ספרי רוחניות

ספר מדיטציה

מערכת אלטרנטיבלי
אודות הסופר: ביל אנדרטון פיתח עניין במדיטציה בשנות השבעים, ומאז אותו הזמן למד ולימד את הטכניקה. אף שהוא שואב מאופני מדיטציה מסורתיים, הוא פיתח צורת מדיטציה שהולמת יותר את אורח המחשבה ואת סגנון החיים המערביים.

תרומתו העיקרית היא השימוש במדיטציה, לא רק כאמצעי לשחרור לחצים, אלא אף לשם צמיחה פנימית ושיפור איכות החיים. חקר העולמות הפנימיים דרש רכישת ידע בפסיכולוגיה מודרנית רלוונטית. זאת בנוסף למודעות לזרמים איזוטוריים כגון אסטרולוגיה ואלכימיה, העניקו לו כלי רב עצמה למטרת הרכבה של מפה של העולם הפנימי. זהו העולם הנחשף דרך הטכניקות של המחבר. ביל מנהל את מרכז פילגרימס המצליח שבגלוקסטר, שם הוא מארגן סדנאות מדיטציה ומנחה אותן. הוא כתב מספר ספרים, נשא נאומים רבים, והעניק ראיונות לרדיו.

הקדמה:
מדיטציה גוזלת רק מידה קטנה של זמן ומאמץ, אך שני סוגי היתרונות שהיא מספקת מהווים הצדקה גורפת לשימוש בה. תחילה, היא מציעה שחרור מלחצים ואפשרות להירגע. יש לכך השפעה ישירה על בריאותנו, וגופנו הוא שקוצר את הפירות. לפיכך מדיטציה מתאימה לאנשים הסובלים ממצבים הקשורים ללחצים כגון לחץ דם גבוה, חוסר אנרגיה או מיינד (MIND) פעיל מדי.

שנית על-אף שמדיטציה קשורה קשר הדוק לשיפור הפן הגופני-חומרי של החיים, ישנו היבט משלים הכולל מודעות למציאות הרוחנית של חיינו. מנקודת מבט זו, מדיטציה מהווה אמצעי ליצירת מערכות יחסים טובות יותר עם האני הפנימי שלנו ועם אנשים אחרים.


מדיטציה הינה משהו שכל אחד יכול ללמוד בקלות רבה עם מעט מאמץ. כמו כן, תגלו שהדימוי של מדיטציה בתור דיסציפילינה משעממת בה כל מה שעליכם לעשות הוא לרוקן את מחשבותיכם למשך זמן רב ככל הניתן, בעודכם יושבים בתנוחות קשות אם לא בלתי אפשרויות, אינו הדימוי המעסיק אותי. זאת משום שלדעתי הגישה המסורתית, האוריינטלית, אינה הולמת את סגנון החיים המערבי ואת אופן שבו אנו רואים את העולם. הטכניקה שאני פיתחתי נגישה ומעשית בהרבה מבחינה רוחנית וגופנית גם יחד. המטרה היא לחקור את תכני הנפש ולהתחקות רוחנית וגופנית גם יחד. המטרה היא
לחקור את תכני הנפש ולהתחקות אחר מעמקי הלא-מודע, מבלי למתוח שום שריר בניסיון לעשות כן!
העניין שלי בנושא התפתח בין היתר מתוך הצורך שלי לשפר את הביטחון העצמי שלי. זו הייתה הסיבה המעשית שבגללה התחלתי במדיטציה. אחר-כך גיליתי שזו גם דרך לפתח מודעות לממדים הרוחניים בחיים. מדיטציה באמת נהייתה עבורי אמצעי לגלות, לא רק מי אני, אלא כל מה שכתוב בספר מוגש לכם כדי שתוכלו לחוות ישירות, לאמץ אן לדחות כראות עיניכם. בחלק הראשון אעסוק בכל מה שאתם צריכים לדעת על מנת לערוך מדיטציה בביטחון וביעילות – כיצד לעשות זאת ולמה לצפות. אחר-כך אוביל אתכם למה שאני מכנה המימד "הרוחני" של מדיטציה – מה משמעותו לפיתוח עצמי, מה יש לתרבויות ולדתות שונות לומד על הנושא, כיצד זה מועיל וקשור לשימוש שלנו במדיטציה, וכולי.

הנושא הכללי הוא לבחון את תפקיד המדיטציה בתהליך הצמיחה והשינוי. משמעות הדבר היא לחוות, לא רק שיפור גופני, במונחים של שליטה בלחצים ושיפור איכות החיים הכללית, אלא אף צמיחה רוחנית ושינוי.

112 עמודים, כריכה רכה


מאמרים קשורים

Back to top button