חוקים רוחניים

חוק האיזון הקוסמי

מאת: פורטל אלטרנטיבלי, רן אושר
קיימים מספר חוקים רוחניים, שאם נלמד לפעול לפיהם, נחייה חיים מאושרים וממומשים יותר. הפעם נתייחס אל נושא ההרמוניה ואל חוק מס. 5 "חוק האיזון הקוסמי".

האם אתם רגועים?
האם אתם חשים שחייכם זורמים ונינוחים?

אדם מאוזן חש רגוע יותר והרמוני יותר עם סביבתו. אדם מאוזן יכול ליצור זוגיות והזדמנויות טובות למימוש עצמי. אדם מאוזן מאושר ובריא יותר. 
כל גוף בטבע שואף להחזיר עצמו למצב הראשוני שלו, ובתוך כך לחוות איזון. למשל: גוף האדם שואף באופן טבעי לחזור למצב הבריאות המלאה, לפיכך הגוף שואף לאזן עצמו בכל מצב של סטייה. כאשר הגוף חווה עייפות לדוגמא, הוא יאותת לאדם על כך כדי לאזן עצמו ויישן. בנושא הבריאות נעסוק בהרחבה בעתיד. 
דוגמא נוספת: המתכת שואפת לחזור למצבה הראשוני, לפני שנוצרה בידי האדם, היא תשאף לפרק עצמה בעזרת תהליכי חמצון שיוצרים חלודה, המפוררת את המתכת. 
כך גם אנחנו, שואפים לאזן את עצמנו בכל רגע נתון. האנרגיה הפנימית שלנו מחפשת איזון. לעיתים נחפש את האיזון ממקורות חיצוניים, כסף, חברים, או זוגיות ולעיתים מתוך עצמנו. 
כדי להצליח בחיים, למגנט את הזוגיות הנכונה אל חיינו, או סתם להגיע אל שלוה נפשית – מומלץ לבצע תהליך איזון פנימי, טרם נצא אל המציאות החיצונית. 


לרוחניות כלים רבים ליצירת איזון זה: שיטות הטיפול האלטרנטיביות – העוסקות באיזון האנרגיה בגופנו ובכך עוזרות למנוע ולרפא חולי וליצור תחושת נינוחות ובטחון פנימיים. גם השימוש בדמיון מודרך ובמדיטציות תורם רבות להשגת האיזון.

איך ניצור איזון בכוחות עצמנו?

שלב א – שלב המודעות
כמו כל תהליך, גם האיזון הפנימי מתחיל עם מודעות. האם אתם מודעים למקומות בהם אינכם מאוזנים? בגוף קיימים אזורי אנרגיה שונים, אנרגיה רגשית, אנרגיה מינית, אנרגיה חומרית, אנרגיה שכלית ואנרגיה רוחנית. אדם המרבה למשל, לחשוב ולנתח בעזרת האנרגיה השכלית, אך ממעט לחוש בעזרת האנרגיה הרגשית יחוש חוסר איזון. מצב זה יוקרן אל החוץ ולא יאפשר לו למגנט זוגיות מאוזנת. הוא ימשוך אל חייו קשר עם אדם המתקשה להתחבר אליו מבחינה רגשית. או במקרים אחרים יהיה לו קשה מאד לממש קשר זוגי כיוון שהאנרגיה הרגשית לא מושכת מציאות כזו, הוא יצליח ליצור ידידויות שכלתניות ולא אינטימיות.
מודעות עצמית היא כושרו של אדם להתבונן בעצמו וללמוד. ניתן ללמוד תחום זה מתוך עצמנו, מיועצים רוחניים או פסיכולוגים, מסדנאות מודעות ומשיחה טובה עם חבר טוב. מודעות שכזו ממליצה לנו לצאת לרגע מעורנו ולצפות על עצמנו ועל חיינו. האדם המרבה לחשוב ולנתח, למשל, אם הוא יתבונן לרגע על עצמו ומהלך חייו, הוא יזהה מצבים בהם זכה לאינטימיות ולו לקטנה ביותר. מודעות היא היכולת להכיר את עצמנו כפי שאנחנו, היכולת לזהות היכן אנו נתקעים ובאילו מצבים אנחנו זורמים. בשלב המודעות אין עדיין פתרונות, יש רק התבוננות.


שלב ב – שלב הרגיעה

מצב הרגיעה מאפשר לאדם ליצור איזון פנימי בכוחות עצמו. כשאנחנו רגועים, האנרגיות שלנו שואפות לאזן את עצמם. קיימים כלים רבים ליצור רגיעה. כלים אישיים, רוחניים, תזונתיים, יצירתיים, גופניים, פסיכולוגיים ואף פסיכיאטריים. 
רוב האנשים מסוגלים לאזן את עצמם בעזרת התודעה, אך לא תמיד הם מכירים בכך.
התודעה האנושית היא כוח מופלא המאפשר ריפוי ואיזון בכל הרבדים.
דמיינו לימון, חיתכו אותו, וסחטו את המיץ החמוץ אל תוך פיכם. דמיינו כי כמות גדולה של נוזלים זורמת מהלימון אל תוך פיכם. ועתה הפה מלא בטעם החמוץ.
עתה תגלו, שלמרות שהלימון הוא לימון דמיוני, בלוטות הרוק שלכם יתחילו לעבוד ותחושו ברטיבות בפיכם. הגוף מגיב לכוח הדמיון. הוכח כי האדם יכול לרפא עצמו ממחלות ובמקרים אחרים ליצור חלילה חולי, בכוח התודעה.
 כפי שהלימון נוצר בדמיון, כן ניתן ליצור מצבים מרגיעים והרמוניים בדמיון. הגוף יגיב בהתאם.


מאמרים קשורים

Back to top button