פירוש חלומות

חלומות ארוטיים – חלק שני

מאת: פורטל אלטרנטיבלי, שגיא מנדלבוים
פעמים רבות, בלי לדעת, הצורך המיני שלנו מתעורר בעקבות גורמים חיצוניים או ביולוגיים.

במאמר הקודם הצגתי את סוגי החלומות הארוטיים והסברתי שלא כל חלום ארוטי הוא אכן מיני. להיפך, פעמים רבות חלומות מסוג זה מייצגים פשוט צורך בקשר אינטימי, קרבה ולאו דווקא צורך מיני גרידא.

אך בכל זאת ישנם לא מעט חלומות בהם החלום הוא מיני, ויכול פשוט לייצג את הצורך המיני שיש לחולם: בעל המחכה כבר כמה שבועת שאשתו תחזור מחו"ל, חיי רווקות לא מוצלחים, במקרים אלו ואחרים בהחלט סביר שיעוררו חלומות מיניים.
פעמים רבות, בלי לדעת, הצורך המיני שלנו מתעורר בעקבות גורמים חיצוניים או ביולוגיים: יש כאלו שעבודה מאומצת בחדר הכושר יעורר אצלם חלומות מיניים, ישנם נשים המושפעות מזמני מחזור או ביוץ. אולם לא משנה מהי הסיבה, החלום הארוטי הנו חלום בריא בו הלא מודע נותן לנו אור ירוק להתחיל לממש את מה שהטבע קורא לנו לעשות.

אך פעמים רבות החלום אינו כה פשוט. ובמקרים רבים הלא מודע מנסה דרך החלום לחדש לנו ולהראות שבכול זאת יש לנו פנטזיות מיניות, שאיפות סודיות, מחשבות ותשוקות כלפי הצד השני.
אבל איך נדע מה רוצה הלא מודע שלנו להגיד? האם החלום המיני מרמז על צורך חד-פעמי, או ההיפך הוא הנכון ויש לנו שאיפה סודית להתחתן עם גבר החלומות. האם מדובר ברומנטיקה, ספונטאניות, או בצורך להכרזה ברורה יותר של הצרכים שלנו ושל אהבתנו? ובכן, אני מקווה שאת התשובות לשאלות אלו תקבלו בשני המאמרים הקרובים המהווים מדריך מקוצר לסימבולים מיניים.

אך תחילה, לפני שאמשיך, לטובת אלו שלא קראו את המאמרים הקודמים, חשוב לי להזכיר כי לפני שאנו נגשים לפתרון חלום, עלינו לוודא תחילה שהסימבול שהופיע בחלום הוא אינו רלוונטי לאירוע שהתרחש בחיי החולם, ורק לאחר מכן, כשנשללת אפשרות זו אנו יכולים להתחיל לפרש את החלום.
כך למשל, בחורה שהתחילה עכשיו ללמוד זואולוגיה והגיע לפרק של נחשים, אליו היא לא מתחברת, סביר יהיה שיחלום על נחשים בלילה ואין זה אומר שהחלום מייצג מחשבות מיניות כלפי השותף שלה לחדר.

איך בעצם נדע שזהו חלום מיני ?
מעטים החלומות בהם ברור לנו במאת האחוזים שזהו חלום מיני. מעטים המקרים בהם בעקבות החלום מתעוררים בנו תשוקות ורצונות מיניים. ברוב המקרים המיניות בחלום מוסתרת ויתרה על כך, לא מעט פעמים נגלה שהמיניות מעורבת עם נושאים ורגשות אחרים הקיימים בנו.
לכן, הדרך בה עלינו לנהוג היא להבין כי אם חלמנו על אחד מהסימבולים אותם אזכיר, ייתכן וחלמנו חלום מיני ואם נחבר את כל הפרטים, נוכל להבין מה הלא מודע שלנו רצה להראות לנו.

