אנרגיות חיוביות

רטרו-הילינג

מאת: פורטל אלטרנטיבלי, דוד חזון
טיפול שמסייע בעיקר לכל מי שמרגיש תקוע וגם לאלה שרוצים להעמיק ליצור קשר עם נשמתם הגבוהה.

רטרו-הילינג היא שיטת טיפול הוליסטית, המבוססת על ההנחה שמקור כשרונותינו ובעיותינו לטוב ולרע, הוא בחיים קודמים. האישיות שלנו היום, היא רק חלק קטן ממסע נשמתנו לאורך תקופות חיים שונות בגופים שונים.

הנשמה יורדת לכדור הארץ ומתלבשת על גוף אנושי, כדי ללמוד ולהתפתח. זוהי ירידה לשם עליה. בכל גלגול עוברת הנשמה שיעור אחר. עם רגע הלידה וככל שאנו גדלים ומתבגרים, אנו שוכחים את עברנו הקדום ולא יכולים לראות המשכיות. אבל, כחלק מהתוכנית הגדולה, ישנם סימנים לאורך חיינו המעוררים בנו תחושות וזיכרונות מעבר קדום, שלא מתקשרים לחוויות בחיינו הנוכחיים.

סימנים כאלה יכולים להיות למשל:
משיכה חזקה לדברים מסוימים (מדינה, שפה, לבוש, סגנון ארכיטקטוני, אנשים מסוג מסוים וכו') או להיפך: תחושת דחייה וגועל מדברים מסויימים.
תווי פנים ובעיות פיזיות.
פחדים.
דפוסי התנהגות.
תחושות המלוות אותנו לאורך חיינו ולא ברור מקורן.
תופעת דז'ה וו.


טיפול הרטרו-הילינג מסייע בעיקר לאנשים הרוצים להשתחרר מפחדים או דפוסי התנהגות, שמכשילים אותם בדרכם קדימה. הוא מיועד לאנשים הרוצים לברר מה מקורם של תחושות ורגשות המלווים אותם זמן רב. בירור בעיות פיזיות ובירור קשרים עם אנשים חשובים בחיינו. הטכניקה יכולה לעזור מאוד גם לאנשים הרוצים להעמיק לדעת את עצמם וליצור קשר עם נשמתם הגבוהה, ולאוו דווקא לטפל בבעיה כלשהיא.

לקפוץ אחורה בזמן
הטיפול הוא פרטני (מטפל – מטופל) ומבוסס על יכולת ריפוי עצמית של המטופל, בשילוב עם הנחיה של המטפל. בשלב ראשון מתבצעת שיחה מקדימה ומתוכה עולה הבעיה אותה רוצים לפתור או שאלה עליה מבקשים תשובה. ההנחה היא שהתשובות כבר ישנן וע"י חיבור עם התת-מודע בהתכווננות לנושא מסוים, יעלה הסיפור המתאים שיתן תשובה. אחרי ניסוח השאלה, ניכנס המטופל למצב הרפיה עמוק (בהנחיה כמובן).

המטפל מנחה את המטופל בתהליך של דמיון מודרך ודרך שלבים מסוימים (כולל מפגש עם המדריך הרוחני האישי של המטופל), עד למצב בו מסוגל המטופל לעבור בזמן ולראות עצמו בגלגול אחר או קודם. בשלב זה מתחיל המטופל לספר את אשר הוא רואה וחווה והמטפל מקשיב.

ישנה התערבות של המטפל במצבים בהם ישנן חסימות או צורך לקפוץ קדימה או אחורה בזמן, בכדי לברר פרטים מסוימים. המטפל מתערב גם כאשר צריך לעבור לשלבים אחרים בשחזור כגון: הרגע המהותי ביותר באותו גלגול, רגע המוות המכיל רגשות ומסקנות שאיתן עוזבים את החיים, יצירת הקשרים להווה ותיקון / רטרו-הילינג.

החוויה עצמה ויצירת הקשרים להווה, מעלה את מקור הבעיה למצב מודעות והתיקון עוזר לנו להפנים סוג של פיתרון. התיקון משנה את ההתייחסות שלנו כלפי מה שקרה בעבר ומראה לנו אפשרויות בחירה נוספות להתמודד עם מצב מסוים. בשלב התיקון רואה המטופל את החיים שעבר מנקודת מבט גבוהה ורחבה, ומסוגל להבחין בטעויות שעשה בבחירות שלו באותו גלגול. בהתאם לכך הוא בוחר מה יכול היה לעשות אחרת. לאחר שבחר, חוזר המטופל לאותה נקודה משמעותית בעבר ומשנה את התסריט בתהליך של דמיון יזום. שינוי התסריט מוביל לסיום שונה וחיובי של אותו גלגול, ומוציא את המטופל עם הרגשה טובה ומחוזקת לגבי המשכו בחיים אלו.


עבר, הווה ועתיד קשורים יחד, ולכן שינוי בעבר יביא לשינוי בהווה וכן גם בעתיד.

לפני היציאה מההרפיה, מקבל המטופל מתנה מהמדריך האישי שלו, המסמלת את התהליך שעבר ומרמזת על התפתחות עתידית בחיים אלו. במהלך זמן ההרפיה אין מצב של איבוד שליטה. המטופל מודע היטב למקום בו הוא נמצא ולמצב בו הוא שרוי. המטופל יזכור את כל הסיפור לאחר ההתעוררות .

השלב הסופי של הטיפול הוא למעשה ישום התיקון כאן ועכשיו בחיים אלה. לאחר שהמטופל ראה וחווה אפשרויות שונות להתמודדות עם הבעיה, והפנים את התיקון האנרגטי-מנטלי במהלך השחזור, הוא ימצא את עצמו מבצע את השינויים בחייו אלו ומתקדם בהדרגה. אם הבעיה היתה פחדים או בעיות פיזיות, ניתן לצפות להיחלשותם ואף להיעלמותם.

יתרונות הטיפול טמונים בכך שהוא אינו מצריך תלות בגורמים חיצוניים. כוח הריפוי בא מבפנים. רק אתם יודעים מה טוב בשבילכם. מי שבאמת רוצה לעשות שינוי או לחקור את עצמו, ומתמיד – יראה תוצאות.

בטיפול משולב לעתים גם טיפול אנרגטי בהילינג, העוזר להיכנס להרפיה ולשחרר מחסומים רגשיים ואנרגטיים.

כל שנדרש מהמטופל הוא לדעת את סיבת הפניה לטיפול, לזרום עם מה שהוא רואה וחווה במהלך השחזור ולהשאיר את הניתוח והביקורת לאחר הטיפול. אז יוכל לצפות לתובנות חדשות ומעניינות על עצמו ויקבל עזרה והנחייה ליישום.


מאמרים קשורים

Back to top button