימת כל הזמן. ככל שהרגישות לקלוט מתפתחת, ניתן להיות מודעים לרבדים עדינים יותר של תקשורת.

התודעות הקיימות בבריאה וביקום, הנן כמו ניצוצות של אור שרשת של אור מחברת ביניהן. הקשר הוא נביעה טבעית מהאחדות שבין כל הדברים. הקיום שלו טבעי, ובלתי ניתן לניתוק, ממש כמו שטיפות שבתוך הים קשורות ומתמזגות זו בזו. כמו שגרגרי החול היוצרים את החוף, נמצאים במגע תמידי זה עם זה. כמו שהמולקולות קשורות זו לזו, על ידי הכוח המגנטי והמשיכה ביניהן.


אחת מהדרכים להשתמש בתקשור לצרכי ריפוי והתפתחות רוחנית, היא ליצור קשר עם הדרכה פנימית גבוהה. קשר כזה מתאפשר על ידי פיתוח מיומנות של המודעות, באמצעותה אנו לומדים לקלוט ולהיות ערים לתדרים מעודנים יותר של אנרגיה, ולהעביר דרכנו אנרגיה, ידע וריפוי המותאמים באופן אינדיוודואלי לצרכים שלנו. האנרגיה המופשטת שעוברת דרכנו מתורגמת למלים, הסברים ודימויים שונים, כמו גם לתמונות, סמלים, תנועה או מגע, הנוגעים במקומות העמוקים ביותר בתוכנו. 

באם נרצה, אנו יכולים להיעזר בישויות האור המלוות ומדריכות אותנו. ישויות האור הן כעין מורי דרך המדריכים אותנו מבפנים. הקשר עם ישויות של אור יכול להעצים אותנו, לסייע לנו לפתוח את ערוצי הקליטה והתקשור בתוכנו, ולאפשר לנו "לגעת" ולחוות את האור שהם מביאים עמם ממקור האור ממנו הם נובעים: למקור זה ישנם שמות שונים. יש ויקראו למקור בשם אלוהים, יש ויכנו אותו מאגר הידע הקוסמי, המימד המוחלט, או השכינה.

אנו יכולים לתפוס את ישויות האור המדריכות אותנו ולהתייחס אליהם כאילו היו בני אדם, לספר לעצמנו כי הם "אמרו לנו" כך או אחרת, כי הם "באים", "נמצאים" או "אינם" , "רחוקים" או "קרובים". אולם בעצם, מדריכים אלו הם אור בלבד, תבונה, אהבה וריפוי המופשטים מכל הגדרות מרחב או זמן. מדריכי האור אינם מחזיקים באישיות בלתי משתנה או באגו: הם מהווים קיום בלבד. קיום זה ריק כל כך ומשוחרר מכל צורה, שהוא מאוחד מטבעו עם מקור האור, ואיננו באמת נפרד ממנו. יחד עם זאת, קיומם העצמאי של מדריכי האור מאפשר להם להפוך את עצמם לערוץ, ולהתמזג אל תוכנו. הם יכולים להתאים את רמות האור והאנרגיה הגבוהות, בעזרתנו, לרמה שההבנה הרגילה יכולה לתפוס. 


למעשה, אנחנו ישויות של אור בעצמנו! לכן, אנו גם יכולים לממש את כל תהליך התקשור הזה מתוכנו, באופן עצמאי. מקור האור הנו אותו מקור האור. כישויות אור אנו יכולים לתפוס צורה, ולהוות ערוץ להעברה של ידע, תבונה וריפוי אל תוך אישיותנו.  
כך אנו יכולים להעניק לעצמנו את אותו שרות וחסד שהמדריכים הרוחניים המלווים אותנו מעניקים לנו ומעבירים עבורנו. 
את תרגום האנרגיה למלים, תובנות או רעיונות, ניתן להשוות למנגנון הפעולה של מכשיר רדיו. גלי הרדיו משודרים, ומכשיר רדיו שמכוון לתחנה מסוימת, קולט את הגלים האלו ומשמיע מוסיקה. באותו אופן, גלים של אנרגיה משודרים, ואנו יכולים, מתוך מדיטציה, להתכוון לקלוט את השידור הזה, והוא מתורגם בתוך המכשיר של תודעתנו למלים שניתנות להבנה. 
עצם הרעיון של תקשור עשוי להיות קשה להבנה. תפיסתנו היומיומית יכולה להתקשות להבחין, ואף להתנגד לרעיון כי אנו עצמנו מהווים ישויות של אור, ומתקיימים באופן בלתי נפרד ממקור האור, בו זמנית להיותנו בני אדם החיים על פני כדור הארץ. התפיסה שאנו יכולים להתקיים במספר קיומים במקביל, בו זמנית, מאתגרת את ההבנה האנושית שלנו. גם יכולתנו לתפוס את קיומם של מדריכים רוחניים, ישויות של אור, מאתגרת את הפתיחות שלנו, את יכולתנו ללכת אל מעבר לחשיבה ההגיונית שהורגלנו בה. האם אנו מוכנים להרפות מן המחשבה המקובלת כל כך על פיה הקיום הפיזי הוא כל מה שיש, הוא המציאות היחידה? האם אנו מוכנים להרפות מן ההבנה על פיה החושים הפיזיים הם הקשר היחיד שלנו למציאות?

בעיני, למרות שהאתגר להתעלות מעל ההבנה ההגיונית הרגילה של המציאות הוא לא קל, התקשור הוא דרך רוחנית מדהימה וייחודית. התקשור טומן בתוכו את התנופה לחוויות מפתחות, ומזכיר לנו איך לאהוב את עצמנו יותר. הקשר עם הדרכה גבוהה מעודד סקרנות ורצון להתפתח. בתקשור יש אהבה, ריפוי, קרבה חמימות ואחדות.

הפתיחה לתקשור יכולה להתאים לכל מי שיש בו סקרנות ורצון לקבל הבנה רחבה יותר אודות טבע החיים ומעז להיפתח לחוויות חדשות ובלתי צפויות, לכל מי שרוצה להתקרב לעצמו ולדעת מי הוא באמת, במלוא מובן המילה, לכל מי שחווה סבל וכאב בחייו, ומרגיש צורך בריפוי ובדרך אחרת להתבונן בחוויותיו, לכל מי שמרגיש שקיים משהו נפלא ונשגב בעולם, ומשתוקק ליצור עמו קשר קרוב יותר. יכולת התקשור עומדת לרשות האנושות. היא קיימת בכל אחד ואחת מאתנו. הקשר המרפא, בין המימד המוחלט למימד הפיזי, בין ישויות האור לבני האדם, בין הנשמה לאישיות, קיומו הוא עיקרי וחשוב בעיני.


מאמרים קשורים

Back to top button