יוגה ומדיטציה

מדיטציה עם קריסטלים לאיזון מערכת הצ'אקרות

מאת: פורטל אלטרנטיבלי, אלכס קצ'אן
תהליך זה יעשה על ידי ריכוז על כל צ'קרה בניפרד החל מן הצ'קרה התחתונה – צ'קרת הבסיס ועד לצ'קרה העליונה צ'קרת הכתר, תוך כדי ריכוז על התחושה, הצבע ואבן החן השייכים אליה.

שלב ראשון – הכנה 
בחר לך שבעה אבנים – אבן לכל צ'אקרה, לפי מפתח האבנים והצבעים שהובא לעיל. שים את האבנים לפנייך בשורה, מהכהה ביותר ועד הלבנה. טול את האבן הראשונה, הכהה ביותר, המתאימה לצ'אקרת הבסיס והתבונן בה כדקה במבט חודר תוך מחשבה על צבעה, תכונותיה, ותוך כך שאתה מדמה את איזור צ'אקרת הבסיס. חזור על תהליך זה עם האבן אותה בחרת עבור צ'אקרה המין, וכך גם לגבי האבן אותה בחרת עבור מקלעת השמש וכן הלאה. בעזרת תהליך זה תצליח לזכור ולחוש את הצבע והמהות של כל אבן ואבן כשלעצמה. 

שלב שני – כניסה למצב של הרפיה 
התרווח לך בשכיבת פרקדן על המיטה או על מזרון. טול את האבן הראשונה המתאימה לצ'אקרת הבסיס והנח באיזור עצם הזנב מתחתך ואת השניה המתאימה לצ'אקרה המינית כ10- ס"מ מעליה. את האבן השלישית זו של "מקלעת השמש" הנח על הבטן באיזור הטבור, את הרביעית באיזור החזה, את החמישית באיזור הגרון, את הששית על המצח בנקודה שבין שתי העינים ואת האבן השביעית מעל הקודקוד.
החל בתהליך של הרפיה על ידי מספר שאיפות ונשיפות עמוקות ואיטיות, כאשר אתה מדמה לעצמך שעם כל נשיפה ונשיפה אתה "נושף" את כל המתח מגופך. אחר כך החל בכיווצי שרירים שונים בגוף, החל מכפות הרגליים, הקרסוליים, הירכיים, שרירי העכוז, שרירי הבטן, החזה, הכתפיים, הידיים והאגרופים ולבסוף איזור הצוואר והראש. עשה זאת לסירוגין, כאשר בכל פעם שאתה מרפה את אותו איבר, חוש את תחושת החום החודרת לכל איבר ואיבר שכווץ. אל תשכח לנשום נשימות איטיות ועמוקות משך כל התהליך.
באם הינך מורגל לשיטות הרפיה שונות במקצת תוכל לפעול לפיהן. לאחר שתחוש שכל הגוף רפוי תוכל לעבור לשלב הבא שהוא ויזואליזציה (דימוי) תוך כדי ריכוז על כל צ'קרה וצ'קרה.


שלב שלישי – תהליך ההדמיה לצורך איזון הצ'קרות 
תהליך זה יעשה על ידי ריכוז על כל צ'קרה בניפרד החל מן הצ'אקרה התחתונה – צ'אקרת הבסיס ועד לצ'אקרה העליונה צ'אקרת הכתר, תוך כדי ריכוז על התחושה, הצבע ואבן החן השייכים אליה.
התרכז על צ'אקרת הבסיס, הצבע המאפיין אותה והאבן המונחת באיזור עצם הזנב. התרכז על התחושה האופיינית לצ'אקרה זו – תחושה של פחד. בחר לך סיטואציה מחיי היומיום שלך המעוררת בך אי ודאות ופחד. האם זה אי ביטחון כלכלי, או שמא פחד מנטישה רגשית?

תן לתחושה להציף אותך ומקד אותה באיזור הגב התחתון ועצם הזנב. דמה כיצד האיזור נעשה חם יותר ויותר עם כל נשיפה ונשיפה, התמקד באבן המצויה באיזור זה וחוש כיצד היא הולכת וקולטת את חום גופך.
בשלב מסויים, לאחר שהעלת את התחושה המתאימה בתודעתך חוש כיצד חום האבן מפוגג את התחושה עד אשר היא נעלמת ואת מקומה תופסת תחושת ביטחון והגנה. לאחר כמספר דקות, לאחר שתחוש שהאיזור רפוי דיו, תוכל לעבור לצ'אקרה הבאה.

התרכז כעת על הצ'אקרה השניה. בחר לך סיטאציה של קירבה אינטימית או אולי תהליך יצירתי. במידה ויש לך קשיים, שוב וחוש אותם במודעות. עכשיו זה הזמן. אל תנסה להתחמק ולברוח מתחושות. רק על ידי כך שאתה מעלה אותם למודעות שלך, אתה גם יכול להיפטר מהם. רכז שוב את תשומת לבך לאיזור הצ'קרה השניה, האבן והצבע, וחוש כיצד החום היוצא ממנה מרפה ומפוגג את כל דאגותיך ומחליפם בתחושות חמימות ושמחה. 

