גוף ונפש

נשמה, גוף ונפש

מאת: פורטל אלטרנטיבלי, ד''ר סיגלית גוסטר
הנפש היא גוף אור הזורם בדם המחבר בין הגוף לנשמה. היא מבטאת את כוחות ההישרדות הבסיסיים של האדם כוחות הנפש והצרכים שבו.

בזוהר הקדוש נאמר: אין הנשמה יוצאת מן הגוף עד אשר הקב"ה מתגלה לה, ואז בשמחה ובאהבה יוצאת הנשמה לקראת הבורא". 

נשמה:
בזוהר הקדוש נאמר: אין הנשמה יוצאת מן הגוף עד אשר הקב"ה מתגלה לה, ואז בשמחה ובאהבה יוצאת הנשמה לקראת הבורא". 

רבים מדברים על הנשמה. נשמה – אכן אחד הדברים המופלאים ביותר והבלתי ניתנים לקליטה, תפיסה,חישה ומגע. שום דבר לא מבטא ממש את מהות הנשמה, אנסה להבהיר ככל האפשר. 

האלוהות היא הבריאה – מקור האם של הנשמות. כשהנשמות היו בתוך האלוהות הן היו בתוך ההבנה – התובנה ולא היה צורך לתעד אותן. אך מרגע שהנשמה נולדה ויצאה לעולם נוצר צורך לתעד את הקוסמוס והבריאה עצמה – שהיא חלק ממנה. 

כשאנו מדברים על הקוסמוס – אנו מדברים על קרן הבריאה – אנרגיה תבונית של הבריאה. 
לא אחת מתוארת האנרגיה האלוהית כמייצגת את שני היבטי היקום: זכר ונקבה. 
בקבלה האנרגיה הנקבית נקראת ספירת בינה – השכינה, וספירת חוכמה מתארת את האנרגיה הזכרית. 


כפי שבורא עולם בחר אין ספור השתקפויות שונות גבוהות יותר וגבוהות פחות,כך הנשמה הייתה סוג של השתקפות הבורא ביקום הפיזי. לכן הנשמה היא גרעין אור שהינו חלק מאנרגיית האם – השכינה (וכגרעין של אור – חלק מהאלוהות גם האדם "בצלמו ובדמותו" הוא אלוהים קטן) יש לה יכולות חיבור למימדים אחרים, בניגוד לגוף הפיזי שאינו יכול לעשות כך. 

כשמדברים על הניצוץ האלוהי הקיים בתוכנו הוא אותו גרעין אור המחובר לבריאה ניזון ומזין. הוא האור הפנימי הקיים בתוכנו ומחובר לאור המקיף. 

הנשמה צריכה כלי בכדי להכיל את עצמה, לקיים את האור ולחברו אל המציאות האחרת – זהו הגוף הפיזי, מכאן המושג:" חוט הכסף האנרגטי" – המחבר את הנשמה של האדם מתוך הגוף הפיזי אל המימד הגבוה. 

לכן מהות הנשמה היא בעיקר בהבנה, בלמידה ובקבלה של אותה נשמה. 

כל נשמה יוצאת עם אפיון מסוים, מוטיב שילווה אותה לכל אורך תקופת חייה, לא משנה באילו גופים תבחר – היא קבועה. הבנת המקור הראשוני, הראשיתי, מהיכן יצאה מאנרגיית האם חשוב ביותר להמשך תפקודה בחיים אלה. 

זהו עולם נרחב של הבנות כמו ידיעת סוג הדם אותו אדם נושא. עצם הידיעה מאפשרת חיבור אל החיים, התובנות והקבלה שלהם. 

דרך נוספת להבהיר זאת:
בקבלה אילן הספירות מתבטא בגוף האדם הפיזי, וכפי שבורא עולם ביקש לבטא את עצמו בכדי להתרחב, כך השכינה – אנרגיית האם יוצאת מנקודה ספציפית המבטאת צורך ספציפי של הכרה, למידה,חיבור וחוויה. כך האלוהות חווה את יכולותיה האין סופיות, האין ספור אפשרויות – דרך הנשמות. 

כמובן שהנשמה היא דרך אחת לחוויה ולביטוי האלוהות בעוד שקיימים כלים נוספים להיבט האלוהי: מלאכים, ישויות אור, מדריכים, חוצנים, היקום הפיזי בכלל. 

כולם פאר היצירה של האלוהות. 
הנשמה היא שיא פאר היצירה, כנשמה תבונית לוקחת חלק להתפתח ולהתרחב ולהתחבר אל אנרגיית האם – השכינה – האלוהות. 

אלמלא הפוטנציאל של אנרגיית האב – המפרה את אנרגיית האם – השכינה לא הייתה יכולה לקלוט,לעבד לפתח אותה ו"ללדת, נשמה עצמאית שיוצאת למסע, והמסע ייתכן רק בעזרת כלי שיכיל אותה – וזהו הגוף הפיזי. 

