פרחי באך

איזון הצ'אקרה השנייה – צ'אקרת המין בעזרת פרחי באך

מאת: פורטל אלטרנטיבלי, ד"ר (N.D) יעל בן ציון
פרחי באך יכולים לעזור לנו לא רק במצבים נפשיים, אלא גם לאזן את הצא'קרות. בואו ללמוד איך לאזן את הצ'אקרה השנייה הממוקמת באזור הבטן התחתונה

צ'אקרת המין ממוקמת באזור הבטן התחתונה – קצת מתחת וקצת מעל הטבור במבט מלפנים. במבט גבי נוכל למצוא אותה באזור החוליות המותניות.

האיברים עליהם חולשת הצ'אקרה – אברי הרבייה הנקביים: רחם, שחלות, ביציות, צוואר הרחם ופנים הנרתיק. חוליות הגב המותניות, כליות וחלק ממערכת השתן (החלק העילי), החלקים היורדים של המעי.

האנרגיה שמסתובבת בצ'אקרת המין הינה אנרגיה כבדה ובוצית, מעט יותר מימית ומעט פחות דחוסה מזו המסתובבת בצ'אקרה הראשונה. צבעה של האנרגיה הזו הוא אדום או כתום.

לאחר ההבנה של האיברים שמזינה צ'אקרת המין אפשר לראות שצ'אקרה זו קשורה במספר נושאים:
התפקיד המרכזי של צ'אקרה שנייה הוא כמובן ויסות האנרגיה המינית של האדם. היא אחראית ליצרים ולדחפים המיניים שלנו, באמצעותה מרגיש הגבר את גבריותו והאישה את נשיותה. הרצון להקים משפחה, ללדת ולגדל ילדים גם הוא קשור בצ'אקרת המין.


מיקומה של צ'אקרת המין הוא מיקום בעל חשיבות רבה – היפנים קוראים לו "הארה" ואילו הסינים מכנים אותו "דן טיין". זהו המרכז של הגוף – המקום דרכו אנחנו מרגישים את האחר ואת הסביבה והמקום דרכו אנו פועלים (ההארה בגופינו שהוא מיקרוקוסמוס היא כמו מרכז הכובד בקוסמוס).

כוח הרצון שלנו גר בצ'אקרה השנייה כמו גם היכולת שלנו לבחור ולהחליט.
המוסריות שלנו גם היא דיירת בצ'אקרה שנייה ומשוייכת לכליות (מוסר כליות… זה לא סתם), ממנה תתפתח אח"כ האשמה.

גם בצ'אקרה זו נמצא את חברינו הפחדים בכל מיני צבעים ובכל מיני גוונים רק שלהבדיל מצ'אקרת הבסיס אליה שייכנו את התדר פחד, כאן נמצא פחדים שיש להם מיינד, שיש להם פירוש. למשל: פחד להיכשל, פחד לאבד ועוד.

בצ'אקרת המין האדם מתחיל להיות עסוק בזהותו, בשייכות שלו ובדימוי שלו: אני בתוך המשפחה וכ"ד.
צ'אקרת המין משפיעה מאד על צ'אקרת הגרון ולהיפך. אם לצ'אקרת המין אנחנו מקשרים את היצר, הרי שבצ'אקרת הגרון אנחנו פוגשים ביטוי ויצירה. יצירה = יצר+יה


לסיכום: הגורמים שעלולים להוציא את צ'אקרת המין מאיזון: פחד, אשמה, בלבול, בושה.
כשצ'אקרת המין מאוזנת תהיה לאדם יכולת להעניק ולקבל הנאה מינית. מצב הצ'אקרה גם יקבע את מינון האנרגיה המינית של האדם.

תמציות לאיזון צ'אקרה שנייה:
תמציות שמטפלות בפחד: cherry plum ,red chesnut ,mimullus ,larch – המשותף לתמציות הנ"ל הוא הטיפול בפחדים שיש להם mind ופירוש. פחד מכישלון, פוביות, פחד מלאבד, פחד מאיבוד שליטה. מעבר לתדר פחד יש כאן גם עבודה ברמת ההבנה – המקום אליו לקחנו את הפחד השורשי, הפירוש שנתנו לו והמסך דרכו אנחנו מנתחים ויוצרים את מציאות חיינו.

החלטות: cerato, scleranthus, wild oat- כל השלוש עובדות על החיבור לקיו האמצע, למרכז. מרכז הכובד הוא צ'אקרת המין. את הפיזור יכול להיות שנחווה בחלל הראש, אבל השורש שלו בצ'אקרה שנייה. כל אחת מהתמציות תאסוף אותנו לסנטר ממקום אחר ותעזור לנו לדייק בעשיית הייעוד שלנו ובמיקסום האיכויות שלנו. הראשונה תשים אותנו על השביל הנכון לנו באותה נקודת זמן, השנייה תגלה לנו את הטוטאליות שלנו ותעזור לנו למצוא את התחומים האפורים בכל עניין בו אנו עסוקים, השלישית תעזור לנו לאסוף את כל האנרגיה לקיו אמצע אחד ברור וחזק.

מוסריות ואשמה: pine – המוסר הוא דבר סובייקטיבי ולכן מה שמוסרי במקום אחד יכול להיות לא מוסרי במקום אחר. באוטומט שלנו אנחנו רגילים לבדוק את עצמינו כל הזמן מול החיצוני ולהלקות את עצמנו על כל דבר שחורג בעיננו מהנורמה. בצורה לא מודעת אנחנו ממגנטים עונש על כל חטא שחטאנו ומרגישים אשמים ולא ראויים לטוב. יצירת מציאות ממקום של אשמה הינה יצירת מציאות עגומה ומסוכנת. הרגש אשמה הוא רק תדר שכל עוד נדע לא לשקוע בתוכו באומללות ובדרמטיות הוא יכול לסמן לנו שאנחנו בדרך הנכונה. בכל פעם אני מרגישה אשמה אני מבינה שאני עושה דברים בצורה שונה ממה שהסביבה הייתה מצפה ממני – הצלחתי לחשוב מחוץ לקופסה. העבודה עם תמצית זו היא עבודת עומק ודורשת זמן. עובדת על המון היבטים של צ'אקרת המין (בואו לא נשכח שאפילו הנאה מסקס מעוררת אצל רבים מאיתנו אשמה).    
 
Crab apple – תמצית נוספת שאני רואה באותה קטגוריה. מעבר לשימושים הרבים והמגוונים שלה יש כאן עניין מאד עמוק עם אהבת האני. כמה מאיתנו באמת אוהבים את עצמם? מתאימה בתדר שלה לצ'אקרה שנייה כי שם אנחנו עסוקים באני, בדימוי וכ"ד. תמצית שתיקח כל אחד מאיתנו לטיול מרתק סביב הדפוסים שלו ודרך האהבה העצמית ותחושת ה"מגיע לי".

רגישות: walnut- היות ודרך ההארה אנחנו מרגישים את האחר ואת הסביבה (תחושת בטן…), זה בדיוק המקום שנרצה לאזן כשאנחנו רגישים יתר על המידה.

ליצירת קשר ופרטים נוספים על (N.D) יעל בן ציון


מאמרים קשורים

Back to top button