נטורופתיה

נטורופתיה

מאת: פורטל אלטרנטיבלי, דליה ורדי
הנטורופתיה זוהי גישה טיפולית שמתבססת על חיזוק יכולת הריפוי הטבעית של הגוף ואיזונו.

הנטורופתיה מצויה בשימוש עוד משחר ימיה של האנושות. זוהי גישה טיפולית שמתבססת על חיזוק יכולת הריפוי הטבעית של הגוף ואיזונו, כפי שאמר היפוקרטס, מי שנחשב לאבי הרפואה המערבית והנטורופתית: "בכל אחד מאיתנו קיים רופא, אנחנו רק צריכים לעזור לו בעבודתו"!גישה זו דוגלת בטיפול בשורש הבעיה ולא רק בסימפטומים הנראים לעין. טיפול באדם ולא במחלה. 
לכן, הטיפול הוא עמוק, מקיף ועוזר למגוון רחב של בעיות, גופניות ורגשיות כאחד. כמו כן, הגישה הנטורופתית היא בעיקרה גישה מניעתית המתייחסת לחינוך לבריאות גופנית ונפשית, ומניעת התפתחות מחלות עתידיות, על פי הערכת גורמי הסיכון של המטופל.

הטיפול הנטורופתי כולל ייעוץ תזונתי, שימוש בצמחי מרפאשמנים ארומתייםפרחי באך ורפלקסולוגיה


הנטורופתיה לוקחת בחשבון את כל נתוני המטופל: גיל, מצב משפחתי, מצב רגשי/נפשי, הרגלי אכילה, אורח חיים, עבר רפואי והיסטוריה משפחתית, אישיות, נטיות והעדפות, דפוסי חשיבה ועוד..

רק לאחר עיבוד כל הנתונים וההסתכלות ההוליסטית על הגוף והנפש ביחד, יורכב הטיפול המתאים באופן ייחודי למטופל. הרי אין פתרון קסם אחיד לכולם. אנחנו שונים אחד מהשני, ולכן גם הטיפול מותאם באופן פרטני. התאמה זאת מעצימה את הטיפול ואת תוצאותיו, ומאפשרת איזון ותפקוד אופטימאליים של הגוף לאורך זמן.

הטיפולים מתאימים לתינוקות, ילדים ומבוגרים כאחד.


מאמרים קשורים

Back to top button