חיות טורפות גדולות או ארסיות בחלום
כשחיה מופיעה בחלום זהו סימן חשוב, כיוון שחיה מייצגת משהו שורשי ועמוק ב"אני" שלנו. החיות הטורפות, הארסיות או הגדולות קשורות לאחד האלמנטים הבסיסיים והגדולים בחיינו – המוות. מין ומוות תמיד הולכים יחדיו מבחינה סימבולית ורעיונית. פעמים רבות בשעות משבר קיומי מתעורר הצורך המיני ולא בכדי לאחר מלחמה אחוז הילודה עולה באופן משמעותי. זהו יצר קדום הקיים בנו המשרת צורך בסיסי של המשך קיום הגזע.

נחש בחלום
נחש זהו סימבול מאד גדול, המייצג רעיונות ארכיטיפים מאד עמוקים. בני האדם לא אוהבים אותם, פוחדים מהם. הוא ארסי, מסוכן, חלקלק, ויש לנו אתו חשבון לא סגור עוד מימי בריאת העולם. אך יחד עם זאת זריז, דייקן וצייד מושלם.
אין ספק כי נחש הנו אחד הסימבולים היותר מובהקים המייצגים מיניות. כשמופיע נחש בחלום, פעמים רבות הוא מראה כי נושא המיניות עולה בחיי השואל, לטוב או לרע. אך חשוב יותר לבדוק מה הנחש עושה ומה אנו מרגישים כלפיו.
חולמת, למשל, היוצאת עם בחור כבר שלושה דייטים (הרביעי בדרך) יכולה לחלום שהיא מרימה את השמיכה של מיטתה ורואה שם נחש גדול ומפחיד. חלום כזה הנו מסר מהלא מודע שלה המראה שנושא המיניות בינו ובינה כבר קרב ושהיא נרתעת מכך.

אריה בחלום
את האריה כל התרבויות כמעט מעריצות, אך לא לכוח שהוא מייצג אנו נמשכים כי אם להצלחה, לכבוד ולשפע שהוא מייצג והחשוב ביותר – למלוכה, למעמד. לידיעה שאנחנו "מסודרים", שעשינו את זה ויכולים מעכשיו לשבת רגל על רגל וליהנות מפרי עמלנו.
בחלום האריה יכול לייצג לא רק הצלחה, שפע ומעמד, כי אם גם את המיניות שלנו. האריה מייצג משיכה מינית וניסיון מיני עשיר, הוא מייצג תחושה של שלמות עם מי שאנו, עם הזהות המינית שלנו ועם בן הזוג. כמו שהוא מייצג מעמד חברתי ושפע כך הוא מייצג מבחינה מינית "סטטוס" ואת הידיעה שאנחנו נמצאים במקום הנכון, עם בן הזוג הנכון, אהובים ומקובלים.

נמר בחלום
בשונה מהאריה לנמרים אין להקה לדאוג לה, ובשל כך הם מייצגים אנשים המשוחררים מסטיגמות ויכולים לראות את האמת כפי שהיא לפעול כפי שהם רוצים, ללמוד מהחיים וליהנות מהם.
המיניות אותה רוצה לבטא החולם אשר חולם על נמר היא פראית ומשוחררת מכל עקבות. כאן מדובר במין לצורך מין, סטוצים או סתם צורך בפורקן. יחד עם זאת זהו סימבול המראה שהמיניות כאן איננה פסולה, היא נכונה ולבד מהעכבות החברתיות, אין כל מניעה להיכנס למערכת מינית ייצרית וליהנות מיצר הבסיסי החיתי שהטבע נתן לנו.

כריש בחלום
הכריש הוא טורף ימי, צמא דם, החי לבד במעמקים והוא הסיוט הגדול, הדבר ממנו פוחד כל מי שנמצא בלב ים מצד אחד, אך כטורף הוא מוערך ומוערץ. לרוב אנו נמצא אותו מקושר עם יצרים אשר מבקשים לעלות מתת המודע, שחוש הריח המפותח שלו, המאפשר לו להריח דם ממרחקים, נותנים לו את היכולת לחוש ולראות סכנות, הצלחות ואת הלא נודע.

