טיפולים ברפואה משלימה

טכניקת האיזון האלקטרונגנטי ה- EMF

מאת: פורטל אלטרנטיבלי, דניאלה הרפז ונעמי רגב
טכניקת איזון השדה האלקטרומגנטי או בשמה המקוצר ה-®EMF הינה שיטה שפותחה במהלך העשור הקודם וכבר כיום היא בשימוש ב-48 מדינות ברחבי העולם.

מבוא:
טכניקת איזון השדה האלקטרומגנטי או בשמה המקוצר ה-®EMF הינה שיטה חדישה, שפותחה במהלך העשור הקודם וכבר כיום היא בשימוש ב-48 מדינות ברחבי העולם. הטכניקה עובדת על איזון וחיזוק אנרגטיים אך למעשה היא הרבה יותר מזה.
"זוהי שיטת אימון להעצמת החיים. האימונים האלה הם חניכה למודעות חדשה ". (לי קרול המתקשר את קריון). 

פגי פניקס-דוברו פיתחה את השיטה לאחר שקיבלה את עיקריה, בתקשור. זוהי שיטה אנרגטית שעוצבה על-ידה, בכדי לעבוד עם "רשת הכיוונון האוניברסלית". רשת זו הינה חלק מהאנטומיה האנרגטית האנושית.  
פגי מיפתה את "רשת הכיוונון האוניברסלית" והיא הסמכות הבלעדית בעולם בהקשר של התפקוד והצורה של הרשת . יש לה ניסיון של יותר מ-25 שנות עבודה עם האנטומיה של האנרגיה האנושית , והיא נחשבת לאחת המובילות בשדה האיזון האנרגטי-אנושי. 

פגי פניקס-דוברו הינה אחת מצוות המנחים , בסמינרים של קריון הנערכים ברחבי העולם. היא מלמדת ומכשירה מטפלים ומורים. כיום ישנם מטפלים ב-48 מדינות בכל חמשת היבשות ומורים המכשירים אף הם מטפלים, ב-33 מדינות ברחבי הגלובוס. 

היחוד של טכניקת האיזון של ®EMF הוא העוצמה והמהירות בה היא משפיעה וגורמת לשינויים מהותיים בחיינו. 


מהי השיטה: 
®EMF הינה שיטת טיפול אנרגטית העובדת על המערכת האלקטרומגנטית. 
מערכת המהווה חלק מהאנטומיה האנרגטית שלנו. 
שיטה זו מחזקת בנו את היכולת לאפשר לעצמנו את ההזדמנויות והשינויים בהם אנו מעוניינים בחיינו. 
היא משמשת ככלי להתפתחות אישית וכן ככלי עבודה טיפולי. 
מאפשרת מיזוג בין הרוח לגוף כדי להשיג בריאות פיזית ורוגע נפשי. 
השיטה משמשת ככלי לצמיחה , מחזקת את העצמה הפנימית שלנו ומאפשרת להביא יותר ויותר מהיכולות שלנו לידי ביטוי בחיי היומיום, יכולות להן אנו לא נותנים ביטוי עקב דפוסים שמקבעים אותנו, חוסר ביטחון, פחדים , דימוי עצמי נמוך וכו'. כלי אנרגטי זה מאפשר לנו לשחרר עכבות וחסימות מהשדה האלקטרומגנטי שלנו ולקבל תובנות לגבי עצמנו – להיות במודעות עצמית גבוהה יותר. 
האנרגיה אותה אנו משקיעים בקיבוע ושימור החסימות משתחררת והופכת זמינה עבורנו כך שיש לנו יותר עוצמה וכח בהווה, כאן ועכשיו, על מנת ליישם את התובנות שלנו , את שאיפותינו ולתת להם ביטוי בחיי היומיום. 
את השיטה פיתחה פגי פניקס דוברו שהיא אחת מצוות המנחים בסמינרי קריון הנערכים ברחבי העולם. כיום ישנם מורים ומטפלים בשיטת ®EMF ב- 48 מדינות ברחבי העולם. 
 
