פרחי באך

צ'אקרות ופרחי באך

מאת: פורטל אלטרנטיבלי, ד"ר (N.D) יעל בן ציון
הצ'אקרות אחראיות להזנה האנרגטית של האיברים הפיזיים עליהם הן חולשות- כל צ'אקרה בהתאם לאזור בו היא ממוקמת בגוף

מבוא:
צ'אקרה- גלגל אנרגיה (בתרגום חופשי מסנסקריט – הודית עתיקה).

במאמרים הבאים אתייחס לשבע צ'אקרות עיקריות – שבעה מרכזי אנרגיה, שמסתובבים במרכז הגוף, כצינור אנרגטי לאורך עמוד השדרה.

הצ'אקרות ניזונות מהאנרגיה הקוסמית – הצ'י (סין) או הפראנה (הודו): האנרגיה הנקבית, היינית, מגיעה מהאדמה ועולה דרך צ'אקרת הבסיס מעלה – נקראת שאקטי. זוהי אנרגיה מזינה, מכילה, פאסיבית, מלחחת.

האנרגיה הזכרית, היאנגית, מגיעה מהשמיים ויורדת דרך צ'אקרת הכתר (מרכז הקודקוד) מטה. אנרגיה שמימית, אקטיבית, מניעה.

הצ'אקרות אחראיות להזנה האנרגטית של האיברים הפיזיים עליהם הן חולשות – כל צ'אקרה בהתאם לאזור בו היא ממוקמת בגוף.


האנרגיה זורמת בתוך הצ'אקרות בצורה סיבובית, קצב הסיבוב משתנה בהתאם לאיכות האנרגיה המצויה בצ'אקרה. מכאן, האנרגיה בצ'אקרות התחתונות יותר סמיכה ובוצית מהאנרגיה האוורירית והשמימית שבצ'אקרות העליונות – הצ'אקרות התחתונות יסתובבו לאט יותר מהעליונות. האנרגיה עולה במעלה הצ'אקרות וגם יורדת במורדן, כלומר: מערכת הצ'אקרות מהווה צינור אנרגטי.

חוסר איזון ואו חסימה בצ'אקרה אחת ישרה חוסר איזון ואו חסימה בצ'אקרות אחרות לאורך הצינור.

לעיתים סימפטומים באיברים מסויימים בגוף יצביעו על חוסר איזון בצ'אקרה פריפרית לאיברים החולים. למשל: שכיח מאד למצוא קשר בין צ'אקרת המין לבין צ'אקרת הגרון. סימפטומים שמופיעים בגרון כמו חוסר איזון של בלוטת התרים יהיו קשורים פעמים רבות להיבטים רגשיים ואנרגטיים של צ'אקרת המין.

פרחי הבאך, שלשמחתי היום כבר רובכם מכירים הם בעצם רפואת תדרים, בדומה להילינג, רייקי, ביואנרגיה וכ"ד. למעשה, בתוך הבקבוקון קיים תדר של פרח מסוים.


אם אנחנו מבינים שהפרח תמיד נמצא באיזון (כנראה בגלל שאין לו שכל), אז אפשר להבין שבבקבוקון יש לנו תדר מאוזן.

מאמן בפרחי באך, בעצם מאבחן את חוסר האיזון של המטופל – מוצא את הקוד של התדר הלא מאוזן ומכין תמצית שמכילה את התדר המאוזן של אותו הקוד.

התמצית מתחילה לפעול עם לקיחתה, ראשית ברמת התדר – באנרגיה- בצ'אקרה. כשמתחולל שינוי אנרגטי, השינוי הבא שנרגיש יהיה ברמת הרגש והשינוי הבא אחריו, ברמת הגוף.

במאמרים הבאים אני מזמינה אתכם לצאת איתי למסע בתוך עצמנו ודרך הצ'אקרות. במסע הזה נגלה עוד דברים על עצמנו ונבין את הקשר שבין הגוף שלנו, לרגש, לתדר האנרגטי שלנו. נבין את עצמנו הבנה הוליסטית ונלמד על עבודתן המופלאה של התמציות במרכזי האנרגיה (הצ'אקרות) שבגופינו.

מאחלת לכולנו בהצלחה

ליצירת קשר ופרטים נוספים על (N.D) יעל בן ציון


מאמרים קשורים

Back to top button