לאחר כמספר דקות עבור והתרכז על הצ'קרה השלישית. הפעם התחושה שיהיה עליך לחוש הינה של כעס ותסכול רגשי. הקדש לצ'אקרה זו יותר זמן, מאחר וקל למרכז זה, האחראי על מכלול החיים הרגשיים שלנו, לצאת מאיזון. בחר לך סיטאציה בה חשת כעס ותיסכול עמוק, זה יעזור לך בהמשך להיפטר מתחושות קשות של טינה, כעס, מרירות וכו'. אל תוותר, דמה את הסיטואציה לפרטיה, וחוש כיצד החמימות העולה מן האבן גלים גלים, מפוגגת תחושות קשות אלו ומכניסה אותך לאווירה של רגיעה ולמצב בו אתה רואה את הדברים מנקודת מבט יותר גבוהה ומנוטרלת מרגשות קשים, ממבט של הבנה.

כעת התרכז על הצ'אקרה הרביעית צ'אקרת הלב. העלה בדמיונך תחושות של חמלה ואהבה ללא תנאי. אולי אהבה אימהית לילד, לאח, לידיד וכו'. שוב התרכז באיזור הלב, הצבע והאבן המונחת, תוך דימוי שהתחושה נובעת ומתפשטת מן האבן אל כל איזור החזה, הגב האמצעי, הכתפיים והידיים. חשוב בהמשך על אהבה למין האנושי בכלל ולכל אדם באשר הוא אדם, וכן על אהבה החובקת ומקיפה את כדור  הארץ כולו. מובטח לך שתעבור חוויה מעניינת בכך שתחוש תחושה מענינת זו שאין אנו בדרך כלל חשים בחיי היומיום. 
כעת התרכז בצ'אקרה החמישית – צ'אקרת הגרון. דמה עצמך לעומת אחרים, האם יש לך קשיים בלבטא עצמך, בין אם מבחינה לוגית, בין אם מבחינה רגשית?

האם קשה לך לומר לאדם מסוים שאתה בעצם אוהבו, או לחילופין, אינך מרוצה מן הדרך בה הוא מתייחס כלפיך. "הזמן אותו לשיחה" בדמיון שלך, אך מעמדה שונה- עמדה של כוח. התרכז באיזור הגרון, הצבע הכחול המתאים לו ובחמימות העולה מן האבן, ודמה כיצד היא נותנת לך את האפשרות לפתוח את סגור ליבך ולבטא את כל אשר יש לך לומר. חוש שאם יש לך צורך להעביר ביקורת אינך עושה זו מנקודת עליונות ומרירות, אלא באוביקטיביות ותוך רצון להביא לתוצאות הרצויות ביותר.


בבואך להתרכז על הצ'אקרה השישית – העין השלישית, יהיה עליך לדמיין תחושה של עוצמה במחשבה ותחושה שתוכל להשיג את כל אשר  תרצה. כדאי "שתניח הצידה" למספר דקות את תחושת הספקנות והמוגבלות שלך ותחוש שאתה "כל יכול". בחר לך מטלה כלשהיא שברצונך להוציא לפועל. דמיין כיצד קרן של אנרגיה יוצאת מאיזור המצח, באיזור שבין שתי הגבות ותוכניתך הולכת וקורמת עור וגידים, שלב אחר שלב, עד אשר היא ניצבת לפנייך בשלימותה. החזק את התמונה בדמיונך כממשית ומוגמרת, מה שיתן לך המון כוחות בחיי היומיום להגשים ולממש דברים שאולי לא חלמת עליהם עוד קודם.

כעת, התרכז על הצ'קרה האחרונה, צ'אקרת הכתר, תוך המחשבה- מהו האלהים עבורך, ותוך מחשבה שישנה יד מכוונת אשר מוליכה אותך לקראת גורל ויעוד מסוים. דמה עצמך קשור לאותה מהות ענקית של אור שהיא "אלהים עבורך", וחוש כיצד כל התחושה מתמקדת באבן הבהירה – הלבנה שמצויה באיזור הקודקוד שלך, עד שהיא הופכת למעין פנס זוהר המאיר על הגוף כולו. קרוב לודאי שתחוש בגל של חום אשר יציף את כל גופך.

שלב אחרון – מדיטציה ספונטנית וסיום התהליך
כעת, כל מערכת הצ'אקרות שלך מאוזנת. המשך לשכב פרקדן תוך רגיעה מוחלטת ובתחושת עירפול נעים האופפת אותך. מכאן ואילך אינך חייב עוד לעשות דבר, אלא רק להניח לדברים לקרות. כעת העל-הכרה שלך "תתפוש פיקוד" בשילוב עם האנרגיות של האבנים. רק עקוב בתשומת לב אחר כל התחושות הפוקדות אותך, ותן למחשבות לזרום בחופשיות. כאשר תהיה מוכן לצאת מתהליך זה ספור עד חמש בליבך, ואז פשוט ידייך ורגלייך, נשום נשימה עמוקה ופקח את עינייך.
מובטח שתחוש רענן ומלא מרץ. לתשומת לבך – אתה זקוק ל 20- עד 40 דקות לצורך תהליך זה, וכמובן לסביבה שקטה, כך שלא תופרע משלוותך.


מאמרים קשורים

Back to top button