גוף ונפש

גופנפש – מודעות

מאת: פורטל אלטרנטיבלי, שרה ביתן
השילוב של המילים גוף ונפש כקשר אחד – מוסכם כמעט על כולם היום: רופאים קונבנציונאליים, חוויות לא נעימות שעברת ומטפלים הוליסטיים למיניהם.

השילוב של המילים גוף ונפש כקשר אחד – מוסכם כמעט על כולם היום: מרופאים קונבנציונאליים ששואלים ומתייחסים בזמן הטיפול לרגשות שלך, על חוויות לא נעימות שעברת בבית או בעבודה או בחברה ועד מטפלים הוליסטיים למיניהם אשר מתמקדים על הקשר בין הגוף לנפש.
גם האנשים אשר לא מתחברים לטיפולים הוליסטיים אלטרנטיביים למיניהם מבינים ויודעים בנשמתם ומצליחים לחבר בין הסיבה לתוצאה. הסיבה (נפשית – כעסים, פחדים למיניהם, לחצים, בהלה) לבין התוצאה (כאב פיזי ועד מחלה).

הסיבה והתוצאה היא בעצם המודעות של האדם. ככל שאדם מודע יותר הוא מבין מדוע דברים קורים לו, איך הדברים גורמים לחסימות בנושאים שונים כמו מע' יחסים, משפחה, עבודה וכו'.
הלא מודעים שבינינו יודעים, מבינים ואפילו מפנימים על מהות הסיבה בחייהם, אך המרוץ של החיים חזקים מהם והם לא מסוגלים לעצור לרגע להאמין באמת, כדי לשנות, כדי לגעת.


ואולי, בעצם מפחדים לגעת באמת. הפחד הגדול של האדם הוא נגיעה באמת. לדעת באמת מה אני חווה ולמה אני חווה את זה. מה המחסום הרגשי שלי שעומד בפני כל אי הצלחה שלי איפה אני בעצם מתקשה. האמת בלהודות שאני מתקשה בכלל – חלק מאד כואב בפני האדם. האדם שואף להיות מושלם לפחות כלפי חוץ שתהיה שלמות – החברה מבקשת שלמות, מנדה את החלשים. כבר מילדות אנו רואים את הילדים מנדים ילדים חלשים, ילדים שונים.

וככל שננסה להיות כאחד הדומה לחברה כך אנו נתרחק מהאמת שלנו מרצון הנשמה שלנו.
הנשמה סובלת, כואבת ומחלחלת לגופים האתרים שלנו, להילות שסובבות אותנו אט אט עד שפוגעות בגוף הפיזי שלנו.

המודעות = רוחניות באה כדי לחזק את הקשר בין הסיבה לתוצאה.
מה חוויתי, כמה התקשיתי ומה התוצאה שקיבלתי הכאב המחלה, המכה שחוויתי.
ככל שאנו מודעים פחות כך יש מרחק של זמן עצום בין הסיבה לתוצאה וההיפך ככל שנהיה מודעים טווח הזמנים שבין סיבה לתוצאה יהיה קרוב מאד שבועות, ימים ואפילו שעות.

לדוגמא לכך אפשר יהיה לעשות תרגיל אישי : –
קיבלת מכה פתאומית (אצבע הרגל נתקלת בכיסא) – נסה לשחזר את שבריר השניה שלפני על מה חשבת. האם היתה שם מחשבה שלילית על נושא מסוים, על מישהו מסוים. האם היתה שם חוסר אמונה, פחד ממשהו או מישהו.


מחלה פשוטה של כאב גרון – עד כמה לפני כן (אפילו בתקופה של שבועות) הרגשת מבחינה נפשית במצב ירוד, אנרגיות ירודות, קרה משהו שלא יכולת לבטא את עצמך במילים, לא רצית לפגוע במשהו ולכן לא דיברת, לא רצית ליצור מריבה עם בן/בת זוג או אולי שותף לעבודה. ספגת וכך נוצרה המחלה.

כפי שאנו מייצרים כאבים, מחלות פיזיות כך מצד אחר, אנו יכולים לרפא אותם על ידי לימוד המודעות לשינוי התודעה.

המודעות הינה שיעור אחד ארוך מאד הנלמד במהלך חיינו נספג ונטמע בנשמתנו בנפשנו ואז בגופנו.
ע"י דמיון מודרך, ריפוי באנרגיות, תטא הילינג אנחנו יכולים לשנות את התודעה לרפא. כל אחד בקצב שלו, כל אחד ביכולות שלו. השינוי אינו חייב להיות דרסטי אלא שינוי זווית ראיה לפעמים מספיק כדי לשנות סביבה שלמה.

על מודעות אפשר לכתוב עשרות דפים ואפילו מאות שיעורים אך בואו נתחיל מהבנה שבאמת המודעות הינה חלק חשוב בהתפתחות שלנו, בהבנה של החיים ומשם נגלוש לריפוי נפשי ופיזי. שינוי יבוא בעקבות עבודה שלנו, ראשית בעקבות הרצון לשמוע, להבין ולהכיר בקושי מסוים ושנית ברצון לשנות.


מאמרים קשורים

Back to top button