אינדקס צמחי מרפא

נוני (Morinda citrifolia)

מאת: פורטל אלטרנטיבלי, הלל לרנר
צמח הנוני גדל כעץ בר באיי פולינזיה ונמצא בשימוש בקרב הילידים במשך אלפי שנים לריפוי טווח רחב של מחלות מאיחוי עצמות ועד לחיזוק כללי.

צמח הנוני גדל כעץ בר באיי פולינזיה ונמצא בשימוש בקרב הילידים במשך אלפי שנים לריפוי טווח רחב של מחלות מאיחוי עצמות ועד לחיזוק כללי. הנוני שהוא זן של אנונת הבר, כפי הנראה הוא משמש כצמח הריפוי העיקרי באיים אלה. בפי הילידים של איי סמואה וטונגה הוא נקרא nonu. הידיעות הראשונות על הפרי הגיעו בזמן מלחמת העולם השניה כאשר תושבי האיים את לימדו את החיילים האמריקאים שהוצבו במקום כיצד להשתמש בו. רק בשנות ה 90 של המאה ה-20 נערכו מחקרים מדעיים שאוששו את כוחות הריפוי שיחסו לו בני האיים ומאז הוא נפוץ במערב.

צמח הנוני מכיל עשרות פיטו כימיכלים חשובים, שהבולט בניהם הוא הפרוקסרונין הנהפך בגוף לקסרונין. הקסרונין נספג בתאים ומווסת את כל הפעילות האנזימתית בגוף ומכאן חשיבותו וטוח פעולתו הנרחב של הפרי. כמו כן מכיל כמות יפה של ויטמין C וחומצה קפרילית הפועלת כנגד שמרי קנדידה. חומר נוסף בשם סקופולטין מאזן את פעולת הסרוטונין במוח ומוריד לחץ דם. לחומר פעילות אנטי דיכאונית, הוא משפר שינה ומונע כאבי ראש. בנוסף יש לו פעילות אנטי דלקתית ואנטי היסטמינית (נוגדת אלרגיה).לנוני פעילת אנטי חיידקית, על כן משמש כנגד זיהומים בעור, מחלות דרכי הנשימה וזיהומים שונים על רקע חיידקי. לצמח פעילות אנטי סרטנית חזקה בזכות מרכיב בשם דמנקטל. מבין כ 500 צמחים שנבדקו הסתבר שלנוני הפעילות נוגדת הסרטן החזקה ביותר. הדמנקטל פועל בכמה מישורים. הוא מונע הפיכת תאים טרום סרטניים לתאי סרטן, בכך שמחזיר תאים פגומים לתפקוד נורמאלי. בנוסף הוא מונע היווצרות של כלי דם האמורים להזין את התאים הסרטנים, על כן תאי הסרטן מתכווצים ומתים. לצמח פעילות יחודית המאיטה את התנוונות התאים במחלות אוטו אימוניות (מחלות בהן המערכת החיסונית מתקיפה את תאי הגוף). את מיץ הנוני ניתן לרכוש בבתי הטבע, או דרך מפיצים עצמאים כתרכיז בבקבוקים של 1 ליטר,או בכמוסות. את הנוני שותים עם מים אך ורק על קיבה ריקה, או שעה לפני האוכל, או שעתיים אחריו,כי הפרשת מיצי הקיבה הורסת את הקסרונין.

סרטן: לשתות כוס ביום ולעלות בהדרגה עד ליטר ביום כדי למנוע תופעות לוואי עקב ניקוי רעלים חזק מדי. במשך 5 ימים שותים ליטר ביום. עוד 5 ימים שותים חצי ליטר ליום ולאחר מכן רבע בקבוק ליום לזמן ארוך עד קבלת תוצאות מספקות.

לופוס: כנ"ל.

דלקת מפרקים ראומטידית: כנ"ל.

קרוהן: כנ"ל.

קוליטיס: כנ"ל.

מחלות לב: רבע כוס בבוקר ורבע כוס בערב.

סוכרת מבוגרים וסוכרת נעורים: רבע כוס בבוקר ורבע כוס בערב.

אין אונות: כנ"ל.

ארוע מוחי: כנ"ל.


חולשה כללית: כנ"ל.

הפרעות עיכול: כנ"ל.

דיכאון: כנ"ל.

מתח: כנ"ל.

אלרגיות: כנ"ל.

בעיות שינה: כנ"ל.

בעיות ריכוז: כנ"ל.

אסתמה וברונכיטיס: כנ"ל.

עייפות: כנ"ל.

התמכרות לסמים: כנ"ל.

בעיות עור: כנ"ל.

כוויות: בשימוש חיצוני ופנימי.

ניקוי מתכת רעילות: כנ"ל.

אלרגיות: כנ"ל.

ליצירת קשר ופרטים מלאים על הלל לרנר


מאמרים קשורים

Back to top button