מבחינה מינית הכריש הוא אכן חיה טורפת והוא מייצג תשוקה ומיניות ללא גבולות, עד כדי שנראה שזה כל מה שיש בראשו של החולם. יחד עם זאת הופעת הכריש בחלום מראה כי הגיע הזמן שהחולם ילמד לשלב את התשוקות שלו והמיניות השופעת יחד עם הצד ההרמוני והרך של הזוגיות. ילמד לחוש את הצד השני ולפעול במיניות לא רק עבור עצמו, אלא גם עבור הפרטנר שלו.

ציפור טרף בחלום
ציפורים באופן כללי מייצגות חופש: חופש ביטוי, שחרור מכבלים, את היכולת לעשות את הדבר הנכון ללא מגבלות ואת היכולת לפתוח דף חדש.
הראיה של הציפורים הטורפות טובה מאד ולכן קודם כל הם סימבול ליכולת אבחנה וראייה לפרטים. הם מייצגים רעיונות חדשים וזווית ראיה שונה ונכונה יותר, אולם יחד עם זאת עצם העובדה שהן חיות טורפות מראה שעלינו לשקול אפשרות שמדובר כאן בחלום מיני, רק שהפעם יש כאן חיבור בין חופש ומיניות. הציפורים הטורפות מייצגות חופש מיני, שחרור ומראים כי הגיע הזמן לתת דרור למי שאנו באמת. הציפור הטורפת מראה שייתכן והאדם העצור והמופנם שהיינו כבר אינו קיים, שאנו אדם חדש ולקבל את מי שאנו, להגביהה טוס ולא להסתכל אחורה על מה שהיה.

פיל בחלום
בתרבויות רבות הפיל מקושר עם חכמה, שפע, מזל ופריון. חלום בו אנו רוכבים על פיל למשל טוב בהרבה מונים מחלום בו אנו רוכבים על סוס, המייצג את העובדה כי אנו מרגישים "על הסוס". רכיבה על פיל הנה סימבול המייצג שלמות, מזל וברכה העוסק בביטחון וידיעה שאנו עומדים להצליח מתוך כך שאנו סומכים על הידע שלנו, חכמת החיים, ויודעים שההצלחה שבדרך הנה תולדה של כל אלו.
חלומות על פילים, בדומה לחלומות על אריות, יכולים להיות חלומות העוסקים גם במיניות. חלום בו אנו רוכבים על פיל, לדוגמא, יכול להיות חלום בו המייצג את העובדה שאנו מסופקים ומאושרים בתחום המיני, שאנו מרגישים שיש לנו פרטנר מיני טוב בחיים, שיש לנו בטחון לדבר על המיניות שלנו ויותר חשוב – יש עם מי לדבר על כך. הקשר של הפיל עם פריון יכול לייצג גם בטחון רגשי היכול להוביל למחשבות על חתונה וילדים.

סוס בחלום
יופיו של הסוס, כוחו, הפראיות שלו וחוסנו קושרים את הסוס למיניות. הסוס זהו הפרטנר המיני האידיאלי: חזק, פראי, ועצמתי, והמיניות אותה הוא מייצג הנה מיניות פראית וסוערת.
ללטף או לטפל בסוס בחלום מייצג רגשות שישי לנו כלפי הצד השני, ולרכב על סוס מייצג את הצד המיני גרידא.

חלומות ארוטיים- חלק ראשון

חלומות ארוטיים- חלק שלישי

בהצלחה וחלומות נעימים.

טארוט חלומות וקצת יותר – האתר של שגיא מנדלבוים

ליצירת קשר ופרטים נוספים על שגיא מנדלבוים

מאמרים קשורים

Back to top button