עולם הנסתר

עין הרע

מאת: פורטל אלטרנטיבלי, מיטל אלבז לביא
עין הרע זה אנרגיה שלילית ש"נדבקת" לאדם וגורמת לו עיכובים וחסימות בחיים והיא נגרמת בעיקר מיצר רע, צרות עין של אנשים, וקנאה.

עין הרע זה אנרגיה שלילית ש"נדבקת" לאדם וגורמת לו עיכובים וחסימות בחיים.
 
נהוג להסיר עין הרע ע"פ מנהגים מסורתיים עתיקים. יש כאלה המסירים עם בכור, יש כאלה בעופרת, יש כאלה עם מלח או ביצה, יש כאלה עם חומרי קבלה ויש המאמינים כי בכוחה של תפילה מתוך ספרי קדושה כל אחד עם מנהגיו.
 
עין הרע נגרמת בעיקר מיצר רע, צרות עין של אנשים, וקנאה, אבל יחד עם זאת עין הרע יכולה להגיע גם כתוצאה של אהבה – כתוצאה של תשבחות יתר. 
עין הרע נוצרת גם מאיך שהשומע את הדברים חושב באותו רגע גם אם הוא הגיב בשמחה לדבריך המספר, עדיין עלול לקרות מצב שבו המחשבה של השומע בתת המודע שלו או במודע הייתה צרות עין, קנאה תחרותיות ומחשבות רעות. כיוון שלא חייב להיות מצב שכל פעם שתספר לאחרים מה שקורה איתך תידבק אליך עין הרע.


עלול להיות מצב אומנם נדיר אבל עדיין עלול לקרות מצב שתספר למאה אנשים אחרים דברים טובים שקרו בחייך ועדיין תצליח זה יקרה כי כשסיפרת להם את סיפורך השמחים המחשבה שלהם בתוך תת המודע או במודע הייתה חיובית.

נקודה למחשבה: האם שכשאתם מספרים את צרותיכם לאנשים אחרים הופך המצב ליותר טוב???

למשל:
אמא שאוהבת את בנה מאוד, היא באה לכל החברות שלה בשכונה ובמועדון ובבנק ומספרת עליו כמה הוא מוכשר, מוצלח ומצליח ועובד בעבודה יוקרתית ותפקיד בכיר, והוא גם לומד באוניברסיטה ויש לו אישה נהדרת משכילה, בת בית, מבשלת, עובדת במקום עבודה מדהים והמשכורת שלה בעננים והאהבה בניהם עד לב השמיים ויש לו ילדים שיש להם הצלחה גדולה בלימודים ובחברה הם מאוד מקובלים ובריאים ויפים ופתאום בום טרח פתאום את שומעת שיש להם בעיות בזוגיות, הם כל הזמן רבים והילדים פתאום חולים המון בלי שום סיבה מיוחדת והוא פתאום יש לו נחשים מתחת לרגליים בעבודה ואתה בכלל פיטרו מעבודה ויש לילדים פתאום בעיות עם חברים שמתחילים לסכסך…

הדוגמא הזו בכוונה מוצגת בהגזמה. מספיק שיש עיכוב אחד בתחום אחד, כדי להבין שמישהו עושה לך עין הרע מתוך אהבה או מתוך שנאה, זה יכול להיות גם וגם.

עין הרע יכולים לעשות שכנים, לקוחות, חברים, הורים, ילדים סבא, סבתא, אנשים שעובדים איתך בעבודה ואפילו אתה לעצמך.

דוגמא:
אם אתה התקבלת למקום עבודה חד ומזהיר מבחינת, והובטחה לך משכורת גבוהה ותנאים טובים ואתה כ"כ מתלהב שאתה הולך לספר על כך לכל מי שרוצה ולא רוצה לשמוע, אתה עושה לעצמך עין הרע. פתאום אתה עלול לגלות שאתה לא מתאים להם שם או שאתה פתאום עושה טעויות שטויות בעבודה או שפיך הורס לך.

המסקנה – תמיד תהיה צנוע! גם בצורת לבוש, גם בצורה חיצונית, גם בצורת הדיבור וגם בצורת המחשבה. אתה לא יכול לדעת מאיפה זה יכול להגיע אליך.


דוגמא:
אם אתה בעל חנות ונכנסה אליך לקוחה שלא הייתה מרוצה מהשירות שלך או מהיחס שלך אליה או של אחת המוכרות שלך, ומספיק שהיא קיללה אותך בליבה או כעסה עליך וזה פגע בה מידי (לא תמיד תדע מכך אתה בעל החנות), אתה עלול לגלות שתוך זמן קצר יהיו לך עיכובים בפרנסה והדברים לא יזרמו טוב בחנות.

זהירות – עין הרע עלולה לגרום ל: 

בעיות זוגיות – ריבים, פרידה או גירושין במקרים שהעין הרע או החסימות חזקות.

בעיות פרנסה – סכסוכים עם חברים לעבודה, שהופכים לנחשים מתחת לרגליים. טעויות שחוזרות על עצמם בעבודה שמעולם לא היו צריכות להופיע במצב רגיל. ובמקרה של עין הרע חזקה וחסימות חזקות פיטורין ועד למצב שהבעיה תחזור גם במקום עבודה הבא, אם תמצא עבודה חדשה.

רעש בין בני הבית – פתאום יש כל הזמן ריבים בבית שבדר"כ רגוע, עד למצב של צעקות רמות שמים ובמקרים קיצוניים אלימות.

השתלטות עין הרע על הפה – פתאום אתה האויב של עצמך אתה מדבר כל הזמן דברים שעלולים לפגוע בך ולהרוס לך בבית במשפחה.

בעבודה, אתה עלול גם לומר דברים שאתה לא מתכוון להם אבל הלשון תופסת רגליים ומדברת מעצמה בלי כל שליטה של המוח.

ליצירת קשר ופרטים נוספים על מיטל אלבז לביא


מאמרים קשורים

Back to top button