מהו השדה האלקטרומגנטי? 
האנטומיה הפיזית שלנו מכילה מערכות רבות: שלד, שרירים, עצבים ועוד. 
גם מערכת האנטומיה האנרגטית מכילה מערכות שונות : צ'אקרות, מרידיאנים ,שדה אלקטרו-מגנטי ועוד. יחד הן מהוות את הגוף האנרגטי.

קיומו של "הגוף האנרגטי" הוא ממשי , ויש לו השפעה ניכרת על הגוף הפיזי, וכמובן גם על התודעה.
בעיקרון כל חומר, בין אם הוא חי או דומם, הוא תופעה אלקטרומגנטית. השדה האלקטרומגנטי נספג לתוך הגוף כולו בצורת סיבי אנרגיה עדינים. אצל כל אדם קיימות תבניות שונות של סיבי האנרגיה האלה, בהתאם למציאות המיוחדת שלו. 

מאחר שאנו בראש ובראשונה "ישויות של אנרגיה" ניתן להסיק כי קיים קשר בין איכות החיים שלנו לאיכות האנרגיה שלנו. אנרגיה איכותית באה לידי ביטוי בבריאות ברמה המנטלית , הפיזית, הרגשית והרוחנית. בדומה לאיכותו של בד התלויה באיכות החוטים מהם הוא נארג, כך בריאותנו תלויה באיכות "החוטים" של האנרגיה האישית שלנו. מחוטים אלו נארגת יריעת חיינו. 

פגי דוברו מייסדת השיטה מכנה את המערכת האלקטרו-מגנטית איתה אנו עובדים בשם "רשת הכיוונון האוניברסלית" (UNIVERSAL CALIBRATION LATICE).  
הדפוס הבסיסי של מערכת זו הוא אוניברסלי , כלומר זהה באופן מהותי אצל כל אדם. דפוס בסיסי זה מכיל תבניות אנרגטיות גיאומטריות יחודיות לכל אדם. הדבר דומה לכף יד שהמבנה הבסיסי שלה זהה אצל כולנו אך הפרטים הספציפיים הם ייחודיים ושונים מאדם לאדם. 
הרשת בנויה מסיבי אור המקיפים אותנו ויוצרים שדה אלקטרו-מגנטי הקיים במרחק של עד 60 ס"מ מגופנו הפיזי. 

הרשת דומה לשריון בלתי נראה המחזק את ישותנו והוא מושפע ומופעל באמצעות מודעותנו, רגשותינו, מעשינו וכוונותינו . באפשרותנו להשפיע עליו גם באמצעות תרגילי אנרגיה ועבודה אנרגטית אותה אנו עושים בטיפולים.

הטיפול ב- ®EMF  
טפול ה-®EMF מתרחש כשמקבל הטיפול שוכב על מיטת הטיפולים (או בטיפול מרחוק), והמטפל מזרים דרכו אנרגיה תוך שימוש בידיו ובכוח כוונתו. המטפל מבצע סדרת תנועות בסגנון טאי-צ'י בשדה האנרגטי של המטופל , ללא מגע בגוף הפיזי למעט מספר הנחות ידיים קלות מפעם לפעם. התנועות מלווות בכוונות אותן מביע המטפל בקול רם.

כל טיפול מכיל שלב של הכנת השדה האנרגטי, ניקוי הסיבים ומרכזי האנרגיה השונים, איזון האנרגיה בשדה ובמרכזי האנרגיה, וחיזוק והעצמה של תבניות אנרגיה הקיימות בשדה. 
התהליך מתמיר את האנרגיה שמקבעת ומשמרת בתוכנו הרגלים ודפוסים לאנרגיה שמשמשת אותנו בחיי היומיום ומהווה עבורנו מקור של כוח ועצמה. אנרגיה זו מאפשרת לנו ליצור את השינויים הרצויים בחיינו. 
תהליך האיזון מוביל לשחרור ספונטני של דפוסים הקיימים בנו.