גוף
תיאור קצר: עד היום לא נמצא הסבר שיסביר את הנס המופלא הזה שנקרא גוף האדם
תיאור מלא: עד היום לא נמצא הסבר שיסביר את הנס המופלא הזה שנקרא גוף האדם. 

"מכונה "משומנת מלווה ברמ"ח איברים ושס"ה גידים. כל איבר בתוכה מושלם – בעל תפקיד ומטרה מוגדרים,כאשר הכל ניזונים זה מזה ומאפשרים תפקוד מלא חיות ועוצמה של אותו הגוף. 

ככל שהאדם מטפח, שומר, מזין באהבה את הכלי המאפשר לו לחיות חיים תקינים מלאי מימוש, שמחה ובריאות גוף האדם נושאו בגאון ומאפשר בית לאותה נשמה שבחרה בגוף הספציפי הזה בגלגול זה בחייה לאפשר לה מימוש פוטנציאל מלא של התפתחות הנשמה. 
הגוף משתנה במהלך הגלגולים של הנשמה, כל גלגול בוחרת הנשמה גוף שישרת את צרכיה באותו גלגול בצורה הטובה ביותר. 

על תקינות הגוף, שמירתו והזנתו אחראי האדם בחייו. הוא בוחר מה יכנס לתוכו,מה יחווה הגוף. 
המקדש הפרטי של הנשמה בחיים אלה. 

היום יותר מאי פעם התגלו מחקרים מדעיים רבים המתארים את המחשבה הבוראת של האדם כחלק בלתי נפרד מתודעת הגוף. תורת הקוונטים – הסרט "בליפ", "הסוד" – זהו כבר סוד גלוי לכולם. 

מחשבה בוראת ומאפשרת איכות חיים טובה, ככל שהחיבור בין האדם לגופו תקין, זורם, מכיר בצרכיו כך הגוף חווה: בריאות והעצמה בחייו. 

גוף האדם בנוי מ – 4 גופים: פיזי, אתרי, רגשי – שכלי, גוף רוחני
גוף האדם נושא בתוכו מטענים חשמליים ובריאקציות כימיות כאלה ואחרות, ישנה תגובה חשמלית הנשלטת ע"י המוח. 


לכולנו יש שדה פרנה – (חיים) המקיף את הגוף – (לפי הקבלה האור המקיף) כתוצאה מזרימת אנרגיית החיים והמרידיאנים – ערוצי זרימה של אנרגיית הגוף. אלו יוצרים הילה – שדה אנרגטי המקיף את הגוף הפיזי בצורת ביצה, ההילה מתבטאת בצבעים שונים בהתאם למצבו של האדם.

השדה האנרגטי בגוף הרוחני בנוי מ 3 שדות זהים בגודל ובצורה, הם יוצרים צורה של מגן דוד תלת מימדי. מכאן השימוש במושג מרכבה – מגן דוד תלת מימדי.

בעבר על ידי שימוש בטכניקת נשימה עתיקה יכל האדם ליצור שדה אנרגטי ענק שהתנשא לגובה של עד 17 מטר – היא "המרכבה המופעלת" לשינוי מצב תודעה. (הסיפורים על הצדיקים שהיו בבוקר בצפת ובצהרים בירושלים…)

השדה האנרגטי שלנו הוא הבסיס לעבודה העל חושית המאפשרת "נחיתת" ישויות וחיבור אל המימדים האחרים

הנפש
תיאור קצר: דימוי האלוהות לאדם נמצא משחר הימים בהיסטוריה. אל לנו להסתכל על גוף האדם כבשר ועצמות כי אם מימד אין סופי של הנשמה – דרך לקשר בין האדם ליקום. האדם הינו "שלד" של כל היקום,"עץ חיים" מעבר להיותו שותף לבריאה, מקבל הזדמנות לקבוע את מהלכי היקום.

תיאור מלא: דימוי האלוהות לאדם נמצא משחר הימים בהיסטוריה. אל לנו להסתכל על גוף האדם כבשר ועצמות כי אם מימד אין סופי של הנשמה – דרך לקשר בין האדם ליקום. האדם הינו "שלד" של כל היקום,"עץ חיים" מעבר להיותו שותף לבריאה, מקבל הזדמנות לקבוע את מהלכי היקום.

החוליה המחברת בין הנשמה לגוף הוא – הדם – הנפש.

הנפש היא גוף אור הזורם בדם המחבר בין הגוף לנשמה. היא מבטאת את כוחות ההישרדות הבסיסיים של האדם כוחות הנפש והצרכים שבו.

כאשר יש הפרה באנרגיית הנפש נוצר פגם בתפקוד הנפשי הפסיכולוגי של האדם.

לפי הקבלה הנשמה עשויה מחומר רוחני עליון, ובנויה מ – 5 רבדים:
נפש, רוח, נשמה, יחידה וחיה. (לפי הסדר ההתפתחותי – האנרגטי מהמדרגה הנמוכה ביותר עד לחיבורה מחדש לאלוהות).


מאמרים קשורים

Back to top button