פנג שואי

עיצוב חדרי ילדים על פי הפנג שואי

מאת: פורטל אלטרנטיבלי, שלומית שטיינברג
חדר שינה לילדים הינו משני ביחס לחדר שינה הורים, זאת לפי עקרונות הפנג שואי בבדיקת איכות הבית, אך עדיין חשוב לבדיקה.

חדר שינה לילדים הינו משני ביחס לחדר שינה הורים, זאת לפי עקרונות הפנג שואי בבדיקת איכות הבית, אך עדיין חשוב לבדיקה.

עיצוב נכון של חדר הילדים יכול:
* לתמוך בילדים מבחינה חברתית
* מעלה עבורם את הביטחון העצמי
* מעניק להם את הסביבה הנכונה והטובה ביותר ללמוד ולהתפתח!

מהם העקרונות לחדר שינה טוב לילדנו?
קיימים מספר פרמטרים, שיש לשים עליהם דגש בבחירת חדר שינה. העיקרון החשוב ביותר בפנג שואי הוא להביא אנרגיה טובה לבית ושהאנרגיה תישמר בבית.

כיצד ניתן לעשות זאת?
•ראשית בחירת חדר ובו חלונות שאינם ממוקמים ישירות מול דלת הכניסה לחדר השינה. חלון הממוקם ישירות מול דלת הכניסה "מבריח" את האנרגיה שרק נכנסה לחדר השינה, לכן במידה וקיים חלון שכזה, קיימים מספר פתרונות:

1.יש לסגור את החלון דבר שאינו שימושי ברוב חדרי הילדים. 
2.היות וברובם קיים רק חלון אחד, לכן הפיתרון השני הוא לתלות שבשבת/מובייל או קריסטל, שינתב את האנרגיה שנכנסת לחדר שינה לשאר חלקי החדר ולגרום לאנרגיה שלא תצא מהחדר דרך החלון.


•מלבד החלונות ומשמעותם בהכנסת אנרגיה ושמירתה חשוב לבחור חדר שינה שאינו בעל שיפוע של התקרה או בעל קורות ועמודים בתוך החדר. שיפועים או קורות מהתקרה יוצרים תחושת כובד ודחיסות, יותר מכך קורה הינה "חוצה" את גוף האדם בזמן השינה ויכולה לגרום לבעיות בריאות!

•בנוסף חשוב כי לא יהיו גורמים בעיתיים הממוקמים מול הילד, כגון זווית של שידה או ארון, המכוונים למיטה של הילד…

•חשוב גם כי הסביבה בחדר תהיה הרמונית- מרכז החדר יהיה פתוח ומסודר.

מה עושים שיש כמה ילדים בבית? איך נדע לבחור את החדר המתאים לכל אחד?
בדיקת חדר ובחירתו, נערכת בצורה מדויקת יותר בעזרת:
– מעלות הבית.
– חזית המבנה.
– תאריך הבנייה של הבית.
– בנוסף יש צורך בבדיקת תאריכי הלידה של דיירי הבית אשר הם חלק מהבית.

דרך תאריך הלידה, ניתן לאבחן מיהו האדם העומד מולי, מבחינת קווי האופי וההתנהגות בכל תחום חיים. בדיקת תאריך הלידה מאפשרת הסתכלות מדויקת האם אותו אדם נמצא בתקופה טובה בחייו או שלא?! אילו תחומי חיים חייבים יותר התייחסות ועבודה עליהם- מתוך הבית! כך ניתן לתקן, לאזן ולתעל כל אדם ואת תחומי חייו מתוך הבית.

ובמידה וקיימים שני ילדים בבית או יותר, ניתן לאבחן אילו מהילדים זקוק ל- ליותר ביטחון עצמי או- לדחיפה בלימודים או בכל תחום אחר. כאשר את אותו ילד נחזק מתוך הבית באמצעות בחירת החדר הטוב ביותר עבורו.

באמצעות תאריך הלידה של הילדים, ניתן יהיה גם למקם נכון את הילדים במיקומים הטובים להם- הן מבחינת מיקום המיטה למען שלווה ובריאות טובה ומיקום הנכון ביותר לשולחן הלימודים המאפשר ריכוז והצלחה בלימודים.