התובנה יכולה להגיע מאוחר יותר כחלק מהעשיה היומיומית שלנו.
מקבל הטיפול יכול הביע כוונה כמעט לכל דבר ,החל מריפוי ועד לידע עצמי או הפחתת מתח פשוטה.
הטכניקה מורכבת מ-4 שלבים בסיסיים. 
בספטמבר 2003 נוספו לה 4 שלבים חדשים. כל שלב הוא פגישה טיפולית בפני עצמה.

שלב 1
שלב זה מתמקד באיזון בין השכל לרגש.
יש אנשים שהינם מאד שכלתנים, אופי העשיה שלהם נובע בעיקר מהראש ופחות מושפע מהרגשות.
אחרים לעומתם מופעלים בעיקר מהמקום הרגשי וכח ההיגיון אינו מספק להם את האיזון הנדרש בזמן ובמקום המתאימים.
העבודה בשלב זה מכוונת לאפשר איזון בין הרגש לשכל ומובילה להפחתת מתח ותחושת חופש ורווחה.

שלב 2
שלב זה מתמקד בחיזוק המקום של הכוונה עצמית ותמיכה עצמית בתוכנו.
אנו משחררים בצורה עדינה השפעות אנרגטיות שיש לאירועים רגשיים מהעבר על ההווה שלנו. העבר הוא חלק מאיתנו ולעתים קרובות מהווה גורם מעכב בחיינו.
שלב זה עוזר לנו לשחרר את האנרגיה הקשורה באירועי העבר ולאפשר לה להפוך לאנרגיה התומכת במהות שלנו , ממקדת אותנו בעכשיו, מאפשרת לנו לתמוך בעצמנו ולאפשר לעצמנו את החיים אותם אנו רוצים.
השפעות העבר שהיוו גורם מעכב ומגביל בחיינו הופכות לחכמה שנרכשה מניסיון חיים.

שלב 3
שלב זה מחזק את אנרגית המהות שלנו ומאפשר לנו לבטא את מי שאנו באמת ומחזק בנו את היכולת לפעול בהתאם לאמת הפנימית שלנו.
החיבור למהות מאזן בין יכולת הקבלה והנתינה שלנו , מביא ליותר חופש פנימי במערכות היחסים שלנו , ליכולת גדלה לבקש לעצמנו או לסרב ולהגיד לא ממקום אמיתי, כאשר זו האמירה המתאימה לנו.
חיזוק זה של אנרגית הליבה שלנו מגדיל את האינטואיציה ואת הזרימה של הבנות ותובנות חדשות.

שלב 4
שלב זה מיועד לחזק בנו את היכולת האנרגטית להגשמת הישגים ותוכניות פוטנציאליות שיש לנו לגבי עתידנו.
הדגש הוא על היכולת ליצור לעצמנו מציאות רצויה במשותף עם היקום. אנו עובדים על שחרור פחדים וחרדות המקבעים אותנו במצבים מסוימים וגורמים לנו למשוך את אותן סיטואציות שוב ושוב אל חיינו.
אנו מחזקים את היכולת והעוצמה האנרגטית להתכוון, ליצור וליישם את המציאות הרצויה לנו.
ניתן לנו כח ואיזון לבחור את מה שאנו אוהבים ולאהוב את מה שאנו עושים, ליצור מערכות יחסים מאוזנות יותר בהן אנו יודעים לתת וגם לקבל, לחיות במקום פנימי של שלווה מתוכו איננו פוחדים ללכת לכיוונים בהם אנו בוחרים.

סיכום:
טכניקת איזון השדה האלקטרומגנטי, ה- ®EMF הינה שיטה ייחודית מסוגה. היא מכינה את הגוף הפיזי והאנרגטי להכלת אנרגיה רבה יותר . היא "מחזקת את הכלי " או כמו שקריון אומר:
"היא מאפשרת לנו להכיל ולשאת את מלוא המטען של ישותנו ולחוות את הנס של הוויתנו".


מאמרים קשורים

Back to top button