חוקים רוחניים

קבל את עצמך כפי שאתה

מאת: פורטל אלטרנטיבלי, רן אושר
האם אתם מקבלים את עצמכם כפי שאתם? "חוק הקבלה העצמית" מלמד אותנו שהיחס שנקבל מזולתנו תלוי ביחס שניתן לעצמנו.

האם אתם מקבלים את עצמכם כפי שאתם? שאלה זו היא בסיסית וחשובה בכל תחומי החיים. בנושא הזוגיות, כדי לחוות זוגיות הרמונית ולמגנט את האדם הנכון, מומלץ לאמן את התובנה הבאה: כל יחס שאנחנו מקבלים מזולתנו, משקף את יחסנו כלפי עצמנו.

אדם הנוטה לבקר ולשפוט את עצמו, ימגנט אל חייו אנשים שיבקרו אותו. אדם המעריך ומקבל את עצמו, ימגנט אל חייו פרגון. אדם הכועס על עצמו, ימגנט אל חייו כעס וריב, וכן הלאה. כל אחד מאתנו מושך אל חייו את אנרגיית התודעה האישית שלו.

אדם המאמין כי אינו ראוי לזוגיות כיוון שאינו יפה מספיק, חכם ועשיר או שהוא לא מאמין שהזוגיות הנכונה נמצאת, מקרין אמונות אלה סביבו. גם אם לא יספר לאחרים על אמונותיו, המציאות שתיווצר בחייו, תשקף לו אותן. כאשר אדם לא מקבל את עצמו כפי שהוא, הוא יחווה אי קבלה חיצונית.


חוק הקבלה העצמית מציע לנו ללמוד לקבל את עצמנו בדיוק כפי שאנחנו. כל אחד מאתנו שונה, מיוחד ואיכותי בדרכו שלו. לכל אדם פחדים ואומץ, כעס ושלווה, דאגה ובטחון. כולנו חווים את העובדה שאנחנו איננו מושלמים, אך עלינו ללמוד להכיר בהיותנו שלמים – בדיוק כפי שאנחנו.

האם אנשים חכמים במיוחד, יפים במיוחד או עשירים במיוחד הם באמת מאושרים? האם הזוגיות הטובה תמיד קיימת אצל אלה שלהם תכונות מושלמות לכאורה יותר משלנו? מניסיוני כיועץ ומלווה רוחני של אנשים רבים, למדתי שהמציאות אינה כזו. יש אנשים יפים חסרי בטחון, כפי שיש אנשים יפים בעלי בטחון. יש אנשים חכמים חסרי מזל, כפי שיש אנשים חכמים בעלי מזל. ככל שלמדתי להכיר יותר אנשים, למדתי לדעת שאין קשר בין תכונות של "מצליחן ", לבין הצלחה אמיתית. 

הנתיב היעיל ביותר להצלחה מתחיל מהאדם עצמו. אדם הבוחר לשדר אל העולם קבלה עצמית, מקבל מתנות מהחיים. כאשר אדם מקבל משוב חיובי ומעודד במהלך חייו, הוא יאפשר לעצמו לחוות תחושה חיובית ועידוד פנימיים משלו. אנרגיה זו תוקרן אל החוץ וההזדמנויות הטובות בחייו של אדם זה יהיו רבות. 

רובנו קיבלנו הגבלות וביקורת במהלך חיינו וחלק מהאנשים גדל בעולם שלא מקבל אותנו כפי שאנחנו, אלא אם נעמוד בתנאים מסוימים. הפרסומות, הסרטים, החברים, כולם מדברים על הצורך להיות מושלם, על הצורך להיראות כמו שחקן כזה או אחר, על דיאטה, על התנהגות מסויימת, על צורת חשיבה ולימוד. על כך שאנחנו צריכים כל הזמן להשתפר ולהתרחק ממי שאנחנו באמת. כך, רבים מאתנו לומדים באופן שיטתי כיצד לא לקבל את עצמם, כיצד להסתיר את "הפגמים" שלהם, לדבר בשפה סחבקית או מתוחכמת יותר, להיות "אין", לעבור ניתוח פלסטי, לחייך אל האנשים הנכונים ולהימנע מלבטא רגשות אמיתיים.


חוק הקבלה העצמית, אומר לנו שדווקא מי שאנחנו, כולל אותם "פגמים" אנושיים, ראוי לאהבה וקבלה מלאים. כי רק אדם המוכן לקבל את חסרונותיו, יוכל ליהנות מיתרונותיו. ולכולנו יתרונות רבים!

כלים למימוש הקבלה העצמית:
כפי שמצב של חוסר קבלה נובע ממילים ששמעתם, כך מצב של קבלה יכול להיווצר תוך שימוש במילים. הפעם במילים שלכם.
אמנו את עצמכם בתקשורת פנימית עם עצמכם. חזרו ואמרו את המשפטים הבאים:
1. אני לומדת לאהוב ולקבל את עצמי בדיוק כפי שאני.
2. אני סומך/ת על עצמי ובוטח/ת בעצמי.
3. אני איכותי/ת בדיוק כפי שאני.
4. אני יפה בדיוק כפי שאני.
5. אני מושך/ת אל חיי את האנשים המתאימים לי באמת ופתוח/ה לקראתם.
6. לאחר זמן מה ניתן לשנות את המשפט הראשון ל "אני אוהב/ת ומקבל/ת את עצמי, בדיוק כפי שאני."
 
צרו לעצמכם את המשפטים האישיים שלכם ושנו את תפיסתכם.
 
ב ה צ ל ח ה !


מאמרים קשורים

Back to top button