לילדים גדולים יותר מיקום המיטה מאפשר גם "אהבה ראשונה" טובה עבורם!
מיקום המיטה בחדר השינה, מעניק שלווה ושינה טובה יותר בלילה.
חשוב כי המיטה תהיה בעלת תמיכה של קיר או מחיצה, כך לילד תהיה תמיד הגנה וביטחון.

בנוסף חשוב שלילד תהיה שליטה על הנכנסים והיוצאים מדלת הכניסה לחדר.

יש לוודא כי השליטה על דלת הכניסה לא תיעשה ישירות מול דלת הכניסה, כלומר שמיקום המיטה לא יהיה ממוקם ישירות מול הדלת, אשר זו יכולה לגרום לעייפות רבה ולתחושת כבדות, חוסר שקט ואנרגיה ירודה מאוד עבור הילד.

חשוב כי המיטה תהיה באלכסון לדלת הכניסה ועדיין בעלת שליטה על הדלת, כך תגדל תחושת הביטחון עבור הילד והוא אינו יהיה עייף או טרוד במהלך היום.

במקרה של שולחן הלימודים, חשוב שלא להניח את השולחן ישירות מול דלת הכניסה, כך שהילד יושב במקביל לדלת הכניסה או עם גבו לדלת הכניסה, דבר שאינו מומלץ וגורם לבעיות ריכוז, חוסר חשק ללמוד, עייפות גדולה ושחיקה. 

איזור הממוקם ממול לדלת הכניסה בחדר השינה נקרא "איזור מת". רבים מאיתנו מניחים שם את שולחן הלימודים, לעומת זאת ניתן להניח באזור זה את ארון הבגדים או את שידת הלילה ושידת הטלוויזיה, כך שהאנרגיה הטובה תהיה במיקומים הנכונים בחדר ונוכל להשתמש באזורים הלא טובים מבחינה אנרגטית לחפצים שאינם משמעותיים.


סמלים טובים לילד:
עולם הפנג שואי בנוי מהטבע ולכן עולם החיות טוב לחדרי ילדים- ביניהם האריה, הדרקון והנמר טובים לחדרי הבנים ומביאים לכריזמה, לחוזק ולביטחון עצמי.

עבור הבנות החסידה, החזיר, הפרפר והצב טובים ומביאים לרכות, מזל טוב, ביטחון עצמי והגנה שמימית.

לכל ילד על שולחן הלימודים טוב להניח פסלון של פיל הטוב לזיכרון.

תעודות טובות בקיר דרומי ויצירות בקיר המערבי בחדר שינה, איזור המשחקים/כוננית טובים בקיר המערבי…

מבחינת תמונות, מומלץ תמונות עם "תוכן" לא תמונות מופשטות אשר אלו יוצרות חוסר מיקוד במטרה, בלבול וחוסר ריכוז.

דווקא תמונות של ילדים מאושרים, בית עם משפחה, פרחים וחיות טובים יותר ומביאים לאושר, יציבות וביטחון. לגבי יצירות אמנות שהילד הכין לבד, הקיר המערבי טוב לכך.

כך גם פינת המשחקים טובה לשם היות והמערב מתייחס לאושר, שמחת חיים בבית וליצירתיות.

מבחינת צבעים, גם לצבע קיימת משמעות!
הצבע יכול להתבטא בצבע הבגד, צבע הרהיט, הקיר או המצעים.
שימוש בצבעים בפנג שואי הם ככלי לטיפול ולאיזון האדם מתוך המבנה הקיים, כאשר גם מבחינת הצבעים, הכול קשור לטבע, במקרה זה לחמישה אלמנטים- עץ, אש, אדמה, מתכת ומים.

דרך תכונות האלמנטים ניתן לקבל הכוונה לגבי מהות ואופי האדם, קווי התנהגות, התאמה זוגית ומקצועית ואף אילו כלים וצבעים יכולים לחזק את אותו אדם לפי חמשת האלמנטים


מאמרים קשורים

Back to top button