חוקים רוחניים

הדרך להשיג את האושר הנכסף

מאת: פורטל אלטרנטיבלי, רן אושר
איזון פנימי חשוב כדי לחוש רגיעה ואושר. השפע מגיע אל אדם המאפשר לעצמו איזון ופועל מנקודה זו.

חוק הקצוות מלמד אותנו איך לאזן את רגשותנו ותחושותנו כדי להגיע להרמוניה ולאושר.

האם קרה לכם שהייתם בסביבה אנושית זרה, חשתם חוסר בטחון ומבוכה ושתקתם, עד אשר הגיע לפתע אדם מוכר למקום? זוכרים מה עשיתם? סביר להניח שכשהגיע אותו אדם מוכר, מיהרתם אליו ופתחתם בשטף דיבור, כאילו הייתם צריכים להשלים את כל זמן השתיקה והמבוכה על ידי מילים.

נטייתנו האנושית לאזן את עצמנו ואת מצבנו, גורמת לנו להגיב למציאות סביבנו דרך "חוק הקצוות". חששתם שדבר מה שלילי שיתרחש, פחדתם ומסיבה כלשהי הדבר לא התרחש, תהיה מידת השמחה גדולה כמידת החשש. מהקצה האחד לקצה האחר.


חוק הקצוות מלמד אותנו להתאזן דרך יצירת תגובה נגדית חיובית, השווה בעוצמתה לחוויה הראשונית השלילית. לפיכך, אם רצוננו לחוש איזון והרמוניה, נכיר בכך שעל כל חוויה שלילית, קיים צורך ליצור חוויה חיובית מאזנת. עברתם יום קשה בעבודה? העניקו לעצמכם פינוק בבית. לא זזתם זמן ארוך מול המחשב, עשו פעילות גופנית מספקת. לעומת זאת, כשתחושו בחוויה חיובית, אל תמהרו ליצור שלילית למולה, אלא חזקו את החיובית.

איזון פנימי חשוב כדי שנוכל לחוש רגיעה ואושר, וכדי שנוכל למשוך אל חיינו את המציאות הרצויה לנו. השפע מגיע אל אדם המאפשר לעצמו איזון ופועל מנקודה זו. בכתבות הקודמות דיברנו על השלבים הראשונים המובילים לאיזון פנימי, שלב המודעות ושלב הרגיעה. הפעם נמשיך לשני השלבים הבאים: שלב הגוף הפיזי ושלב היצירתיות.

הגוף הפיזי
כל חוויה יוצרת זיכרון המוטבע בגוף. כך למשל, אם חווינו דבר מה מפחיד, האנרגיה של הפחד נותרה בגופנו. יש האוגרים פחדים באזור הבטן, יש באזור העורף ויש במקומות אחרים בהתאם למבנה האדם. כאשר יש בנו מאגר של אנרגיות שלא התפרקו, נחווה קושי ותעוקה בגוף. לחץ בראש, כאבים בפרקים, בגב, בעורף, יתכן אפילו חולי כזה או אחר, היכולים לנבוע מחוסר איזון אנרגטי.

הרפואה האלטרנטיבית מאפשרת לנו לאזן את הגוף בכלים רבים: הילינג לסוגיו, רפלקסולוגיהשיאצוארומתרפיהאקופנטורה, אומגה ועוד. בעזרת שיטות אלה ורבות נוספות, יכול המטפל לשחרר מגופנו את האנרגיות העודפות וליצור איזון. באם מידת חוסר האיזון שלכם נמוכה – אמליץ לבצע את הפעולה הבאה:


עצמו את עיניכם וחושו היכן בגופכם קיים מתח. מקדו את תשומת ליבכם באזורים שונים של הגוף – מכפות הרגליים עד הקודקוד. זהו היכן קיימת אנרגיה דחוסה. אם למשל זיהיתם תחושה כבדה באזור הכתפיים, התחילו לנשום אליהן, כוונו את שאיפת האוויר אל הכתפיים וחושו כיצד אזור זה מתנקה ומטהר. הוסיפו הדמיה של אור, דמו שאתם שואפים אור אל האזור הדחוס ונושפים אנרגיה שלילית ממנו. תהליך פשוט זה עושה פלאים!

יצירתיות
חוסר איזון הקיים בגוף, שואף להתאזן על ידי שחרור של האנרגיה העודפת. אחד הכלים הטובים לשחרר את עצמנו ממתח ומעודף אנרגיה הוא יצירתיות. יצירתיות מאפשרת לאזן ולשחרר אנרגיות מהפנים אל החוץ, היא מאפשרת לנו לבטא את הייחודיות שלנו ובכך ליצור איזון פנימי. יצירתיות אינה חייבת להתבטא בציור מדויק, או נגינה איכותית, יצירתיות מבטאת את החופש שלנו לבטא עצמנו בכל דרך בה נחשוק.

ראו כיצד הילדים הקטנים מקשקשים סתם כך על דף, זוהי יצירתיות המשחררת את הטבע הפנימי. למדו עצמכם לצייר ולקשקש סתם כך, לרקוד עם עצמכם ללא קהל וללא צורך להרשים איש, לנגן כמו ילד, לחבוט קצת על הפסנתר. ככל שתשתחררו ליצור מתוך הטבע הפנימי, כך תשחררו יותר דחסים אנרגטיים ותחוו איזון ואושר.


מאמרים קשורים

Back to top button